CHECK CE GUIOEfe Darter Raymond van Barneveld over zijn vijf favoriete WK-herinneringen 22 'Barney' krijgt steun van Kroos tweakers Raymond van Barneveld begint vandaag aan zijn 28ste en laatste WK darts. Op verzoek selecteert de vijfvoudig kampioen zijn vijf dierbaarste herinneringen aan het toernooi dat zijn leven veranderde. 1998 De eerste titel ,,De eerste is natuurlijk de belang rijkste. Ik werkte negen jaar lang bij de post. Altijd gelachen, elke dag feest, maar door de weersom standigheden was het geen fijn baantje. Ik was dus blij dat ik weg kon om mijn droom te verwezen lijken, eindelijk kon ik prof wor den. Die allereerste Embassy in 1998 is daarom voor mij het aller belangrijkste. Dat veranderde mijn leven. Ik werd een BN'er, kon le ven als prof, kreeg sponsors. In één woord: fantastisch. Alle deuren gingen voor me open. Ik heb zelfs in een F-16 gevlogen." 2007 Tegen Taylor ,,Mijn mooiste partij. Daar zat ei genlijk alles in, behalve een negen darter. Ik was dat eerste WK na mijn overstap naar de PDC goed in vorm, ook door meditatie. Na een lastige partij in de tweede ronde tegen Colin Lloyd heb ik geen set meer verloren, tot ik in de finale Phil Taylor tegenkwam. ,,Daar zit nog wel een leuk ver haaltje aan vast. Ed van der Veer was mijn toenmalige manager. Wij gingen heel goed met elkaar om. Samen met Taylor en zijn ma nager Steve Mottershead maakten we plannen voor de toekomst. Dat zagen we wel zitten: samen de- eraf. Het was alsof The Beatles op Schiphol waren geland toen ik te rugkwam. Er stonden zoveel men sen, niet normaal. Fotografen vie len over elkaar heen. Net alsof ik een popster was. ,,Dat toernooi ging ik nog door het oog van de naald. In de tweede ronde kreeg de Schot Les Wallace zes pijlen voor de wedstrijd, maar hij miste. Haha, dat is één van de weinige momenten dat het in mijn leven een keer meezat." 2003 Trofee ,,De laatste Embassy en ik mocht de beker houden. Dat kwam ook door een naamsverandering. Im perial Tabacco is een tabaksfabri kant en die hadden Embassy als merk. Dat mocht van de Britse overheid niet meer, tabaksreclame moest worden uitgebannen. De Lakeside Country Club heeft de sponsoring van het WK darts overgenomen en kwam daarom met een nieuwe trofee. ,,De oude beker heb ik drie keer gewonnen. Hij staat niet voor niets in de vitrine. Het zal altijd mijn kindje blijven. Daar is het ooit mee begonnen. Dit was de droom. James Wade kwam een keer bij mij binnen en die zat op zijn knieën voor de kast. Hij zei: 'Oh, mijn God! Heb jij die beker?' Ie dere darter droomt ervan en dan staat-ie gewoon Den Haag." 1993 Kamergenoot ,,Als darter had ik twee voorbeel den: Bob Anderson en Eric Bris- tow. Dat waren mijn helden. Toen ik in 1993 op de Lakeside aan kwam, werd mij verteld dat ik met Bob op de kamer mocht liggen. Ik kon dat niet geloven. 'Dat moet een fout zijn', zei ik. In een week heb ik zoveel van die man geleerd. Perfect. Hij zei tegen mij de fa meuze woorden: 'Ray, play the board and not the opponent.' Door me alleen op mijn eigen spel te fo cussen heb ik voor het eerst wat gewonnen. Ik kwam voor het eerst op een WK ook een ronde verder. Het zijn van die simpele dingetjes. Op een gegeven moment denk je daar niet meer over na. Dan gaat het darten zoveel makkelijker." monstraties doen, sponsors delen en investeren. Het zag er allemaal goed uit, ik kwam in Circus Tavern alleen met 3-0 achter. Ik stond daar als een zombie. Ik wist niet hoe ik het had. Tot Taylor iets heel on vriendelijks riep. Wat? Dat zal ik niet herhalen, maar ik keek hem stevig aan en dacht: waar is dit nou voor nodig? Nu ga ik je slopen. Het was eye of the tiger, ineens. Dat was hét moment, anders had ik 7-0 verloren. Ja, hij heeft het zelf ver oorzaakt." 1999 Als een popster ,,Mijn eerste WK-titel veranderde mijn leven, maar toen ik in 1999 weer won in Frimley Green ging in Nederland helemaal het dak KOM OP, RAYMOND'/ zaterdag 14 december 2019 'Of The Beatles waren geland' Yorick Groeneweg Den Haag Raymond van Barne veld krijgt weer eens een helden ontvangst in Den Haag, na zijn tweede Embassy- titel in 1999. FOTO ANP LONDEN Real Madrid-voetbal Ier Toni Kroos (foto) heeft Raymond van Barne veld via Twitter suc ces gewenst op diens laatste WK. 'Nog één keer. Kom op Raymond!!!', schreef Kroos onder een tweet van de vijfvou dig wereldkampioen. 'Het mo ment is gekomen. Ik hoop de wereld nog één keer te laten zien waartoe ik in staat ben. Leg voor leg, set voor set, wedstrijd voor wedstrijd. Ik zal vech ten tot het einde', aldus Van Barneveld. De darter is een graag geziene gast in de voet balwereld. Vorige week dartte hij nog een potje tegen Liverpool-coach Jürgen Klopp. IN ONZE GIFTGUIDE ZETTEN WE ALLEEN CADEAUS DIE WE ZELF OOK WILLEN KRIJGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22