'Er zijn oudere mensen die niet zo eerlijk naar zichzelf durven kijken' nieuwe partner Jack zich na de dood van hun partners allebei alleen voelen. En dan beseffen ze dat ze open en eerlijk met elkaar kunnen praten. Dat is nogal wat, als je dat met iemand kunt. ,,Op een gegeven moment realiseert Jack zich dat hij bij Olive helemaal zichzelf kan zijn. Meer dan bij zijn eerste vrouw. En Olive ontdekt hetzelfde. Dat is geen klei nigheid; dan maakt leeftijd niks meer uit.'' ,,Met Jack kan ze enorm lachen. Ze houdt op een andere manier van hem dan van Henry. Ze hebben een goede tijd samen. Henry was misschien op een bepaalde manier te aardig voor haar.'' ,,Olive en Jack zijn allebei moedige mensen. Ze zien ook dat ze elkaar nodig hebben om misverstanden uit het verleden te herstel len. Olive helpt Jack met het herstellen van het contact met zijn lesbische dochter. Hij vond het eerst maar niks dat zij lesbisch was. En Jack helpt Olive om haar zoon ein delijk eens uit te nodigen. Hij is dan al drie jaar niet thuis geweest. 'Je eigen zoon hoef je niet uit te nodigen', stribbelt Olive tegen. Totdat Jack haar laat zien dat het altijd leuk is om uitgenodigd te worden. ,,Er zijn oudere mensen die niet zo eerlijk naar zichzelf durven kijken, ze zijn bang voor die eerlijkheid. Dat is oké, hoor, ik reken ze niks aan, maar Olive en Jack doen het dus wel en daardoor kan die relatie ook wat worden.'' ,,In dit boek zien we Olive groeien. Ze pro beert het effect dat ze heeft op anderen te begrijpen en dan realiseert ze zich ook dat ze niet altijd even gemakkelijk of lief was voor haar eerste man. Ze worstelt met spijt en schuldgevoel. Ze hielden van elkaar, maar ze hadden hun tekortkomingen, dat beseft ze nu. En dat doet pijn. Dat maakt haar menselijk.'' ,,Ik snap je punt, soms blijven we inderdaad De scène waarin Olive de eerste nacht doorbrengt bij Jack, allebei in een aparte slaapkamer van waaruit ze elkaar 'welterusten' toeroepen, is aandoenlijk en grapppig. Ze durfden niet meteen met elkaar in één bed te slapen en maakten daar grapjes over. Olive was aanvankelijk bang voor een nieuwe relatie. Als je ouder bent, gebeurt dat sneller dan als je jong bent. Waar zijn we bang voor? Olive worstelt na Henry's dood met schuldgevoel. Ze is bang dat ze te weinig van hem heeft gehouden. Hadden Olive en Henry moeten schei den? Blijven we te lang bij dezelfde partner? ZATERDAG 14 DECEMBER 2019 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 121