O O) CD O 10 ZEELAND Pattinama-Kerkhove is favoriet op het NK Schokker mag prijzen houden Pim Bruins verlengt verblijf bij SSV'65 Carlo van Grimberghe leidt een druk bestaan. De 45- jarige inwoner van Hulst is getrouwd en vader van twee kinderen, werkt als leraar lichamelijk opvoeding op het Zwin College in Oostburg, is trainer van Club Brugge onder 14 én van zondag-derdeklasser Philippine. Vanavond speelt hij met die laatste ploeg de derby tegen Terneuzen. Lesley Pattinama-Kerkhove is volgende week als eerste geplaatst op het NK tennis in Al phen aan den Rijn. De Zierikzeese gaat op voor haar derde titel. Pattinama-Kerkhove won in 2011 voor het eerst het NK. Ze versloeg toen in de finale Kiki Bertens, de huidige nummer negen van de wereld. Vorig jaar greep ze haar tweede titel. Ze hoefde de finale niet te spelen, omdat Bibiane Schoofs zich vanwege ziekte terugtrok. De 28-jarige Zeeuwse heeft een goed jaar achter de rug, met deelname aan Wimbledon en drie toer nooizeges. Ze speelt maandag of dinsdag haar eerste partij. Zondag is de finale. Hinke Schokker blijft gewoon op de erelijst staan van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen en de Kustmarathon. Dat lieten de organisa ties van de Zeeuwse marathons gisteren we ten. Schokker is voor vier jaar geschorst door de Atletiekunie, omdat na haar zege op de 100 kilometer bij het NK (in september) een ver boden middel is aangetroffen. De Friezin heeft per direct haar atletiekcarrière beëin digd. Schokker won dit jaar in april de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen en in oktober werd ze derde bij de Kustmarathon. Beide Zeeuwse marathons kunnen zelf beslissen of ze de schorsing overnemen, omdat ze geen officiële wedstrijd zijn bij de Atletiekunie. Pim Bruins staat ook volgend voetbalseizoen voor de groep bij SSV'65. De trainer is mo menteel aan zijn eerste seizoen bezig bij de zaterdag-tweedeklasser uit Goes. SSV'65 is de tweede klus uit de trainerscar rière van Bruins. Eerder stond hij drie seizoe nen aan het roer bij Krabbendijke, waarmee hij kampioen werd in de derde klasse en de gradeerde uit de tweede klasse. Trainer Wouter Zwackhalen en WIK'57 gaan na het lopende seizoen niet met elkaar verder. Zwackhalen is aan zijn tweede jaar bezig bij de club uit Kerkwerve. WIK'57 staat zesde in de vierde klasse A. Vandaag speelt de club de derby tegen FC De Westhoek. Quote van de dag ,,Ik moest wat gaan doen, want ik woog vorig jaar april zo'n 85 kilo.'' Meerkamp CLUB BRUGGE EN PHILIPPINE Pluym Cup Eredivisie Brugge Woensdagmiddag in Brugge. Eén voor één schuife len de spelers van Club Brugge U14 in het Jan Breydelstadion de ruimte binnen waar normaliter ook de persconferenties van het eerste elf tal plaatsvinden. Op het scherm staan de videobeelden al klaar, van hun duel met Sint-Truiden. Video analist J elmer Platteeuw laat de eer ste clip zien, daarna stelt Carlo van Grimberghe vragen aan zijn jon gens. ,,In de eerste fase van het sei zoen lag de nadruk op opbouwen, nu hebben we het vooral over aan vallen en verdedigen", licht de trai ner toe. Hij kauwt niet alles voor, maar wil juist van de spelers horen wat er goed en minder goed ging. ,,Zo ha len we ze uit hun comfortzone. Ze moeten keuzes leren maken, anti ciperen in het veld'', zegt Van Grimberghe. ,,Het mooie is, dat deze jongens allemaal gretig en leergierig zijn.'' Dominant zijn, het spel lezen, contact houden met je tegenstander; het komt allemaal voorbij. ,,We willen geen spelers van de tegenstander vrij zien tus sen de linies hè'', geeft hij zijn groep nog mee. Timmy Simons Van Grimberghe weet waar hij over praat, want dit is al zijn zestiende seizoen als jeugdtrainer bij een profclub. Eerst werkte hij vijf jaar bij AA Gent, bij Club Brugge is hij aan zijn elfde seizoen bezig. Bij de regerend landskampioen heeft hij voor