Laurent Brexit betekent catastrofe voor Zeeuwse vissers MP Kloosterlingen willen nog langer met schip in Vlissingen blijven 2 MAIKEL HARTE Column Och, die arme Laurent. Je zal maar zulke hersens als hem hebben. Hij stopt per direct met zijn studie Electrical Engineering aan TU in Eindhoven. Zijn ouders wilden graag dat hij zou afstuderen vóór zijn tiende verjaardag, op 26 december, maar de universiteit achtte die eindda tum niet haalbaar. Nu gaat hij naar één van de beste universiteiten van Amerika. slimme kinderen, maar zo ex treem als Laurent heb ik ze nog niet voorbij zien komen. De media pakken er volop mee uit. Zijn ou ders waren met of zonder Laurent al te zien bij Ivo Niehe en bij Pauw en de laatste week staan de kran ten er vol mee, omdat de ouders hun onvrede over de TU van Eind hoven publiekelijk deelden. Nu moeten vooral die ouders het ont gelden: Laurent wordt als een speelbal van grillige ouders gezien. Ik weet het niet hoor. Waar doe je nu goed aan als ouders met zo'n extreem slim kind? Daar is geen handboek voor. Ik denk dat ik toch zou proberen zo gewoon mogelijk te blijven doen. De ouders van Laurent zijn bei den gestopt met werken om zich volledig te kunnen richten op de toekomst van hun zoon. Dat kan toch niet goed zijn? Je moet als ou ders toch zelf ook een leven heb ben en ga je niet een enorm ver wend prinsje creëren door hem tot middelpunt van een gezinsleven te bombarderen? Is het niet beter dat een kind zijn vader en moeder 's morgens op de fiets ziet stappen met een brooddoos onder de baga gedrager? Er moet immers gewerkt worden in het leven. ook een verantwoordelijkheid moet nemen. Moeten de Ivo Nie- he's en Jeroen Pauwen van deze wereld niet zeggen: we besteden er helemaal geen aandacht aan, laat die jongen lekker zoveel mo gelijk in de anonimiteit. Mijn jongste dochter van tien vroeg of ik wilde helpen met haar staartde lingen. Tjonge wat voelde ik me een gelukkig en bevoorrecht mens. Waar doe je nu goed aan als ouders met zo'n slim kind? DE STELLING Vandaag: Roken doe je maar thuis Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters EEZOR0KLACHTEMLIJN HOE SLECHT HET WEER OOK IS, C>E KRANT IS ALTIJD KEURIS OP TIJb! Vuilniszakken vol ondermaatse vis Motorrijder (78) overleden na ongeluk op A58 Oost-Souburg Filmers ongeval op A58 beboet Bijna unaniem - alleen de Partij voor de Dieren was tegen - werd daar een voorstel aangenomen om het kabinet te vragen zich hard te maken voor de Nederlandse vissers. Het initiatief kwam van Forum voor Democratie. Twee jaar geleden hebben de Staten hetzelfde al eens besloten om 'catastrofale gevolgen' van de brexit voor de visserij te voorkomen. De Bat, die zich ook namens andere provincies bezig houdt met visserijzaken, zag de motie van Forum als een herhaalde ondersteuning van zijn beleid. Militante taal Hij gaf aan dat Johnson in zijn ver kiezingscampagne militante taal heeft geuit over de Britse viswate ren. Die moeten weer exclusief van de Britse vissers worden. Nu zijn het de belangrijkste viswateren voor de Zeeuwse vissers. ,,Als die daar niet meer mogen vissen, is dat een écht groot probleem." Nu Johnson de verkiezingen in Groot-Brittannië met grote over- macht heeft gewonnen, kan hij re gelen dat het land eind januari uit de Europese Unie stapt. De vraag is of dat gaat op basis van het akkoord met de EU dat eerder door het Britse parlement is weggestemd, of zonder akkoord, de zogeheten harde brexit. De vraag is ook in hoe- Als Zeeuwse vissers niet meer in Britse viswateren mogen vissen is dat een écht groot probleem verre Johnson zich houdt aan zijn verkiezingsretoriek. De Bat: ,,Een brexit op die manier is een zwart scenario." Europarlementariër Peter van Dalen van de Christenunie pleitte gisterochtend ook meteen voor duidelijkheid voor de Nederlandse vissers nu de brexit eraan zit te ko men. »P3 en ZEELAND 