We hebben op het werk een collega die lunches uit de koelkast pikt Mijn vrouw wil weer een hondje, terwijl we moeilijk ter been zijn JOOST MAG 'T WETEN Op zoek nu naar de dief. Ik hou het voor het gemak op honderd werknemers naast uzelf. Vol gens het CBS is dit jaar het gemiddelde ziekte verzuim 4,3 procent. Blijven er 96 over. Datzelfde CB S beweert dat bijna 50 procent van de beroeps bevolking parttime werkt. Ofwel vijftig bij u op de zaak. Er zijn vijf werkdagen in de week, dus op de dag van de diefstal waren er vijftig gedeeld door vijf: tien werknemers thuis bezig, nog 86 in de markt. Pakweg zeven personen werken in opdracht van de baas buitenshuis. Resteren 79 mensen. Hoeveel volk bezoekt de bedrijfskantine? 40 procent lijkt een redelijke gok. Die mensen stelen niet uit de ijskast, want dan kunnen ze dagelijks aan de gang blijven. Van die 40 procent zijn er afgerond twee ziek en werken er vier thuis of buitenshuis. Van de 79 die we over hadden mag ik er dus - bent u daar nog - 34 (40 min 6) aftrekken: 45 collega's resteren. 5 procent is vegetarisch en steelt uw broodje worst niet: veertig nog. Hoeveel collega's vertrouwt u blinde lings? Tien? Nog dertig man. Als u met zijn tienen (één is er ziek of elders werk zaam) nu ieder drie man in de gaten houdt, hebt u binnen een week de dief te pakken. Fijne feestdagen! Het meest precaire onderwerp dat ik tot nu toe mocht behandelen. Gelukkig heb ik voor dit geval een onfeilbare enquête bij de hand. Maar eerst even een vermanend vingertje. De aanschaf van dat speelgoedbeestje was wel een erg lullige actie. Het siert uw vrouw dat ze daar niet intrapt. Ik had graag even de conversatie gehoord op het moment dat u met die bol pluche kwam aanzetten. Als ik thuis zoiets zou hebben geflikt, kon ik op de echtscheiding wachten. Genoeg gemopperd, over naar de enquête. Hier zijn de vragen: stel, u hebt een nieuwe hond in huis: zal hij u overleven? Bent u, net als ik, als de dood uw botten te breken als het glad is buiten terwijl u met die hond uit moet? Is uw vrouw daar ook bang voor? Hebt u de pest in omdat u denkt: zij heeft haar gezelschapshondje, maar ik moet hem drie keer per dag uitlaten? Wil zij de hond in huis onder het motto 'als hij er maar is, dan zien we daarna wel weer verder'? Is dat in het belang van die hond, van u of van uw botten? Laatste vraag: voelt u waar ik heen wil? Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Tot mijn grote verontwaardiging is mijn lunch gestolen op het werk. Wij hebben een koelkast waarin je je boterhammetjes of eigengemaakte maaltijd kunt stallen. Van collega's hoorde ik ook dat ze hun lunch weleens zijn kwijtgeraakt. We werken met ruim honderd mensen, ik kan moei lijk langsgaan om te vragen wie het verkeerde trommeltje heeft gepakt. Wat zit er op uw boterhammen? Vooruit: één met worst en één met kaas. Ik heb een jammerlijk verschil van mening met mijn eega. Na het verscheiden van ons Maltezer leeuwtje wil ik geen hond meer hoeven uitlaten. Wandelen gaat mij moeilijk af en mijn vrouw loopt met een rollator. Toch wil zij er weer een. Bij een speelgoedzaak heb ik een hondje ge kocht dat loopt en blaft. Dat vond ze grappig, maar natuurlijk niet echt. Graag uw wijze raad! Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl ZATERDAG 14 DECEMBER 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131