Draag denk m Tm Zes van de dertien gemeenten maken serieus werk van antirookbeleid De zes sluiten zich aan bij een lan delijke beweging om tot rookvrije gemeenten te komen. Het gaat om een oproep van de Alliantie Neder land Rookvrij, waarin Hartstich ting, KWF Kankerbestrijding en Longfonds samenwerken. Ook de GGD, GHOR en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten steunen beleid voor een rookvrije generatie. Ruim 100 gemeenten zetten zich al in om roken uit te bannen, bijvoor beeld op schoolpleinen en bij sportclubs. De alliantie streeft volgend jaar naar 250 gemeenten die iets tegen roken ondernemen. Dat is nodig, want bijna een kwart van de j onge- ren tussen 16 en 20 jaar steekt regel matig een sigaret op. Zeeland zit met 6 van de 13 ge meenten landelijk in de midden moot. Niet slecht, maar ook niet goed. Goes is met afstand koploper. Ze wil een compleet rookvrije ge meente worden en heeft dat ook in het collegeprogramma opgenomen. Ze wil het doel bereiken door met inwoners, clubs en verenigingen in gesprek te gaan over rookvrije om gevingen. Ook Schouwen-Duive- land zit voor in het peloton, onder meer met een rookvrij strand in Renesse. Borsele, Hulst, Kapelle, Noord- Beveland, Sluis, Terneuzen en Tho- len staan nog niet op de lijst van de Alliantie Nederland Rookvrij, ter wijl er onder inwoners draagvlak is voor antirookbeleid. De Kapelse wethouder Annebeth Evertz van volksgezondheid is er op zich ook voorstander van. Maar of Kapelle gaat aanhaken? Evertz: ,,Zover zijn we nog niet. Door een gebrek aan ambtelijke ca paciteit hebben we nog geen beleid kunnen maken. In januari gaat een nieuwe ambtenaar volksgezond heid aan de slag. Mijn doel is wel: niet roken in de openbare ruimte!" Ze houdt echter een slag om de arm. Een rookverbod op het strandje in Wemeldinge, rookvrije terrassen in de horeca of een paf verbod bij het gemeentehuis in Ka- pelle. Dat soort verboden wordt nog een politieke strijd. ,,Ik moet ook rekening houden met de ge meenteraad. Een aantal rookt nog graag een sigaretje." Terneuzen ziet vooralsnog 'geen meerwaarde' in de landelijke actie. Wethouder Sonja Suij: ,,We vinden een rookvrije generatie natuurlijk heel belangrijk, maar antirookbe- leid zit al in veel beleidsprogram ma's verpakt. Denk aan onderwijs en sport." Kerst Nieuwjaar bij Seafarm Geniet bijvoorbeeld van Lobster in a box: kreeft, bisque en garnalenkroketjes €55 diversiteit steunen, dat ze niet alleen paars dragen, maar ook paars denken. In Nederland wordt Paarse Vrijdag dit jaar voor de tiende keer gehouden. 'Jezelf kunnen zijn is een feest', luidt het thema. accessoires. Annemijn van Marion (links) brengt de regenboogkleuren aan op de wang van Merel Nienhuis. Paarse Vrijdag is een dag waarop scholieren en docenten laten zien dat ze gender- en seksuele Leerlingen van Zeeuwse middelbare scholen dosten zich gisteren uit in paarse kleding, vanwege Paarse Vrijdag. Op het Goese Lyceum in Goes droegen veel leerlingen een paarse trui of paarse It zaterdag 14 december 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl paars aars Doven sigaret niet overal prio 1 Een rookvrije generatie. Zes van de dertien Zeeuwse gemeenten gaan er serieus werk van maken. Dat zijn Goes, Middelburg, Rei- merswaal, Schouwen-Duiveland, Veere en Vlissingen. Frank Balkenende Vlissingen Houden van vis. Seafarm Reserveren of bestellen: 0113 37 18 28 of restaurant@seafarm.nl Jacobahaven 4, Kamperland www.seafarm.nl Speciaal voor de feestdagen Verrassingsmenu of a la carte eten in ons restaurant Feestelijk take away menu: kijk op www.seafarm.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29