II Altijd op zoek naar de juiste prikkels voor de talenten ZEELAND 11 BRUGGE Met Club Brugge U14 speelde Carlo van Grimberghe onlangs een oefenwedstrijd te gen Ajax U14. ,,Zij hadden een vrij weekend'', vertelt de trai ner. ,,Wij moesten eigenlijk voor de competitie spelen maar hebben die wedstrijd verzet omdat we de mogelijkheid had den tegen Ajax te oefenen. Zulke prikkels, daar zijn we al tijd naar op zoek.'' In de competitie speelt de U14 wedstrijden met vier blokken van twintig minuten. ,,Tegen Ajax was het op hun verzoek twee keer 35 minuten. We speelden toen twee wedstrijden tegelijk. De betere, wat grotere jongens tegen elkaar en de jon gere kinderen tegen elkaar. Die laatste wedstrijd won Ajax met 1-2, de oudere gasten van Club Brugge wonnen met 4-3. Dat waren heel nuttige oefenwed strijden, het was echt genieten. Van onze spelers en van die van Ajax.'' wel hoger komen te liggen. Dat moet ook, als je ieder jaar kampioen wilt worden en Champions League wilt spelen. Ik heb de afgelopen ja ren binnen de opleiding een heel sterke ontwikkeling gezien. Er zijn bij deze club echt grote stappen ge zet. Bijna alles is nu meetbaar.'' Club Brugge en Philippine, het lijken twee totaal verschillende we relden. ,,Het is soms even omscha kelen, ja. Maar het gaat bij allebei om voetbalinhoud. Ik wil altijd in openheid werken en zal spelers niet kleineren. En ik weet dat ik zelf ook fouten maak. Ik zal ook wel eens een verkeerde wissel toepas sen. Maar ik durf te zeggen dat er bij mij altijd een gedachte achter zit. Ik denk niet dat er spelers zijn die zeg gen dat we zomaar iets doen.'' Vanavond speelt hij met Philip pine de derby tegen Terneuzen. Het verschil tussen de nummers zeven en drie van de derde klasse A be draagt slechts drie punten. ,,Leuk hoor, zo'n derby op zaterdagavond, hopelijk met veel publiek. Ik heb er veel zin in'', aldus Van Grimberghe. ,,De afgelopen jaren zijn ze in Phi lippine wel te veel bezig geweest met winnen van Terneuzen, vind ik. Ik focus me daar helemaal niet op. Ik houd niet van al die poespas er omheen en kijk juist met veel respect naar Terneuzen. Die club speelt al jaren op dit niveau en heeft altijd goede jeugd gehad.'' Hoe kijkt de Hulstenaar naar zijn eigen toekomst als trainer? Van Grimberghe: ,,Ik denk dat ik over een jaar of vijf, rond mijn vijftigste, helemaal stop als trainer. Met alles. Dan is het alleen nog werken en mijn gezin. Zo was het ook toen ik stopte als voetballer. Ik was 32 en het was ineens klaar. Het gekke is, dat ik het zelf voetballen daarna ook niet heb gemist.'' sluit meteen naar huis te gaan, is zijn 10 euro kwijt. Die drinken wij dan wel op. Leg je niet in? Prima, dan halen we het van je premie af. Als je alleen komt omdat je een pre mie wilt pakken, dan heb ik je niet nodig. Maar er is de afgelopen tijd niemand vertrokken. En in de kan tine is het een stuk drukker.'' Zijn contract loopt tot de zomer van 2021, met een optie voor nog twee jaar. ,,Ze wilden een keer een trainer die langer bij de club zou blijven'', zegt Van Grimberghe. ,,Want het is in Philippine de afge lopen jaren al te vaak 'kermis ge weest'.'' Vijfjaar AA Gent, ruim ze ven seizoenen Steen, nu al elf jaar Deze baan is veel complexer dan bijvoorbeeld een baan als gymleraar Club Brugge; Van Grimberghe is een trainer die lang bij een club werkt. Had hij niet graag fulltime trainer binnen een jeugdopleiding willen zijn? ,,Ja en nee. Ja, omdat het heel mooi werk is. Maar ik zal mijn baan op school nooit laten vallen.'' Want ook daar haalt hij energie en plezier uit. En, zo bekent hij, het heeft ook te maken met zijn pensi oenopbouw. ,,Die zekerheid geef ik niet op. Ik wist al vroeg dat ik gym leraar wilde worden. Ik geniet van mijn werk en werk met kinderen die allemaal hun eigen niveau heb ben. Hier bij Club Brugge is het ie dere dag pushen, evalueren en jon gens opleiden voor de eerste selec tie. De lat is hier de afgelopen jaren Tien euro inleggen De saamhorigheid was soms ver te zoeken, merkte de trainer. „Veel jongens kwamen vaak niet eens in de kantine. Na het douchen waren ze meteen weg. Hoe kon ik dat ver anderen? Nu moet iedereen tien euro inleggen. Wie dan alsnog be- Philippine. „Ik kreeg meteen te ho ren dat het zo'n moeilijke spelers groep was. Dat vind ik eigenlijk wel meevallen", vertelt hij aan de rand van het trainingsveld. „Ik wilde er eerst trouwens niet aan begin nen. Maar nadat ze een be stuursvergadering hadden gehad kwamen ze bij me te rug. Ze waren het met mijn verhaal eens. Daarna kwa men we er wel uit. Ik doe het vooral, omdat ik het leuk vind. Ik beleef er veel plezier aan. Zodra dat niet meer het geval is, stop ik er meteen mee." Hij heeft de afgelopen maanden het een en an der veranderd bij Phi lippine. Zo heeft Van Grimberghe een aan tal jongens van het dorp de kans gege ven. „Ik vond dat Philippine zijn ei genheid kwijt was. Als een speler van buitenaf komt en hij is niet beter dan iemand van het dorp, dan speelt bij mij die jon gen uit Philip pine. Als er iemand van buitenaf wordt ge haald, moet die echt be ter zijn. Ik heb nu verschil lende jonge spe lers van het dorp bij de eerste selectie, die een basisplaats heb ben of invallen. Dat vinden men sen mooi, daar ko men ze voor. Je merkt nu dat er weer mensen ko men kijken, die eigen lijk al jaren niet meer kwamen." zaterdag 14 december 2019 GO De U14 van Club Brugge, met staand op de middelste rij trainer Carlo van Grimberghe. FOTO FRANCKY DRYE- PONDT/CLUB BRUGGE - Pascal De Maesschalck, hoofd jeugdopleiding Club Brugge Carlo van Grimberghe in de gymzaal van het Zwin College in Oostburg. ,,Die zekerheid geef ik niet op. Ik wist al vroeg dat ik gymleraar wilde worden. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39