Ik moet trouwens zeggen dat ik nog nooit zo vaak een Zeeuw ben genoemd als de afgelopen weken' 7 ,,Het schijnt dat wat ik doe, nog nooit eerder is vertoond. Er worden natuurlijk regelmatig boekwinkels verkocht, maar dat gebeurt omdat de eigenaar stopt of iets anders gaat doen. Maar een boekwinkel verkopen om vervolgens een andere over te nemen, is schijnbaar uniek. Alles moest precies kloppen. Ik wilde geen nieuwe zaak kopen als De Koperen Tuin nog niet was verkocht, en andersom ook niet. Het perfecte plaatje dat ik in m'n hoofd had, is trouwens niet helemaal uitgekomen, want we hebben nog geen nieuwe woning. Maar goed, ik ga wel een tijdje op een vakantiepark zitten.'' ,,Nee, totaal niet. Maar de boekwinkels liggen niet voor het oprapen. En ik wilde niet in Over ijssel of Limburg belanden. Ik heb Libris bena derd en mijn wensen op tafel gelegd. Zij weten welke winkels er in de stille verkoop staan, want een Marktplaats voor boekwinkels is er niet. Op een bepaald moment kwamen ze met Jacques Baas. Een mooie, goedlopende boek winkel in een levendige winkelstraat. Ik ben er een keer gaan kijken en had er een goed gevoel bij. Daar kan ik m'n ei wel kwijt.'' ,,Hij is niet heel klein, hoor. Maar ik zal zeker scherpere keuzes moeten gaan maken. Dat moest hier ook, want er verschijnen per jaar 30.000 boeken in het Nederlands. Die kun je zelfs in De Koperen Tuin niet allemaal kwijt. Maar als ik twijfelde, riep ik al snel: 'Ach, doe ook maar!' Met het excuus dat ik geen plek had voor een bepaald boek kwam ik eigenlijk nooit weg. Die smoes kan ik straks lekker wel gaan gebruiken.'' ,,We hebben samen besloten dit te gaan doen. Dat was belangrijk voor me. Ik hecht er so wieso veel waarde aan dat deze stap voor ieder een goed is. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor mijn personeel, voor Goes en voor Ca rel. Hij blijft nog wel wat langer in Goes, omdat hij z'n raadslidmaatschap netjes wil afronden.'' ,,Natuurlijk. Ik ben hier op mijn zevende ko men wonen en vergroeid geraakt met deze om geving. En hoewel je voor sommige mensen nooit een echte Zeeuw wordt als je hier niet bent geboren, voel ik me wel zo. Ik moet trou wens zeggen dat ik nog nooit zo vaak een Zeeuw ben genoemd als de afgelopen weken. Het afscheid zal best pijn doen. Dat lijkt me lo gisch. Maar ik heb zin in de nieuwe uitdaging.'' GO ZATERDAG 14 DECEMBER 2019 Manda Heddema: ,,Als je iets ingrijpends meemaakt als het verliezen van een kind, ga je op een bepaald moment nadenken over het leven. Ben ik hier nog gelukkig op m'n zeventigste?" foto marcelle davidse Waarom Driebergen eigenlijk? Heb je een verleden met die plaats? De winkel is wel een stuk kleiner. Dat zal wel wennen zijn. Staat je echtgenoot Carel Bruring te sprin gen om mee te gaan? Ga je Goes en Zeeland missen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55