Hoek móet afsluiten met overwinning J BARRY VAN DER HOOFT Goes speelt thuis tegen Ter Leede ZEELAND 13 Voor interim-trainer uit Middelburg kan dit zomaar zijn laatste wedstrijd bij de club zijn. Hij boekte drie overwinningen op rij met Goes. Goes Interim-trainer Daan Eikenhout typeert de ontmoeting met Ter Leede als 'behoorlijk belangrijk'. ,,Als we winnen, denderen we de middenmoot binnen", zegt de tij delijke oefenmeester van Goes. Sinds de komst van Eikenhout gloort er weer hoop voor Goes in de derde divisie. De eerste tien duels leverden zeven punten op. Van de vier wedstrijden onder leiding van de Middelburger wonnen de Goe- senaren er drie op rij. ,,Ik doe mijn ding, zoals ik dat al jaren doe. Het maakt me niet uit op welk niveau ik actief ben. Ik vind het belangrijk om met een enthousiaste groep voetballers te werken." Dispensatie Eikenhout - niet in het bezit van de juiste trainerspapieren - is na de wedstrijd tegen Ter Leede normaal gesproken geen eindverantwoorde lijke meer bij Goes. De oefenmees- ter krijgt tot 23 december dispensa tie van de KNVB. In de tweede sei zoenshelft zal er dus een nieuwe trainer aangesteld moeten worden. ,,Dat wist ik toen ik aan deze klus begon." De Middelburger benadrukt dat het hem erg goed bevalt bij de der dedivisionist. Het liefst hervat hij Voor de spelers is het niet goed dat er straks weer een nieuw gezicht voor de groep staat zijn werkzaamheden na de winter stop. ,,Voor mezelf zou het jammer zijn", omschrijft Eikenhout zijn mogelijke afscheid. ,,Voor de spelers is het niet goed dat er straks weer een nieuw gezicht voor de groep staat." De oefenmeester wacht rustig af wat de toekomst hem brengt. Hij richt zich uitsluitend op de ont moeting met Ter Leede. Goes bezet momenteel de veertiende plaats op de ranglijst, dat aan het eind van de rit resulteert in nacompetitievoet- bal. De bezoekers staan negende, het verschil tussen beide elftallen bedraagt drie punten. Eikenhout rekent erop dat zijn spelers de discipline zullen opbren gen om het speelveld compact te houden. ,,De linies moeten kort op elkaar staan, zodat je elkaar kunt helpen. Dat betekent dat je na bal verlies niet kunt treuren, in de hoop dat de verdediging het oplost. Ook kun je niet achterin blijven hangen op het moment dat we aan het aan vallen zijn. Als het speelveld te groot wordt, word je geslacht." Op de tribune Tijdens de laatste wedstrijd voor de winterstop beschikt Goes over een nagenoeg fitte selectie. Ruben Be- suyen (studie) en reservekeeper Lo renzo Hoekman (schouderbles sure) ontbreken. Daardoor zal een aantal spelers op de tribune plaats nemen. ,,Dat is voor mij het moei lijkste", stelt Eikenhout. ,,We heb ben geen tweede elftal, waardoor sommige jongens alleen in oefen wedstrijden minuten maken en dus weinig ritme opdoen. Dat zorgt voor teleurstellingen." Het duel op sportpark Het Schenge begint vanavond weer om 18.00 uur. Column @Barryvdh9 moet spelen, weet ik op voor hand al dat zijn gezicht een beetje zal vertrekken. Linksback? Dat is niks voor hem, zie je hem denken. Hij is een aanvaller, hij wil acties maken en scoren. Toch moet hij er spelen, want mijn ge dachte is: op hoe meer verschil lende posities je op jongere leef tijd speelt, hoe beter het is voor je ontwikkeling als voetballer. dat ik een aanvaller was. In de ja ren daarvoor hobbelde ik voor mijn gevoel maar een beetje mee en was ik vooral opvulling. Dat begon voor de zomer van De Grote Overstap, van het halve veld met de E's naar het grote veld bij de D's. ,,Ik weet niet of jij in D1 komt, Barry'', zei een zelf verzekerde ploeggenoot in mei tegen me. Daarna noemde hij de namen op van de jongens die zé ker in D1 zouden komen. Daar zat hij zelf ook bij, natuurlijk. ,,We missen nog een linksback. Misschien mag jij daar wel spe len'', kreeg ik te horen. Ik kwam in de D1. En ik werd daar linksback. Eén wedstrijd herinner ik me als de dag van gis teren. Thuis tegen RCS, 2-1 voor, laatste minuut. Patrick Provoost, toen al een ouderwetse rechts buiten, passeerde me buitenom en gooide de bal voor. Peter de Jong, die een flinke mat op zijn rug had liggen, kopte RCS snoei- Ik kwam in D1. En ik werd de linksback hard naar een punt: 2-2. Thuis, aan de keukentafel, was mijn va der niet flauw tegen me. Kort sa mengevat: dat kon en mocht echt niet, je in de