Rob de Nijs op feest 50 jaar Kapelle Ger van de Velde voorziet heftig afscheid van Tholen Burgemeester Kapelle: dinsdag is het D-day 7 HAARWERKEN KODDIG KONIJN KAPELLE Onder anderen Rob de Nijs, Emma Heesters, Jan Pe ter Balkenende en Barbara Baarsma luisteren volgend jaar het 50-jarig bestaan van de ge meente Kapelle op. Voor het ju bileum is een afwisselend pro gramma opgesteld. Als eerste zal op 8 januari een special verschijnen in de Schel- depost over 50 jaar Kapelle. Daarna trakteert zanger Alwin ouderen en mantelzorgers in april op optredens in De Wemel (1 april), De Vroone (8 april) en Cederhof (15 april). Dan is er op 16 mei een voorjaarsfair in Eversdijk, en op 28 mei komen Jan Peter Balkenende en Barbara Baarsma naar De Vroone voor een ondernemersavond. Het haven- en sluizencomplex in Wemeldinge is op 4 juli het decor voor een feestdag. Met 's middags een kinderprogramma en later een feestavond met Qmusic Foute Party en optre dens van Rob de Nijs en Emma Heesters. In september volgt nog een kleurplaatwedstrijd, terwijl in oktober een stripboek uitkomt van Danker Jan Oreel over de ge meente. Van 26 oktober tot en met 30 december ie er een foto tentoonstelling '50 jaar gemeente Kapelle'. Voor (oud-)bestuurders is op 30 oktober een receptie. Kapsalon de Jonge Michiel Bouwman Tholen Voor bijna iedereen kwam de aan kondiging van Tholens eerste bur ger donderdagavond als een verras sing. De reden is logisch, de timing net zo. ,,Want ik heb er al vijf van de zes jaar van mijn ambtstermijn op zitten", zegt Van de Velde. ,,Rond deze tijd gaat dan de vraag spelen of je beschikbaar bent voor herbenoe ming." Afgelopen zomer dacht ze daar al uitgebreid over na met haar man Krijn-Jan. En maakte een goede af weging. Ze werkt al sinds haar acht tiende, legt ze uit, waarvan 25 jaar in het openbaar bestuur. Het is tijd voor andere dingen. ,,Op de boerderij van mijn zoon helpen met de druivenpluk. Ik kan meer aandacht geven aan mijn ou ders en misschien ga ik in een wan delclub. En samen dingen doen met mijn man." Ze zal ook terug verhui zen naar Schouwen-Duiveland, waar haar ouders en kinderen wo nen. Haar vroege aankondiging schept ook ruim de tijd om op zoek te gaan naar een nieuwe burgemeester. ,,Dan hoeft commissaris van de ko ning Han Polman ook geen waarne mer in te zetten. Begin volgend jaar kan hij met de fractievoorzitters in overleg treden hoe hij de procedure vorm wil geven. Dan is daar alle tijd Ik laat met Tholen straks een prachtige gemeente achter Ze laat met Tholen straks 'een prachtige gemeente' achter, zegt ze. Roemt het enthousiaste vereni gingsleven en de vele burgerinitia tieven. ,,Er is een bijzonder bedrijfs leven dat veel nominaties en prijzen in de wacht sleept. Daarnaast heb ben de mensen nog heel veel voor elkaar over. Het zou me verbazen als er niet een heleboel kandidaten zich melden om hier burgemeester te worden." Voorafgaand aan de reguliere ge meenteraadsvergadering (19.30 uur) brengt de vertrouwenscom missie in een besloten vergadering verslag uit van de sollicitatieproce dure. Meest voor de hand ligt dat er een kandidaat wordt gepresenteerd. Al weet je dat in Kapelle natuurlijk nooit helemaal zeker. Het is namelijk al voor de tweede keer dat de hele sollicitatieproce dure is doorlopen. De eerste keer, in augustus 2018, reageerden nog 25 sollicitanten op de vacature voor nieuwe burgemeester. Daar werd echter geen geschikte kandidaat tussen gevonden, waardoor de pro cedure opnieuw moest worden op gestart. Dat gebeurde dit jaar. Bij deze tweede ronde waren er nog maar veertien mensen die de baan in Kapelle wel zagen zitten: vier vrouwen en tien mannen. Ter ver gelijking: voor dezelfde post op Noord-Beveland solliciteerden dit jaar nog 36 mensen. Stapelkamp Sinds het vertrek van Anton Stapel kamp, in december 2017, heeft Ka- pelle een waarnemend burgemees ter. Stapelkamp verliet Kapelle des tijds voor een burgemeesterspost in het Gelderse Aalten, tegen de Duitse grens aan. Stapelkamp was toen nog geen jaar bezig aan zijn tweede termijn als burgemeester van de bloesem van Zeeland. Huub Hieltjes neemt de burge meesterspost in Kapelle sinds begin 2018 waar. Dat zou aanvankelijk maar kort zijn, maar veranderde door de mislukte sollicitatieproce dure in een periode van twee jaar. Als er dinsdag een kandidaat naar voren wordt geschoven kan de nieuwe burgemeester in januari worden geïnstalleerd. zaterdag 14 december 2019 KAPELLE Ware schoonheid zit vanbinnen. Dat gezegde gaat niet helemaal op voor de konij nen, cavia's, sierduiven, kippen en dwerghoenders die momenteel te zien zijn in de kassen van de Kapelse fruitboomkwekerij Fruithof. Daar houdt kleindierenvereniging KPS-Zeelandia mo menteel haar jaarlijkse show. Alle dieren - een kleine vijfhonderd - kregen donderdag een keur meester aan hun kooi die de vacht, bouw en tig andere kenmerken beoordeelde. Nu mag het pu bliek al dat 'dierenschoon' bewonderen. Hobbyfokker en tentoonstellingssecretaris Erik Schrij ver - met een Vlaamse reus op de foto - uit 's-Gravenpolder bracht tientallen dieren mee, maar geen van zijn beesten viel in de prijzen. „Helemaal niet erg", zegt hij. „Ik doe dit omdat ik het leuk vind om met dieren bezig te zijn, want rijk word je er niet van!" De kleindieren zijn vandaag nog te bewonderen van 9.00 tot 16.00 uur. foto marcelle davidse Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl Voor burgemeester Ger van de Velde (64) mag een jaar best lang duren. Zeker het komende jaar. Want als ze in november stopt als burgemeester van Tho len, zet ze na 25 jaar ook een punt achter haar bestuurlijke carrière. ,,Dat zal best heftig worden." -Ger van de Velde, burgemeester voor." Heeft de gemeenteraad van Ka- pelle eindelijk iemand gevonden die goed genoeg is om burge meester te worden? Dinsdag wordt dat hoogstwaarschijnlijk duidelijk. Willem Adriaansens Kapelle Lange Vorststraat 40, 4461JP Goes <3 Tel.: (0113) 21 12 72 <3 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 141