'Oké, ik bied 53,16'. Uit onderzoek blijkt dat het brein van de ander vervolgens denkt: er zal wel een redenatie achter dat bod zit ten. Terwijl je bij 50 het signaal afgeeft dat 55 euro ook mogelijk is. Bij 53,16 is dat niet het geval. Wat ook goed werkt: in plaats van 'ik bied', zeggen 'ik vind het dit waard'. Een ander kan nooit reageren met: dat vind jij het niet waard, want het is een mening.'' „Gelukkig hebben we nauwelijks ruzie. Maar mijn vriendin weet hoe ik in elkaar zit en af en toe komt het voor dat we in een discussie op een punt belanden dat ze zegt: 'Ik weet dat je geen gelijk hebt, maar ik kan er niks meer tegenin brengen'. Of: 'Je hebt me bespeeld, ik kan het niet benoemen, maar toch klopt het voor geen meter wat je zegt'. Zij stopt dan maar met argumenteren. Meestal moeten we dan allebei lachen.'' ,,Thuis kon het in discussies hard tegen hard gaan, mijn zussen en ouders zijn goed gebekt, dus ik moest van goeden huize komen om hen te overtuigen. Maar negen van de tien keer ben ik helemaal niet bezig met een mindfuck of een experiment. Ik heb een aan- en uitknop. En ik kan ook prima onnozel babbelen. Dat vind ik heerlijk.'' ,,Niet per se. Maar ik vind het net iets fijner om een experiment te doen met een vrouw. Sta ik naast een man, dan is er kans op haantjesgedrag. Bij mannen heb ik meer moeite om duidelijk te maken dat het mij niet gaat om hen af te troeven of voor gek te zetten, maar puur om het leuke moment. Dat is het zwaarste in mijn vak: het nega tieve gevoel ombuigen. Nogmaals: het draait niet om nepperij of de ander te slim af zijn. Het schuurt er wel tegenaan. Want het gaat om de verwondering, zo van: hè, wat gebeurt er nu?'' Gebruik je die technieken ook weleens als je ruzie hebt met Myrthe? Of vroe ger, om je zin door te drijven? Zijn vrouwen makkelijker te overtuigen of te bespelen dan mannen? 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 102