IN DE REGIO 6 Keurmerk voor 't Kofschip in Zierikzee Lagere huur geëist door burenoverlast HAARWERKEN MIJN DORP, MIJN STAD 't Kofschip is de zesde van de 21 scholen op Schouwen-Duiveland met het keurmerk van de provin ciale veiligheidsorganisatie. In heel Zeeland dragen 84 (van de 214) scholen het schildje aan de muur. Er valt dus nog een wereld te win nen, ziet ook René Meester van het ROVZ. ,,Wat niet betekent dat die andere scholen niets doen aan ver- keerslessen", zegt hij. ,,Om voor het label in aanmerking te komen, moet je voldoen aan een aantal cri teria. En je moet er mee bezig blij ven. Doe je dat niet, dan wordt het bordje weer van de muur ge schroefd." Gedrag De afgelopen twee jaar is onder lei ding van docent Nadine Hofland door 't Kofschip naar dit moment toegewerkt. In alle groepen wor den verkeerslessen gegeven. Met de vier oudste groepen wordt ook in de praktijk geoefend, in aanloop naar het afsluitende verkeersexa- men. Daarnaast hamert de school op een veilig verkeersgedrag van de kinderen. Ook de inrichting van de directe omgeving is één van de cri teria die meewegen. Bovendien is een vereiste dat de ouders worden betrokken bij de verkeerseducatie. ,,Sommige ouders rijden bij voorbeeld op een vrachtwagen en vinden het leuk om iets te komen vertellen over de dode hoek", legt Hofland uit. Een virtual-reali- tybril helpt de kinderen op een veilige manier kennismaken met gevaarlijke situaties. Het lesmate riaal van het ROVZ varieert van verkeersborden tot een remweg demonstratie. Daarbij wordt een knuffelbeer ingezet voor de erva ring hoe lang een auto erover doet om te remmen, bij een snelheid van 30 en 50 kilometer per uur. De lessen zitten er bij de kinde ren ingepeperd. ,,Een nieuw lampje kopen als dat het niet meer doet", antwoordt één van de jon gere leerlingen spontaan op de Het laatste wat je wilt bereiken, is dat je een schijnveiligheid creëert opmerking van verkeerswethou der Ankie Smit dat de kinderen hebben geleerd hoe belangrijk het is om duidelijk zichtbaar te zijn. Veilig Verkeer Nederland gaat de omgeving van de school - die staat aan de doorgaande weg in de Zierikzeese wijk Poortambacht - nog eens goed in kaart brengen. Aan de hand van dat advies moet ook duidelijk worden of een ze brapad de beste oplossing is, zegt wethouder Smit. ,,Het laatste wat je wilt bereiken, is dat je een schijnveiligheid creëert." Michiel Bouwman Bruinisse Een Zeeuwland-huurder in Brui- nisse heeft zo veel geluidsoverlast van haar buren, dat ze een lagere huursom eist. De inzet: 300 euro huurverlaging per maand. Vol gende week komt de zaak voor de rechtbank in Middelburg. De huurder heeft Zeeuwland meerdere keren om een oplossing gevraagd, maar ze kreeg die niet volgens haar advocaat. Ook tussen komst van burgemeester Rabelink zou niet tot effect hebben geleid. Volgens haar moet Zeeuwland er voor zorgen, dat ze fijn kan wonen. Maar omdat dat niet het geval is, eist ze nu compensatie. In plaats van 614 euro per maand huur, 300 minder. Zeeuwland-directeur Marco van der Wel herkent zich niet in het beeld wat de huurder en advocaat schetsen, zegt hij. ,,We hebben af gelopen periode juist veel mogelijke oplossingen aangedragen, maar die zijn allemaal afgeslagen door de huurder. Gezien de situatie waren dat goede oplossingen voor alle par tijen. Jammer." Kapsalon de Jonge Blikmuseum Kerstconcert Kerst-Bell Experiment Zaterdag Zondag zaterdag 14 december 2019 Scholen zetten hoog in op verkeersveiligheid Een zebrapad en extra maatre gelen om het drukke kruispunt bij de school te verbeteren. Het verlanglijstje van directeur Ani- que Volkeri van 't Kofschip in Zierikzee is nog lang niet uitge put. Marcel Modde Zierikzee De school zet samen met leerlin gen en ouders hoog in op verkeers veiligheid en kreeg daarvoor giste ren het Zeeuwse Verkeersveilig- heidslabel van de ROVZ. - Ankie Smit, wethouder SD Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl RENESSE Blikmuseum in Renesse opent morgen de deu ren van 12.00 tot 17.00 uur. Dit keer zullen spel letjes uit vroegere tijden te zien zijn. Zo zijn er verschillende domino spellen, vlooienspellen, bouwdozen en kinder naaimachines te bezich tigen. Het museum is gratis toegankelijk en is te vinden aan de Capel- weg 18 in Renesse. COLIJNSPLAAT Brassband Wilhelmina geeft vanmiddag een kerstconcert in Dorps huis de Brug in Colijns- plaat. Het orkest staat onder leiding van Dick Broers. Zangeres Vera de Kos ter zingt liederen en er wordt een kerstverhaal verteld voor alle leeftij den. Het concert is om 14.30 uur. De zaal is open vanaf 14.00 uur en toegang is gratis. GOES Morgen is in de Grote Kerk van Goes het Grote Kerst-Bell Experi ment. De groep Bellrin- gers treedt deze avond Het Blikmuseum in Renesse is morgen van 12.00 tot 17.00 geopend. foto dirk-jan gjeltema op in combinatie met elf andere groepen en ar tiesten, in compleet ver schillende stijlen van gospel en klassiek tot hiphop en rap. Het con cert begint om 19.00 uur. De toegangsprijs is tien euro. De kaarten zijn online te koop via bellringers.nl en in de boekhandels De Kope ren Tuin en Paard van Troje. BURGH-HAAMSTEDE Gebouw de Koe- bel,14.30-16.30 uur: Kerstknutselen; Pelgrimskerk Plat- boslaan, 13.00-17.00 uur: kerst Ontmoe- tingsfair; OUDDORP Informatiecentrum Grevelingen, 10.00 16.00 uur: Ontdekex- positie Waterdicht (ook zondag); SCHARENDIJKE De Putmeet, 10.00 17.00 uur: Kerst markt; ZIERIKZEE Centrum 4 SD, 10.00 14.00 uur: Kerst- en rommelmarkt; FiZi, 14.00 uur: Downton Abbey, 19.00 uur: The Irishman; Graven steen, 14.30 uur: Rondleiding door de oudste gevangenis van Zeeland; Haven plein Zierikzee, 10.00-22.00 uur: IJs baan (ook zondag vanaf 13.00 uur); Wil- librorduskerk, 10.00 16.00 uur: Kerst markt; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 10.00- 16.00 uur: Kerst markt; NOORDGOUWE Driekoningenkerk, 15.00-17.30 uur: Con cert Euterpe Baro que Consort; SCHARENDIJKE De Putmeet, 12.00 16.00 uur: Kerst markt; ZIERIKZEE Brogum,1500-02.00 uur: Anywave Winter editie; FiZi, 14.00 uur: Buurman Buurman: Experimenteren erop los; 20.00 uur: Grease Sing-a-long. Leerlingen van groep 1, 6 en 7 op de weg langs basisschool 't Kofschip en (aan de overkant) zorg centrum Borrendamme in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 137