II Navarone en Roxeanne Hazes op Klomppop 4 In 2,5 minuut een zelfgebouwde legorobot over een parcours loodsen. Dat was een van de opdrachten tijdens de Zeeuwse regiofinale van de First Lego League, waarin scholieren gisteren tegen elkaar streden. FIRST LEGO LEAGUE REGIOFINALE DICKENS KERSTMARKT IN VEERE In het atrium van de Hoge school Zeeland in Vlissingen hangt een gespannen sfeer. Jongens met laptops op schoot staren geconcentreerd naar hun schermpje. Bo Vermeu len (14) voert snel nog enkele laat ste aanpassingen door. Zet de lego robot op de grond en laat het ding nog één keer de voorgeprogram meerde route over het bord afleg gen. ,,Nu moet het goed zijn", roept hij. Voor Vermeulen en zijn teamge noten Boaz de Kort (14) en Joshua de Carpentier (14) van middelbare school Nehalennia uit Middelburg staat er dit jaar veel op het spel. Vo rig jaar schopte het drietal het tot de Beneluxfinale van de legoro- botwedstrijd, maar kwam daar net tekort. Nu zijn ze op herkansing. Met een compleet nieuwe legoro bot. Schommel Uitgerust met verschillende sen soren beweegt het wagentje ui terst nauwkeurig over het bord. Het doel is dat de robot onderweg zoveel mogelijk objecten in bewe ging zet, zoals een schommel, een lift of een blok legostenen. Hoe? Daarin zijn de teams vrij. Ieder heeft zo zijn eigen strategie. De tijd, 2,5 minuut, is voor iedereen gelijk. De 13-jarige Seppe Leeraert van het Lodewijk College uit Terneu- zen kijkt teleurgesteld. Zijn groepje heeft net de eerste wed strijd achter de rug. ,,Bij de schom mel liep onze robot vast. Het is ge lukkig geen programmeerfout, maar puur iets in de constructie. Dat gaan we nu oplossen en straks op herkansing." Alle teams krijgen drie kansen. De beste telt. Innovatie De wedstrijdtafels, waar de kinde ren zoveel mogelijk punten verza melen, is slechts één van de vier onderdelen die maken wie er wint, legt organisator Paulien van 't Westeinde van het Techniek Huis uit. Dat organiseert de regio finale van de Lego League samen met Hogeschool Zeeland en Scalda. ,,Een ander onderdeel is een innovatieve oplossing beden ken voor een bestaand gebouw." Leerlingen van het Calvijn Col lege hebben een oplossing bedacht om het energieverbruik in het zwembad in Goes omlaag te krij- Het is gelukkig geen programmeerfout, maar puur iets in de constructie gen. Ook moeten de kinderen een legobouwsel op commando na bouwen, zonder dat ze een voor beeld zien. Tot slot let de jury op de manier van samenwerken bin nen het groepje. De Lego League wordt voor het zevende jaar gehouden. Met als doel kinderen warm maken voor techniek. ,,En dat lukt steeds be ter", zegt Van 't Westeinde. ,,We zien in Zeeland een toename van leerlingen die voor techniek kie zen. Welke rol het Techniek Huis daarin speelt, weten we niet. Daar willen we graag achter komen." De Beneluxfinale, waar 770 teams het tegen elkaar opnemen, is 25 ja nuari in Breda. OVEZANDE De eerste zes namen van Klomppop 2020 zijn bekend. Op de veertigste editie van het popfestival in Ovezande staan Na varone, Roxeanne Hazes, The Dirty Daddies, Het Gezelschap, SHHT en The Guru Guru. Het driedaagse evenement wordt gehouden met Pinksteren. Op vrijdagavond 29 mei opent het festival in sportpark De Fazant met de finale van talentcompetitie Spectra en een optreden van Nava rone. Op zaterdag spelen Roxeanne Hazes, Het Gezelschap, SHHT en The Guru Guru. Klomppop sluit zondag 31 mei af met coverband The Dirty Daddies. Voor dat optre den is er een straattheatermiddag. Met het bekendmaken van de eerste namen, begint ook de kaart verkoop via klomppop.nl. Eerst worden early bird-weekendtickets verkocht. Die kosten 26,50 euro. Zodra die op zijn, start de verkoop van de 'normale' weekendtickets (32,50 euro) en dagkaarten voor vrijdag (12,50 euro) en zaterdag (22,50 euro). Voor de zondag is er geen voorverkoop van dagkaarten. Aan de kassa kost een dagkaart voor zondag 4 euro. Lars Vermeulen (links) en Nout Baruch van het Goese Lyceum knutselen druk aan hun robot. foto's lex de meester zaterdag 14 december 2019 Timo van de Kasteele Vlissingen hun legorobot. Nog even een aanpassing aan de constructie. Thijs (l) en Ide aan de start met - Seppe Leeraert (13) De Zeeuwse regiofinale van de Lego League is gewonnen door de leerlingen van het Libanon Lyceum in Rotterdam. Nehalen nia uit Middelburg werd tweede. Kijk op de site bij /video First Lego League regiofinale Zeeland 'Bij de schommel liep onze robot vast' Vandaag en morgen zat. 14 dec. 11.00-19.00u zon. 15 dec. 11.00-17.00u Gratis toegang en gratis parkeren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32