Beeld Antje de Waaij in Dreischor gestolen krantenbezorgen.nl 7 Interesse? zaterdag 14 december 2019 Dolblij zijn ze bij de Voedselbank Schouwen-Duiveland. Leerlingen van Pieter Zeeman zamelen spullen in om pakketten te vullen. Dat is hard nodig, want met een paar tientjes leefgeld in de week kom je héél véél tekort. Esme Soesman Zierikzee h ^^p-ippenvel krijgt An- nelies Polet ervan. Dat leerlingen van Pieter Zeeman spul- ^^^len inzamelen voor de Voedselbank Schouwen-Dui veland. ,,Zó geweldig. Die saam horigheid. Ik hoop een beetje op een domino-effect", zegt de voor zitter van de eilandelijke voedsel- bank. Want er zijn voedselbanken in het land die door een tekort aan spullen maar eens in de drie we ken pakketten aan mensen kun nen uitdelen. ,,Voor zover ik weet is dit landelijk nog nooit door het voortgezet onderwijs gedaan. Het zou leuk zijn als het ook in an dere gemeenten wordt opgepakt. En mensen hoeven niets te kopen hè? Trek gewoon je keukenkastje open. Iedereen heeft weleens in een opwelling iets gekocht wat daar in staat. En wat vervolgens nooit wordt gebruikt." Drie dagen lang (van maandag 16 tot en met woensdag 18 de cember) worden op school houd bare producten en toiletspullen ingezameld. Neemt elke leerling één artikel mee dan kunnen de schappen van de in Zierikzee ge vestigde voedselbank flink wor den aangevuld. Met bijna 900 leerlingen op school kunnen we 'een fantastisch gebaar maken' richting voedselbank, meldt de school richting leerlingen en ou ders en verzorgers. Zeker te we ten, bevestigt Polet. ,,Maandelijks delen we bijvoorbeeld 47 zakken Voor zover ik weet is dit landelijk nog nooit door het voortgezet onderwijs gedaan -Annelies Polet, voedselbank suiker uit. Maar dat moet ook aangevuld worden. Dan lijkt het of je veel hebt, maar het is eigen lijk helemaal niks." Leerlingen van de afdelingen HBR (Horeca, Bakkerij en Recreatie) en Kunst Media maken daarnaast voor alle cliënten van de voedselbank een kerstattentie. ,,Een mooie kerstgedachte toch? En kinderen worden zo ook aan het denken gezet." De Voedselbank Schouwen- Duiveland deelt op dit moment wekelijks aan 45 cliënten pakket ten uit. Zeven nieuwe aanmel- dingen zijn in behandeling. Hoe wel een jaar of vier geleden de teller op 100 stond, is er weinig reden voor optimisme. De laatste paar maanden is duidelijk sprake van een toename, signaleert Po- let. Ook ziet ze dat steeds meer ouderen een beroep op de voed- selbank moeten doen. Mensen met weinig inkomsten moeten het zien te rooien terwijl de prij zen omhoog schieten en ze bij voorbeeld met de eigen bijdrage voor zorg worden geconfron teerd. ,,Ik hoor mensen zeggen: van het inkomen dat ik heb kon ik twee jaar geleden rondkomen. Nu lukt me dat niet meer." Keihard nodig De voedselbank zal ook niet uit het straatbeeld verdwijnen, voor spelt Polet. ,,Als ik dan naar die bedragen van de PostcodeKanjer kijk dan denk ik: deel dat door alle Nederlanders. Dan moet je eens zien welk probleem je al hebt opgelost. Hoe krom kan het wezen. Dan zou ik de voedsel- bank voor een paar jaar kunnen sluiten." Tot die tijd blijft het kei hard nodig om spullen in te za melen. Ook de drie vestigingen van Kruidvat op het eiland (Nieu- werkerk, Zierikzee en Renesse) werken mee. Zij houden zaterdag 21 december een winkelactie. Het gaat om een pilot van de drogiste rij die kijkt wat ze landelijk kan bijdragen. Want ook de behoefte aan producten als maandverband en shampoo is groot. ,,Ik ken een dame die heeft 15 euro leefgeld in de week. Dat is niets. Wij probe ren een compleet pakket aan mensen mee te geven." Michiel Bouwman Dreischor Voor de tweede keer in vier jaar is het bronzen beeldje van Antje de Waaij-Blom gestolen, de laatste vrouw in de klederdracht van Drei- schor. Het beeldje is waarschijnlijk in de nacht van donderdag op vrij dag weggehaald. Dat gebeurde in 2015 ook al. Toen werd het na een paar dagen gevon den, nadat het werd aangeboden bij een metaalhandel in Pernis. Dorpsraad-secretaris Kor van de Werve heeft gisterochtend aangifte gedaan bij de politie, vertelt hij. ,,Donderdagmiddag stond het beeldje er nog. Vrijdagochtend sprak iemand die zijn hond uitliet me aan: of ik iets wist van het beeldje, want het was weg." Van de Werve hoopte dat de ge- meente het misschien weggeno men had om er onderhoud aan te plegen. Dat bleek niet het geval te zijn. Het is gestolen. ,,Misschien om het om te smelten, want brons is geld waard. Of het is uit baldadig heid geweest en ligt ergens ver stopt." Het beeld is gemaakt door de Zie- rikzeese kunstenaar Eric Odinot en werd in 2012 door de Stichting Re- nesse geschonken. Deze stichting verblijdt jaarlijks een Schouwse woonkern met een bronzen beeld van een markant dorps- of stadsfi- guur. De laatste vrouw in de klederdracht van Dreischor SCHOLIEREN INZAMELEN VOOR VOEDSELBANK Lange Vorststraat 40, 4461JP Goes <3 Tel.: (011B) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl f gi KRAMT ZOEKT BEZOR6ER JE KRIJST EEN STARTPREMIE VAN 200 EURO EN LEEST T>E KRANT ©RATIS/ 's Ochtends voor 7.00 uur kranten bezorgen, zaterdag voor 8.00 uur Goede verdienste per vier weken Startpremie 200 (vraag naar de voorwaarden) Gratis de krant lezen Minimumleeftijd 15 jaar Willemien van der Wekken, Annelies Polet, Nelske van der Wekken en Jeanette Roos (vlnr) zijn druk met het inpakken van kerstcadeaus bij de Voedselbank. foto dirkjan gjeltema SD 'Zó geweldig, die saamhorigheid' ■VVS?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 138