het eerst de U14 onder zijn hoede. Maarten Martens, oud-spe ler van onder meer RKC en AZ en goed voor negen interlands voor België, traint de U18 en is één van zijn collega's. Net als Timmy Si mons, die als middenvelder uit kwam voor onder meer Club Brugge en PSV en 94 interlands speelde. Hij is nu trainer van Club Brugge U16. ,,Kom je een verhaal over Carlo maken?'', vraagt Simons, terwijl hij met een stift op een tactiekbord schrijft. ,,Kom straks maar even te rug, dan zullen wij je wel wat ver halen over hem vertellen'', lacht hij. Van Grimberghe kan er ook om la chen. ,,Je wordt hier echt meegezo gen in het voetbal en omringd door mensen die continu met het spel letje bezig zijn. Er zijn nu ook meer oud-profs als trainer werkzaam bij de club.'' Hoofd jeugdopleiding Pascal De Maesschalck komt binnen en mengt zich in het gesprek. ,,Het werken in een academy wordt in de maatschappij nu als een volwaar- Ik kreeg bij Philippine meteen te horen dat het zo'n moeilijk groep was. Dat vind ik eigenlijk wel meevallen dige baan beschouwd'', zegt hij. ,,Deze baan is veel complexer dan bijvoorbeeld een baan als gymle raar. Je moet een team managen, spelers individueel beter maken en alles rond het team organiseren. Het is hard werken. Vraag maar aan Timmy Simons. Hij zit soms meer uren achter zijn computer dan dat hij op het veld staat. Want je moet alles voorbereiden en ook evalua ties maken.'' Het bestuur van Club Brugge heeft de afgelopen jaren echt geïnvesteerd in de opleiding. ,,Alle randvoorwaarden zijn nu aanwezig'', zegt De Maesschalck. ,,Er zijn geen excuses meer.'' Het werken voor Club Brugge combineert Carlo van Grimberghe al jaren met zijn baan als leraar op het Zwin College. „Ik heb zo'n 25 lesuren. Op maandag een stuk of acht, dinsdag zeven, woensdag vier en donderdag zes of zeven. Op maandagavond ben ik in Brugge, dan trainen we om zes uur. Op dinsdagavond ben ik thuis, op woensdag werk ik tot een uur of twaalf, rijd naar Brugge en ga rond een uur of zes door naar Philippine. Op donderdagavond trainen we met de U14, daarna hebben we de wekelijkse vergade ring. Ik ben iedere vrijdag vrij, samen met mijn vrouw, 's Avonds sta ik dan weer in Philippine op het veld." Het werken met jeugd combineert hij al jaren met het trainerschap bij Koewacht, Zaamslag en Steen, de club waar hij in 2018 na zeven seizoenen stopte. Om er ver volgens eind de cember toch weer terug te keren, na dat Luc Audenaerdt was opgestapt. „Vo rig seizoen ben ik toch weer terug gekeerdbij Steen. Daar kon ik geen nee tegen zeg gen. De groep wilde dat ik terug kwam. Daardoor stond ik heel sterk. Ik wilde het doen, maar dan gingen we er ook echt vol voor. We kwamen in een flow, hebben vol gens mij maar één wedstrijd verloren en werden kampi oen.'' Dit seizoen is hij trainer van zaterdag 14 december 2019 TENNIS ATLETIEK Hinke Schokker won in april in Hulst de marathon Zeeuws-Vlaanderen. foto camile SCHELSTRAETE VOETBAL GO 2 Twee dagen staat het Laco- Sportcentrum in Zierikzee in het teken van turnen. Gym- nastiekvereni- ging Delta Sport houdt dit weekeinde een kwalificatie wedstrijd meer kamp. 2 Morgen staat de tweede speelronde van de Pluym Cup op het pro gramma. Dat is het alternatieve voetbaltoernooi voor de zon dag-vierdeklas sers die samen in een poule van slechts elf teams spelen. Zaalvoetbal club Groene Ster Vlissingen speelde giste ren thuis tegen Futsal Apel doorn het tiende duel in de eredivisie. Bij het ter perse gaan van deze editie was het duel nog aan de gang. Lees de uit komst op www.pzc.nl. 'Rond mijn vijftigste stop ik als trainer' Barry van der Hooft -Carlo van Grimberghe (45) 1 a - Oud-wielrenner Johnny Hoogerland legt zich nu toe op strandraces, vertelt hij op www.cyclingonline.nl. Dit weekeinde rijdt hij het EK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38