EUWS 11 mi 2019: Steun 2020: Vrijspraak privé. Maar ik heb me inderdaad voorgenomen veel meer tijd te maken voor de mensen die er echt toe doen. Maar ik kan niet stilzit ten en ik houd van mijn werk, het is extreem belangrijk voor me.'' Roethof probeert wel gelijk gestemden om zich heen te verzamelen, die zijn werk deels kunnen overnemen. Tegelijkertijd lonkt een nieuwe toekomst, mis schien wel in de politiek. De advo caat is er niet vies van zich uit te spreken, bijvoorbeeld tegen ra cisme. Dat heeft hij zelf ervaren, als de politie hem weer eens aan de kant zette omdat hij in een dure auto reed. Hij mist een krachtig 'links antwoord' op het 'rechtse klimaat': ,,In de jaren 70 waren de Molukkers de slechteriken na de treinkapingen. In de jaren 80 kwa men de Surinamers, in de jaren 90 de kansarme Antillianen. Nu wor den moslims weggezet: het is zij, zij, zij. Ik houd van mijn vak als advocaat, maar ik sluit niets uit.'' ,,Ik weet hoe belangrijk het is om geestelijk en lichamelijk gezond te zijn en dat geesteskracht het lichaam kan overwinnen. Ik rook niet, ik drink niet, ik sport veel, probeer goed te slapen. De con frontatie met de kwetsbaarheid van het leven zorgt er ook voor dat ik goed kan relativeren. Ik ben zo blij dat ik nog op deze aarde ben. Van huis uit kreeg ik al zelf vertrouwen mee, ik trek me wei nig aan van anderen. Maar nu Ik heb geen last van onzekerheden, soms zie ik de negatieve kanten van mezelf misschien te weinig kunnen sommige dingen me hele maal niet meer raken.'' ,,Ik krijg regelmatig compliment jes, hoor. Nu de zaak-Nicky Ver stappen vordert, verschijnen er steeds meer in mijn mail.'' ,,Nee, de berichten komen ook uit Zuid-Limburg! Mensen vinden het goed dat ik mijn cliënt zo verdedig.'' ,,Ik heb geen last van onzeker heden, soms zie ik de negatieve kanten van mezelf misschien te weinig. Maar mijn kinderen zijn daar nuttig voor. Ik heb mijn zus sen natuurlijk, mijn vriendin en vrienden. Een vriendin uit Suri name zei me laatst: 'Gerald, die strakke shirtjes kunnen echt niet t êfX meer.' Dat was meer voor fitness figuren of gays. Niet dat ik daar iets op tegen heb, integendeel.'' Lachend: ,,Nee, dan houd ik niets meer over.'' ,,Ik zit hartstikke goed in mijn vel. Ik heb ook geen spijt. Als iets ver keerd gaat, is het delete, de prul lenbak in. Net als haatmails, die haalt mijn secretaresse er tussen uit, ik lees ze niet. Ik denk wel dat ik meer tijd moet hebben voor mensen om me heen. Ik zie mijn dochters lang niet zo vaak als ik zou willen. Dat compenseer ik door alleen maar leuke dingen met ze te doen. De opvoedtaken liggen vooral bij hun moeders, voor hen niet altijd even leuk. Gelukkig heb ik wat dat betreft geen last van schuldgevoelens. Het leven is nu eenmaal niet altijd eerlijk.'' zaterdag 14 december 2019 GO Gerald Roethof: ,,Het leven is nu eenmaal niet altijd eerlijk.'' FOTO MARCO OKHUIZEN ,,De warmte en steun die ik kreeg, zelfs van volslagen vreemden, zijn fijn, nadat vorig jaar de strontkar over mij was uitgereden, toen bekend werd dat ik Jos Brech zou verdedigen. Iets totaal anders, maar erg mooi is de doorbraak van twee Surinaamse vechters, Tyrone Spong en Jairzinho Rozenstruik, die met hun doorzettingsvermogen de top bereiken in voor hen nieuwe disciplines." „Persoonlijk ga ik voor uit breiding van mijn dream- team op kantoor, ook ver wacht ik nog meer liefde te ontvangen van mensen om me heen, en streef ik ernaar hun meer liefde te geven. Of Jos Brech wordt vrijgespro ken? Een rechter die de zaak op afstand bekijkt, zou in mijn optiek moeten zeg gen: ik spreek je vrij, on danks de dna-sporen.'' Dat is een aardig politiek ant woord. Is er nog iets blijven han gen van die bijna-doodervaring? Maar als u ooit politicus wordt, moeten mensen toch ook een beetje van u houden. Is dit een grap? Wie houden Gerald Roethof dan met beide benen op de grond? Dus heeft u meteen de garderobe opgeschoond? Terug naar het begin: de grote fout van Gerald Roethof?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11