Bende Ierse 'klussers' opgepakt balclErman.nl Voor fantastische reizen! i L balclerman.nl ÉM NIEUWS 13 Vangst 1421 kilo cocaïne Ook waarschuwing voor nepbezorgers die geld ophalen 599,-j 699,- 2020! DEN HAAG In de Cariben heeft het marineschip Zr. Ms. Groningen een speedboot te gengehouden die 1421 kilo co caïne vervoerde. Met behulp van een NH-90-helikopter werd het vaartuig gestopt, al dus het ministerie van De fensie gisteren. De opvaren den en de drugs zijn overge dragen aan de VS. De Gronin gen heeft de afgelopen maan den nu vier keer een drugs transport onderschept. In ok tober hield het schip twee drugsboten met 857 en 330 kilo cocaïne aan en in novem ber een boot met 350 kilo. Het marineschip heeft in drie maanden 2900 kilo cocaïne in beslag genomen. BADHOEVEDORP De politie heeft vier Ierse mannen van 19, 19, 21 en 36 jaar aangehouden. Zij vormden een groep rondreizende malafide klusjesmannen, die slachtoffers voor bijna 300.000 euro heeft opgelicht, zo maakte de poli tie gisteren bekend. De groep, ook wel Irish Travellers genoemd, mikte vooral op oudere en kwetsbare slachtoffers. De cri minelen belden bij hen aan en haal den hen over akkoord te gaan met het uitvoeren van een simpele klus aan het huis, zoals het schoonspui ten van de gevel. Eenmaal aan het werk ontdekten de klussers zoge naamd urgente, spoedeisende pro blemen aan de woning, die zij tegen betaling konden verhelpen. Kort na betaling verdwenen ze uit beeld. De groep is al meer dan tien jaar actief in Nederland. De verdachten zijn afgelopen woensdag aange houden in een hotel, waar zij zich schuilhielden voor de politie. De politie heeft verschillende goede ren in beslag genomen, waaronder een bus met gereedschap, geld, te lefoons, simkaarten en promotie materiaal. Vaak doen ze hun werk onopgemerkt. Zijn ze door weer en wind al op pad ver voordat u goed en wel wakker bent. Weet u wie uw krantenbezorger is? Dezer dagen tonen zij hun gezicht en brengen ze u persoonlijk een kerstgroet. Onze bezorgers gaan tijdens de donkere dagen weer langs de deuren om abonnees een ge lukkig nieuwjaar te wensen. En ze hopen op een bedankje voor hun werk in de vroege ochtenduren. ,,Het zijn de leukste gesprekken van het jaar.'' Corné van Rees uit Kloetinge brengt al tien jaar de PZC rond in Kloetinge. ,,Om 03.30 uur sta ik op. Om 04.00 uur ben ik op het verdeel station en een half uur later ga ik be zorgen. Om 06.35 ben ik klaar met mijn ronde. Als het regent duurt het soms wat langer. Het is voor mij een bijverdienste. Ik ben inmiddels 70 jaar, maar ik wil niet stilzitten." Verbondenheid Hoewel Van Rees in zijn eentje op pad is, voelt hij een grote verbonden heid met zijn collega's. ,,Op de ver- deelplaats is het altijd gezellig. Ik heb leuke collega's. Toen ik laatst jarig was, werd ik in het zonnetje gezet. Dat maakt het werk toch wel extra leuk." Net als zijn collega's brengt ook Van Rees elk jaar de kerstgroeten langs bij de abonnees. ,,Dat is het mo ment waarop ik altijd veel compli menten krijg. Van mensen die blij zijn dat ze altijd de krant mooi op tijd bezorgd krijgen. Dat is fijn om te ho ren. Dan merk ik ook echt dat mijn werk gewaardeerd wordt. En mensen hebben er ook wat voor over. Ze be danken me soms met geld en twee jaar geleden kreeg ik van iemand drie flessen wijn. Dat zijn leuke dingen. Vorig jaar heb ik van het geld een goede fiets gekocht om de kranten mee te bezorgen." In levenden lijve Ook Arjan van Peenen uit Kloetinge brengt de PZC rond. Hij doet dat al zo'n vijfjaar in Goes-Zuid. Het be zorgen van de kerstgroeten is hét moment van het jaar dat bezorger en abonnee elkaar in levenden lijve zien. ,,Dan vertellen ze dat ze 's ochtends de brievenbus horen en dat de krant altijd mooi op tijd bezorgd is. Dat is het grootste compliment dat ze kun- nen geven. Natuurlijk gaat het soms verkeerd. Maar als aan het einde van de ronde een krant te veel over is, probeer ik altijd te achterhalen wie er overgeslagen was. Meestal lukt dat. En dan bezorg ik de krant alsnog." Mathijs Strobel, regiomanager bij DPG Media (uitgever van deze krant) laat weten dat het overhandigen van de kaartjes een belangrijk moment is voor alle bezorgers. ,,Zeker in deze tijd van het jaar valt het niet altijd mee om in weer en wind de krant rond te brengen. Bikkels zijn het.'' Als abonnees hun bezorger niet kennen en twijfels hebben over de identiteit, kunnen ze naar de zogehe ten looplijst of het identiteitsbewijs vragen. Strobel: ,,Elke bezorger ont vangt dagelijks een actuele looplijst waarop de naam van de bezorger is vermeld. Zo voorkom je dat je geld geeft aan nepbezorgers." 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 12 dagen Mooiste fjorden en kusten van Noorwegen 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal a 7ï7!^~'Z'ji'i'C'M H lÖItf fHfj,;?! r- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! ifed^wpg^ir zaterdag 14 december 2019 'Belangrijk moment voor de bikkels van de krant Miriam van den Broek Vlissingen Corné van Rees uit Kloetinge bezorgt al tien jaar de PZC. foto marcelle davidse SUSS 23 a £2 ra Lddidi Dig fitBeutncf Deze wenskaartjes kunt u verwachten van de krantenbezorgers. i v.a. slechts Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 v.a. sLechts Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten .——jy,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13