Striptekenaar Gerrit de Jager maakte puberscheurkalender 18 Gerrit de Jager werd dit jaar 65, maar de striptekenaar peinst er niet over om te stoppen met werken. Van zijn hand is net een puberscheurkalender verschenen en volgend jaar verschijnt Songlife, een autobiografie in stripvorm. DENNIS JANSEN TEKENEN „Tekenen, het is voor mij een le vensbehoefte. Hetzelfde als adem halen. Zodra ik een potlood kon vasthouden, ben ik begonnen met tekenen en ik ben nooit meer ge stopt. Op vakantie doe ik het niet, maar ik ga altijd met heel veel zin weer aan de slag. Het is zoals do- pamine krijgen van hardlopen. Een soort drug. Het leuke is, net als met bijvoorbeeld gitaarspelen, dat je op een gegeven moment iets nieuws kunt. Jaren terug heb ik nog overwogen om mijn arm te laten verzekeren. Had ik vier, vijf man in dienst die toch afhankelijk waren van mijn arm. We hebben toen geïnformeerd bij verzeke ringsmaatschappijen, maar dat was te duur. Niet meer kunnen te kenen is voor mij een grote angst. Ik heb nu glaucoom in mijn ene oog, een aandoening die met ou derdom te maken heeft. Als je dat niet onder controle houdt, word je blind. Ja, daar zit ik wel mee. Niet meer zien betekent niet meer te kenen. Dat zou ik heel erg vin den." 65JAAR ,,Ik zei nog tegen Marijke, mijn vrouw: 'Het is alweer een tijd gele den dat we iets leuks hebben ge daan. We kunnen wel een feestje vieren'. Maar ze vond het te druk. 'Zo geen zin in', zei ze. Had ze stie kem een zaaltje in het Hyatt Hotel afgehuurd. Ze had 65 gasten uitge nodigd. Vrienden uit mijn school tijd, maar ook vrienden die ik na mijn 60ste nog heb gemaakt. Een geweldige avond. Ik ben 65, maar gevoelsmatig achttien. Daar had ik het laatst nog over met J ean-Marc van Tol (tekenaar Fokke Sukke). Striptekenaars zijn blijven hangen in de puberteit. Die belevingswe reld maakt het wel eens moeilijk om een fatsoenlijk huisvader te - ZATERDAG 14 DECEMBER 2019 GO 'Ik krijg kortsluiting in mijn hoofd, zo ontstaat de grap'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 66