5 Misstanden in utopia Het ligt gevoelig met buren en autoriteiten. Zo lang dat niet rond is, onthul ik de locatie niet Bericht aan onze abonnees September 2015 Van D. laat zich van zijn creatiefste kant zien en ontwerpt een aantal fitnessmachines. In de binnen tuin staat een grote houten roeimachine. Aan de waterput heeft hij een krachttrainer voor zijn arm spieren gemaakt. Van D. besluit ook de trap in zijn huis te vernieuwen. Hij wil een wenteltrap van ei kenhout maken. Het hout krijgt hij zeer goedkoop, omdat hij de afvalstukken uit houtzagerijen ge bruikt. De mooiste planken gaan in de trap, het an dere hout in de oven. 3 augustus 2016 Van D. wordt getroffen door een hersenbloeding. Een jaar lang laat hij niets van zich horen. Tot 21 september 2017: 'HELLO ALL MY FRIENDS!' stuurt hij in kapitalen de wereld in. Tientallen vrienden laten een reactie achter. Van D. laat ze weten dat ze vooral niet te veel moeten verwachten. Internet ten vreet energie en hij is nog steeds niet de oude. Van dag tot dag bekijkt hij hoe het gaat. Een tijd lang deelt hij slechts sporadisch foto's. Opvallend is dat hij nu meermaals noemt dat zijn kinderen die foto's hebben gemaakt. Of zouden zijzelf nu ook de berichten tikken nu hij zelf vrijwel niets meer kan? September 2019 Het is tijd om te oogsten, deelt Van D. mee. Hon den en katten inspecteren reusachtige pompoe nen die als decoratie in de tuin liggen. Sommige wegen meer dan 60 kilo, meldt hij trots. Het is de laatste keer dat vrienden Van D. op internet zullen zien voordat zijn zoon Jan Zon het huis uit vlucht. De politie valt een kleine maand later binnen en hij wordt samen met zijn Oostenrijkse vriend Jo sef B. gearresteerd. Juli 2012 Van D. zwemt weer voor het eerst sinds tien jaar. Hij heeft een oude gierkelder van 11 bij 3 meter vol met water laten lopen en wil er zijn dagelijkse rou tine van maken. ,,Dit is echt een luxe. Cursisten kunnen er ook gebruik van maken als alles klaar is.'' Van D. laat weten dat hij nu al een paar mensen onderwijst, waarmee hij waarschijnlijk doelt op zijn kinderen. Hij geeft ze godsdienstles, vertelt ze over de spirituele wereld, leert ze vechtsporten, tuinieren en natuurlijk bouwen. ,,Ik heb het groot ste deel van de afgelopen dertig jaar mijzelf hierop voorbereid.'' Van D. gelooft in sterke familieban den die deze leefwijze generaties lang doorgeven. Juni 2013 Tientallen foto's van zijn tuin heeft Van D. inmid dels laten zien. Close-ups van bloemen en planten, vaak voorzien van tuiniertips. Werken in de moes tuin is zijn grote hobby. Hij besteedt er uren per dag aan en ziet het als een dagelijkse oefening en spirituele discipline. Toch is dat niet de reden waarom hij het doet, vertelt hij. ,,Ik ben ervan over tuigd dat mensen de expertise moeten hebben om hun eigen voedsel op natuurlijke wijze te verbou wen om wereldwijde hongersnood te voorkomen.'' Augustus 2015 Van D. start met een aantal ambitieuze projec ten. Eén daarvan is de bouw van een eigen buiten zwembad. De start is loodzwaar. Het regent dagen lang. ,,Ik ben nat geworden. En koud. Maar dit soort werk is leuk om te doen.'' Het zwembad met naastgelegen vijver wordt aangelegd in Yin Yang-vorm; vloeiend zoals de lij nen van water in de natuur. De kosten bedragen zo'n 1000 euro, een koopje, vindt hij. Van D. kreeg gebruikte bakstenen gratis en het beton maakte hij met het zand dat hij had uitgegraven. BINNENPLAATS zaterdag 14 december 2019 -Gerrit-Jan van D., in 2010 Het rooskleurige beeld dat Gerrit-Jan van D. zelf schetst over het leven in zijn eigen utopia, staat in schril contrast met de beschuldigingen van het Openbaar Ministe rie. Van D. en zijn Oosten rijkse vriend Josef B. worden ervan verdacht dat zij de zes kinderen tegen hun wil op de hoeve hebben vastge- houden en mishan deld. Ook zouden ze een Oostenrijkse vriend voor de verhui zing naar de boerderij enige tijd hebben vast gehouden. Van D. zou bovendien twee kinde ren, die al eerder de familiebanden verbra ken, seksueel hebben misbruikt. Beide man nen komen op 21 ja nuari voor het eerst voor de rechter. Vanaf 16 december a.s. brengen de bezorgers van deze krant een persoonlijke nieuwjaarsgroet een goede gewoonte! Hieronder het kaartje waarmee de bezorger langskomt. Bij twijfel Heeft u twijfels omtrent de identiteit van de bezorger, dan kunt u vragen naar de looplijst of het identiteitsbewijs. Elke bezorger ontvangt dagelijks een actuele looplijst waarop de naam van de bezorger is vermeld. 2 RHD 3H3 '-iPl 2020! Een oud schuurtje maakt plaats voor dit tuinhuisje, opgetrokken uit zelf gemaakte lemen stenen. Van D. kweekt er plantjes in. Op de bovenste verdie ping richt Van D. een houtwerkplaats in, met zaagmachine. Daaronder is onder meer een voorraadkelder. De 'Training Hall' is het spirituele hart van de boerderij. Hier wil Van D. trainingen geven en moeten gasten kunnen overnachten op de bovenverdieping. Van D.'s zes kinderen bouwen deze waterput in de tuin. Vader maakt er later een fitness apparaat aan vast waarmee hij zijn armen kan trainen. Het woonhuis wordt grondig verbouwd. Er komt een nieuw dak, een eigen houtoven en een nieuwe, eikenhouten wenteltrap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5