laatste minuut zo la ten passeren. In zijn tijd had hij die rechtsbuiten neergelegd. Dat was geen grootpraat, in zijn tijd als voetballer kon mijn pa ie mand - hoorde ik van anderen - doormidden zagen zonder zich ongemakkelijk te voelen. Ik bleek dat later ook wel in me te hebben, al was ik toen al doorgeschoven naar het midden veld. Echt verdedigen, dat zat niet in me. Voor de middenlinie kwam ik echter wat loopvermo gen tekort. En zo werd ik links buiten - en later spits. Dat ging beter, mede door de ervaringen op andere posities, denk ik. Dat probeer ik die kleine mannen van nu ook duidelijk te maken. En backs als Tagliafico, Dumfries en Karsdorp zijn toch ook eigen lijk halve aanvallers? voor die ene actie buitenom. Het was geen fijne ervaring, maar wel eentje die me uiteindelijk op de juiste positie deed belanden. Niet als, maar tégen een back. JÈF De trainer van Hoek heeft gezien dat de basiself van de belofteploeg de afgelopen tijd nogal sterk wis selde. ,,Van de elf jongens die vorige week bij hun startten, deden er daarvoor tegen Harkemase Boys maar drie mee'', aldus Gevaert. ,,We hebben daarom vooral naar de algemene kenmerken van de ploeg gekeken. Het is een opleidingsteam, dat te allen tijde wil voetballen. Ze missen met zoveel jonge spelers soms wat volwassenheid en spelen altijd 4-3-3. Er lopen wel flink wat grote jongens bij.'' Hoek heeft zelf ook een wissel vallige eerste seizoenshelft achter de rug. De ploeg won acht keer, speelde slechts één keer gelijk en verloor vijf wedstrijden. Daardoor bezet het nu de vijfde plaats, met veertien punten minder dan koplo per Sparta Nijkerk. De vijftiende wedstrijd van deze competitie móet een overwinning opleveren, wil Hoek de ploegen net boven zich binnen handbereik houden. Harke- mase Boys heeft slechts één punt meer, Odin'59 heeft een voor sprong van drie punten op Hoek. Gevaert kan vandaag opnieuw geen beroep doen op Gert-Jan van Leiden en Erwin Franse. Seppe Ver- eecke is wel weer fit en maakt deel uit van de wedstrijdselectie. Sven Mbikulu maakt in het tweede elftal zijn rentree en zal een halve wed strijd spelen. ,,Als dat goed gaat, speelt hij donderdag ook een halve tegen Lochristi'', zegt Gevaert. Die oefenwedstrijd op eigen veld is aan staande donderdag de laatste acti viteit van 2019 voor de selectie van Hoek. We hebben vooral naar de algemene kenmerken van de ploeg gekeken Op vrijdag 3 en zaterdag 4 januari 2020 wordt voor het eerst weer ge traind, een paar dagen later volgt een oefenwedstrijd tegen de Belgi sche eersteprovincialer Adegem. Hoek wilde tegen Terneuzense Boys oefenen, maar de eersteklasser speelt op 7 januari al tegen Goes, de andere Zeeuwse derdedivisionist. Afgelopen week werden bij Hoek ook de eerste gesprekken gevoerd met spelers van de huidige selectie, met het oog op volgend seizoen. ,,Daar had ik op aangestuurd en daar is de technische commissie meteen mee aan de slag gegaan'', zegt Gevaert. ,,Een aantal jongens heeft al een gesprek gehad, de rest wordt zo snel mogelijk ingepland. Dan weten we hoe iedereen erin staat en kunnen we de volgende stappen zetten.'' Kunstgras Het duel tussen Jong Almere City en Hoek wordt vandaag niet in het Yanmar Stadion gespeeld, maar op een bijveld. Daardoor wordt niet op natuurgras - dat sinds medio 2018 weer in het stadion ligt - maar op kunstgras gevoetbald. Gevaert: ,,Gezien de weersomstandigheden is dat misschien ook wel beter.'' zaterdag 14 december 2019 PM Eikenhout wil best nog langer blijven Len Wolters Daan Eikenhout, interim trainer van Goes. archieffoto LEX DE MEESTER -Daan Eikenhout Linksback ML ls ik op zaterdag tegen één van mijn 13- of 14- jarige aanvallers vertel dat hij een keer als linksback Zelf kwam ik er rond mijn dertiende, veertiende achter Vanaf deze plek wil ik Patrick Provoost nog wel bedanken Lieven Gevaert, trainer van Hoek. FOTO SJAAK VAN DER SALM In Flevoland sluit Hoek vanmid dag de eerste competitiehelft in de derde divisie af. De Zeeuws- Vlaamse derdedivisionist gaat op bezoek bij Jong Almere City, dat met drie overwinningen op rij sterk aan het seizoen begon maar daarna wisselvallig pres teerde. ,,Het is afwachten met welke ploeg Jong Almere City zal aantreden'', weet Lieven Ge- vaert. Barry van der Hooft Hoek -Lieven Gevaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41