7 DISHOEK NIEUWE STRANDPOST Bij Dishoek komt een nieuwe strandpost waarbij veel oud materiaal wordt gebruikt zoals strandvlonders om het milieu zo min mogelijk te belasten. zaterdag 14 december 2019 Impressie van de nieuwe strandpost. Emile Calon Dishoek Tweehonderd oude hou ten strandvlonders vormen straks de bui tenbekleding van de nieuwe strandpost bij Dishoek. Ze zijn niet goed genoeg meer om over te lopen. Maar ze kunnen nog wel jarenlang dienst doen als een natuurlijke schil van de nieuwe post, aldus Tim Wou ters van Stichting Strandexploita- tie Veere (SSV). ,,En ze versterken het strandgevoel", vult architect Ro Koster aan. Om de post te bouwen wordt niet alleen gebruikgemaakt van af geschreven vlonders. ,,We probe ren zo veel mogelijk materiaal te hergebruiken", zegt ook Danny van Hese van het gelijknamige We proberen zo veel mogelijk materiaal te hergebruiken -Danny van Hese, aannemer aannemersbedrijf uit Ritthem. Zo gebruikt hij oude palen van de Vlissingse PSD-veersteiger bij de bouw. ,,Van het remmingswerk. Dat is geweldig mooi hout", aldus de aannemer. Sloophout van een loods uit Schoondijke en een oud strandbalkon uit Cadzand worden ook verwerkt in de strandpost. En de toiletunit van de oude post ver huist naar de post bij Westduin. Alle benodigde energie wordt op gewekt met zonnepanelen en de infrarood-verwarming maken de post bij Dishoek straks geheel energieneutraal. Wouters: ,,We willen duurzaam, honderd pro cent energieneutraal en herbruik baar bouwen." Herbruikbaar De strandpost van Dishoek is de eerste die volgens dat principe wordt gebouwd. Het hoofdkantoor van de stichting in Westkapelle en de strandpost bij Noordduine bij Domburg volgen later. Bij het zoeken naar herbruikbaar materiaal kregen Wouters en Kos ter veel advies van Van Hese. M Er wordt druk gewerkt aan het fundament van de nieuwe strandpost. foto lex de meester ,,Want wij werken al heel lang met herbruikbaar materiaal", aldus de aannemer. ,,Wij verzamelen veel materiaal waarvan we denken dat het ooit nog van pas kan komen. Dat doen we al jaren." De nieuwe strandpost moet in april klaar zijn. Want in mei be gint het strandseizoen. Volgens de aannemer gaat dat wel lukken. Het wordt een flink gebouw, veel gro ter dan wat er eerst stond. Wou ters: ,,Met een aparte ruimte voor de verhuur, voor de EHBO, met acht toiletten, een leslokaal, kleed ruimte en een hoge uitkijkpost voor de strandwachten. Zodat ze een flink stuk van het strand in de gaten kunnen houden." Het wordt zo hoog dat ze straks over buur man, strandpaviljoen Kaapduin kunnen kijken. Afvalbakken Tijdens het seizoen wordt de strandpost de uitvalsbasis van zo'n twaalf medewerkers van de SSV. ,,Zowel van mensen die waken over de veiligheid op het strand en het water, als medewerkers die zorgen voor de verhuur van strandspullen, het legen van de af valbakken en het schoonhouden van het strand." De bouw van de post kost zo'n 250.000 euro. Wouters: ,,Omdat we veel materiaal hergebruiken, valt dat bedrag mee." kindcentrum Eenvoud Jannie Ruitenburg - den Ouden Karin Wouters - Kleinepier 0118-563209 Melsesweg 1 4374 NG Zoutelande www.compassieuitvaartzorg.nl ILLUSTRATIE RO&AD ARCHITECTEN Tweede leven voor strandvlonders 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35