'Die baby zag mij zoals ik echt was en andersom' 'Mijn clown is best arrogant' 22 voordat hij het doorheeft reist Hennetin met diezelfde vriend en een clownsgenootschap door Oost-Europa. Na een kleine omweg via Brussel schrijft hij zich in bij Le Samo var, de meest gerenommeer de clownsschool van Parijs, en enkele jaren later vertrekt hij naar Nederland. Daar sluit de cirkel zich en vindt hij het sociale beroep dat bij hem past: een vaste baan bij de CliniClowns. „Voor zieke kin- Als student denkt de Franse Nederlander Ivan Hennetin (42) dat hij, net als zijn ouders, ooit een sociaal beroep zal uitoefenen. Dat plan verdwijnt naar de ijskast als een vriend hem meeneemt naar clowns- les. ,,Ik deed aan studenten theater, maar was niet goed met tekst. Toen zag ik de clown en werd ik meteen ge grepen door de vrijheid van het spel." Van de ene work shop komt de andere, en deren spelen kan zwaar zijn, maar ik zeg tegen mijzelf dat ik geen dokter ben. Ik kan niets doen tegen de ziekte, ik kan wel een goed moment, een lach of ontspanning bren gen.'' Het werk grijpt hem soms op onverwachte mo menten aan: ,,Ik heb een keer gehuild toen ik voor een jonge baby speelde. Ik dacht: jij ziet mij zoals ik echt ben en an dersom. Het was een spiritu ele ervaring.'' Als Hennetin als clown in het ziekenhuis staat, improviseert hij direct op de situatie van het kind. Zijn clown is vriende lijk, maar Hennetin beschrijft hem eerder als een Don Qui- chot dan als een knuffelbeer. „Het grootste misverstand is dat clowns altijd lief zijn. Mijn clown is niet altijd lief. Hij is eigenlijk best arrogant en denkt dat hij alles beter kan, tot het omslaat en fout gaat. Zo'n clown is een tragische antiheld en dat vind ik heerlijk.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 110