s? Oké Boris, wat nu Papierfabriek stopt geld in bioplastics Vonnis rechtbank zit ver onder eis officier Museum II 2 PARTICULIEREN POSTPUNT Pakketdiensten maken dankbaar gebruik van particulieren om pakketten te bezorgen of vervoeren. Plek over in je huis of je kofferbak? Homerr, ViaTim en PickThisup hebben er geld voor over. Maar het is vooral het oontaot met de mensen dat het leuk maakt. Commentaar De Britten vertrekken uit de Europese Unie. De grote overwinning van Boris Johnson neemt de laatste twijfel weg. Dat geeft rust. Alles beter dan hinken op twee ge dachten. Het blijft nog wel onduidelijk hoe de Brexit precies zal gaan en wat de gevolgen zijn voor de handel, het transport en de visserij. Formeel kan Groot-Brittannië binnenkort al uit de EU stap pen, maar het duurt waarschijnlijk nog een jaar, mogelijk langer, voor er een handelsovereenkomst is. Ook aan de grenzen ver andert voorlopig niets. Deze tijd moet goed worden gebruikt. De grootste fout die Johnson nu kan maken is moeilijk doen. Zijn nieuwe politieke macht kan hem verleiden tot onhandige eisen aan Brussel. Johnson staat er hier toch al niet best op. Hij heeft veel irritatie opgeroepen. Bijvoorbeeld met zijn ex treme uitspraken over het weren van Europese vissers uit de Britse wateren. Maar de EU mag zich niet laten misleiden door zijn botheid en zijn grillen. Als het erop aankomt weten de Britten nog wel wat ze doen. Zo proberen ze terecht een goed handelsakkoord te bedingen. En het belang van samenwerking in veiligheidskwesties zien zij echt wel in. Daar hoeft niemand zich zorgen over te maken. Uit eindelijk zullen Britten en Europeanen toch op deze ene lijn komen: gegeven de wil van de Britse kiezer is een soepele, re delijke Brexit het beste voor alle burgers en bedrijven aan beide zijden van Het Kanaal. Soepele, redelijke brexit is nu het beste voor burgers en bedrijven aan beide zijden van Het Kanaal Stora Enso is wereldwijde leveran cier van duurzame oplossingen voor verpakkingen, biomaterialen, houtconstructies en papier. De proeffabriek zal suikers omzetten in een hernieuwbare grondstof om bioplastics van te maken. De proef fabriek zal in eerste instantie fruc tose gebruiken om hoogwaardige chemicaliën en materialen te pro duceren om toepassingen te testen. ALMANAK Dagen, weken, manden. Zo lang vergadert de gemeente Hulst al over de verhuizing van het museum. De overkant van de straat, daar is een mooi plek- kie. Maar ja, waar moeten die gebruikers dan weer heen? Het is allemaal zo makkelijk niet. Ook de wethouder van Hulst In de toekomst gebeurt dit om plas tic te maken uit suikers die zijn ge wonnen, en uit andere niet voed- selgerelateerde biomassa. De bouw van de fabriek begint in De papierfabriek van Stora Enso in Gent is een van de grootste papierfabrieken in Europa de tweede helft van 2020 en moet in het eerste kwartaal van 2021 gereed zijn. De Langerbrugge Mill papierfa briek van Stora Enso in de haven van Gent is een van de grootste pa pierfabrieken in Europa. suggereert tijdens een vergade ring onbedoeld er weinig ver trouwen in te hebben dat ze de verhuizing nog zal meemaken als verantwoordelijk wethou der. ,,Nog twee jaar en we zitten in het museum." Dan zijn er toevallig net gemeenteraadsver kiezingen geweest Bestuurder ziet voetganger in dode hoek over het hoofd Ballonnen na 1 januari taboe in Schouws luchtruim Westkapelle EOD ruimt oude kustmijnen op De celstrafis voor de 25-jarige W.L. uit Oostburg, de taakstraf voor zijn plaatsgenoot S.R. De twee