2 VLISSINGEN De opvarenden van de Elia II hopen toch nog een paar maanden langer in de Vlissingse (binnen)haven te mogen blijven lig gen. De advocaat van de Georgisch- orthodoxe kloosterlingen heeft een verzoek bij de gemeente ingediend. B en W van Vlissingen maanden vader abt Abibos, overste Elisabed en zuster Nino vorige week om vóór Nieuwjaar te vertrekken uit de Eer ste Binnenhaven. Na ruim twee jaar, het schip ligt sinds oktober 2017 aan de Visserijkade, wilde het dagelijks gemeentebestuur de aanlegvergun- ning niet verlengen. Bovendien kre gen de kloosterlingen te horen dat ze niet langer op het schip mochten slapen en er geen kerkdiensten mo gen houden. Veiligheid Het slaapverbod is mede ingesteld voor de eigen veiligheid van de kloosterlingen. Eerder dit jaar woedde er brand op een bijbootje en daarbij had ook de Elia II in vlam men op kunnen gaan, betoogde wethouder Els Verhage. Een vrien delijke Vlissinger heeft de klooster lingen intussen tot mei onderdak aangeboden. ,,We kunnen dus el- ders in de stad slapen. Maar er zal toch iemand 's nachts aan boord moeten blijven, omdat we niet wil len dat er iets met het schip ge beurt", zegt Abibos. De abt meldt dat de kloosterlingen nog een jaar We willen in elk geval graag tot en met februari in Vlissingen blijven nodig hebben om hun vaartuig ge reed te maken voor een continue rondreis langs Europese steden. ,,We willen in elk geval graag tot en met februari in Vlissingen blijven, omdat de kunstenaars nog ruim twee maanden nodig hebben om de fres co's in onze kapel af te maken." Vader Abibos en zijn zusters kre gen bij de aankoop van het schip hulp van een in de haven werkende Vlissinger. Die staat hen nog steeds met raad en daad bij en zodoende belandde het drietal in 2017 in de Eerste Binnenhaven. zaterdag 14 december 2019 Je hoort wel vaker over extreem Ik vind dat je als samenleving Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeland heeft meer dan ge noeg natuur 908 reacties WAT IS ÜAM OW KLACHT I C>AT ER SEEN BE20RS- COMPLIMENTENLIJN IS.M BRESKENS De politie is in de nacht van donderdag op vrijdag in Breskens op een auto gestuit waarin negentien vuilniszakken met onder maatse tong lagen. Agenten hielden de auto mobilist, een 26-jarige Goesenaar, rond 04.10 uur aan op de Deltahoek op verdenking van over treding van de visserij- wet. De man is overge bracht naar een politiecel in Torentijd. De tong is in beslag genomen. De poli tie onderzoekt de zaak. De jeugdagent in Sluis meldde op Instagram dat de vis waarschijnlijk naar een vogelopvang wordt gebracht. KAPELLE De motorrijder die don derdag bij een eenzijdig ongeluk op de A58 ter hoogte van Kapelle ge wond raakte, is overle den. Het gaat om een 78- jarige man uit Wagen berg. De man raakte donder dag rond 13.45 uur van de weg en kwam in de berm tot stilstand. De motor raakte daarbij zwaar beschadigd. Verschillende hulpdien sten werden opgeroepen, waaronder een trauma helikopter uit Rotterdam. Het ongeluk vond plaats bij de afslag Vierwegen. Bij een aanrijding op de A58 tussen Oost-Sou burg en Ritthem zijn gis terochtend twee perso nen gewond geraakt. Omstreeks 07.15 uur kwa men op de rijbaan rich ting Bergen op Zoom, ter hoogte van bedrijventer rein Oost-Souburg, meer dere voertuigen met el kaar in botsing. Zeker vijf voertuigen raakten be schadigd en twee perso nen werden met ambu lances naar het zieken huis gebracht. De politie heeft weggebruikers die vanuit hun auto het onge luk probeerden te filmen bekeurd met een boete van 249 euro. De brexit die de Britse premier Boris Johnson voor ogen heeft is een zwart scenario voor de Zeeuwse vissers. Dat onder streepte gedeputeerde Jo Annes de Bat gisteren nog eens in de Staten. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Jo-Annes de Bat - vader abt Abibos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2