te lijf in de Rotterdamse Kuip weer eens zo beslissend zijn voor Feyenoord als in het kampioensjaar 19 ,,Ik moest zelfs ook nog lachen na de misser tegen PEC. Als je zo'n kans mist, vraag je jezelf op dat veld echt maar één ding af: ik voet bal meer dan 25 jaar, hoe is het dan in vredesnaam mogelijk dat ik die bal niet tussen de palen heb ge schoten? Ik lachte min of meer mezelf uit. Ik keek naar de fans en hoorde dat die mensen mijn naam scandeerden. Dat betekende veel voor me. Kijk, ik miste ook kansen toen wij de landstitel pakten. Maar toen schoot ik er in de competitie 21 in. Nu staan er nog maar twee goals achter mijn naam. Dat is an ders. En die kans tegen Vitesse... toen ik de beelden terugzag, vond ik het er eenvoudig uitzien. Ik raakte de bal veel te hard. Had niets met ritme te maken.'' ,,Dat is het precies. De mensen zijn ook teleurgesteld als ik een kans mis. En er zitten er vast op de tri bune die gillen: what is he doing?! Maar ik heb intussen meer dan honderd wedstrijden voor deze club gespeeld. Ik heb hier veel prij zen gewonnen. Ik heb die steun ook ergens afgedwongen. De men sen herinneren zich mijn inzet, mijn goals en assists. Ze weten dat ik trots ben dat ik bij deze club mag spelen. En ze beseffen waar schijnlijk ook dat ik veel meer voor deze club had kunnen betekenen als ik niet steeds tegen die domme blessures was aangelopen. Zij wachten erop dat ik er weer sta en ik wacht er zelf ook op.'' Het is nog passen en meten of je het einde van de wedstrijd haalt. Moet je je niet gewoon alleen maar focussen op het maken van doelpunten en de rest over laten aan je ploeggenoten? ,,Iedereen weet hoe ik ben: als ik speel, geef ik alles. Ik kan mezelf gewoon niet sparen. Als ik de bal zie, ren ik er achteraan. Dat is Ni colai J0rgensen.'' ,,Soms krijg je als spits net dat beetje extra ruimte als je tegen een sterke tegenstander speelt. Dat was vorig seizoen ook zo voor mij tegen PSV. In de Kuip wonnen we, ik scoorde, maar helaas liep ik wel weer een blessure op. In Eindho ven speelde ik na de winterstop misschien wel mijn beste wed strijd van het seizoen. Ook daar scoorde ik. Een paar dagen later te gen Ajax voor de beker zat ik op de bank. Trainer Giovanni van Bronckhorst vertelde het mij voor die wedstrijd in het hotel. Ik res pecteerde zijn besluit, maar hij kon zien dat ik heel erg boos was. Natuurlijk deed dat pijn, maar wat kon ik doen? Tegen PSV in Eind hoven deed ik alles goed.'' ,,Het ligt echt aan onszelf. PSV- thuis is een belangrijke wedstrijd. Daarna Cambuur voor de beker. Op kunstgras. Jullie kennen mijn mening over die ondergrond, maar ik scoor er de laatste tijd opeens veel op, haha. En dan nog FC Utrecht-uit, altijd lastig.'' ,,Ik heb zelf voor het seizoen nog gezegd dat het goed voor Feyen- oord zou zijn als er een tweede centrumspits bij zou komen. Ik denk wel dat de club iets gaat doen in januari. Meer concurrentie zal ons goed doen. Ik had het met Mi- chiel Kramer en later met Robin van Persie. Je wordt er gewoon be ter van.'' deze week genoot van hoe Valen- cia-aanvoerder Dani Parejo de za ken naar zijn hand zette in het be slissende Champions League-duel met Ajax. Bij PSV spelen op sleutel posities nu voetballers die deze er varing missen. Zij kwamen van Heerenveen, PEC VVV en FC Gro ningen of voetbalden nog maar kort Je moet er plezier in hebben om druk te blijven zetten, ongeacht de stand geleden in de eigen jeugd. Voetbal lers van middenmoters en sub topclubs die nu in de maalstroom van een topclub leven. Winnen als gewoonte kennen ze niet. Zeven duels Databedrijf Opta zocht gisteren voor deze krant op wat de langste zegereeksen zijn die een aantal spe lers van PSV boekte bij vorige clubs. Lars Unnerstall: twee zeges op rij bij VVV en ooit eens vijf bij Schalke. Ryan Thomas: vier bij PEC. Pablo Rosario: vier bij Almere City. Ritsu Doan: twee bij Groningen. Denzel Dumfries kwam tot zeven gewonnen duels op rij bij Sparta. Maar wel in de eerste divisie. Volgend seizoen zal de categorie- Doan veel verder zijn in de 'be wustwording'. En wellicht zie je die rijping ook al na de winterstop. Maar PSV moet nü winnen. Nü zien te overleven tot aan Kerstmis. Te beginnen in de Kuip, terwijl slechts twee vaste basisspelers we ten hoe het is om daar als PSV'er te winnen: Daniel Schwaab en Steven Bergwijn (in februari 2018, 1-3). Linksback is dé achilleshiel van PSV. Het kan niet anders of Feyen- oord-captain Steven Berghuis kijkt al handenwrijvend uit naar duels met Michal Sadüek, Olivier Bosca- gli ofwie Van Bommel er ook neer zet. Misschien zou Viergever in deze fase nog de beste optie zijn. Maar ja, die is centraal achterin al hard genoeg nodig. zaterdag 14 december 2019 A Nicolai J0r- gensen heeft tegen PEC Zwolle net een enorme kans gemist. ,,Ik lachte mezelf Uit.'' FOTO PIM RAS PEC en Vitesse kansen missen die je eerder altijd afmaakte. Je zegt: de fans scandeerden mijn naam na het doelpunt. In Rotterdam zijn ze nooit ver geten hoe goed je was in het seizoen van de landstitel. Tegen PSV speelde je vorig sei zoen jouw beste wedstrijden. Feyenoord kan nog wel met een goed gevoel het jaar afsluiten? Daarna heeft technisch direc teur Frank Arnesen een paar weken om een extra spits te vin den. Neemt dat druk bij jou weg? - Nick Viergever Pijnlijk: Pablo Rosario, dan nog captain van PSV, bij het verlies tegen Willem II in oktober. foto bsr agency DESTÜ,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19