kregen begin augustus, tijdens de Visserij feesten in Breskens, ruzie met een andere bezoeker. Het latere slacht offer zou R. toen bedreigd hebben. Een paar uur later liep het uit de hand toen de twee het slachtoffer zagen fietsen, met zijn vriendin achterop. Met een mes in de hand renden ze de fietsers achterna en trapten hen van de fiets. Met L. en R. in zijn kielzog ging het slachtof fer ervandoor, maar hij viel en werd door L. met het mes in de rug gesto ken. De man moest naar het zieken huis. Hij kon de volgende dag weer naar huis. De officier van justitie had hoger ingezet. Die eiste eerder vier en drie jaar cel voor poging tot moord of doodslag. 9>MCMf 4«tO* Zeeland telt nu 78 Homerr-Buurt- Punten. Een halfjaar geleden begon Leander van der Kolk met zijn ser vicepunt aan de Deurloostraat 13 in Middelburg. De pakketten staan bij Van der Kolk in de woonkamer en in de gang. „Je hebt er best nog wel wat ruimte voor nodig. De ene dag komen er vier, de andere dag zeven. Van DHL maar ook van UPS. Ik ben zzp'er en maak sieraden, daarom kan ik zelf mijn tijd indelen. Tussen 16.00 en 20.30 uur is mijn 'postkantoor tje' geopend. Vroeger nam ik ook Ik doe het niet voor het geld, maar het contact met de mensen vind ik zo leuk. Toch telt het lekker door met 25 centper pakket zaterdag 14 december 2019 Het Scandinavische bedrijf Stora Enso investeert 9 miljoen euro in een proeffabriek in de haven van Gent. In de fabriek wordt grondstof ontwikkeld voor bioplastic, dat kan worden gebruikt in transparante verpak kingen voor de voedings- en drankenindustrie. Frank Balkenende Gent Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Een voetganger is gister ochtend in de Lange Geere in Middelburg ge wond geraakt bij een aanrijding met een be stelbus. Het ongeluk ge beurde rond tien over tien. Volgens omstanders zou het slachtoffer in de dode hoek van de bus gelopen hebben, waar de bestuurder hem niet zag. Een ambulanceteam is met spoed ter plaatse gekomen. Het slachtoffer is in de ambulance be handeld. ZIERIKZEE Het oplaten van ballon nen is vanaf 1 januari ver boden op Schouwen-Dui- veland. Op evenementen was het eerder al niet meer toegestaan om bal lonnen in de lucht los te laten. Nu geldt dat ook voor festiviteiten waar geen vergunning voor nodig is. De gemeente raad besloot al in maart op initiatief van Groen Links tot instelling van het algehele verbod. Dat wordt nu dus na de jaar wisseling van kracht. Plastic ballonnen komen in het milieu terecht en zijn gevaarlijk voor dieren. Oude kustmijnen, die de Duitse bezetter 75 jaar geleden achterliet onder de waterlijn van Walcheren, worden dezer dagen opgeruimd door de Explosieven Opruimingsdienst De fensie (EOD) en de Ma rine. Duikers kwamen de mijnen tegen tussen Zoutelande en Westka pelle. Blijkbaar zijn er enkele tientallen van deze explosieven ach tergebleven na de schoonmaakoperaties aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. Het Scheldecoördinatie- centrum heeft in het ge bied al een visverbod af gekondigd, in verband met windparken op zee. Iets voor De Oostburgenaar die tijdens de Visserijfeesten in Breskens een man mishandelde en met een mes stak, moet een jaar de cel in. Zijn kompaan kreeg een taak straf van 200 uur. De rechtbank veroordeelde hen niet voor po ging tot moord of doodslag, maar 'slechts' voor openlijke ge weldpleging en (zware) mishan deling. Ad Roos Middelburg Ondine van der Vleuten Vlissingen -Nathalja de Visser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30