'De kennis die je opdoet bij net uitdenken van illusies kun je ook in het dagelijks leven inzetten' ik voor een optreden van een half uurtje samen met mijn assistent Rogier naar Dubai, bijvoorbeeld. Ik ben ook op Curasao, Aruba en in Brazilië en Japan geweest. Bij zulke gelegenheden leggen ze me in de watten: businessclass, een chauffeur met een bordje Victor Mids op de airport, een mooi hotel. Bizar. Superdecadent. En heel interessant, zo'n inkijkje bij de happy few.'' ,,We kennen elkaar van de middelbare school, we zijn jeugdvrienden die beiden gek waren op goochelen. Hij ging de filmacademie doen, ik geneeskunde. We dachten toen nooit: we kunnen professio neel aan de slag met onze hobby. Op het moment dat we onze toekomst ombogen, samen dit format bedachten, was ik de per former en hij degene achter de camera. Die keuze hebben we los van elkaar gemaakt. Nu ben ik het gezicht, het puntje van de trechter, en krijg ik inderdaad veel credits. Maar ik incasseer ook de klappen en de kri tiek. Gelukkig is die er weinig. Al zijn er op Twitter altijd mensen die niet kunnen uit staan dat ik hen iets voorschotel dat ze niet helemaal begrijpen. Dan gaan ze los en dat komt toch binnen. Terwijl ik het niet als pesterij zie, of wil etaleren hoe slim ik ben. Het gaat mij puur om de verwondering.'' Mids kan het niet laten. Op tafel liggen twee mobiele telefoons. Daarnaast een paar glazen water, kop en schotel, suikerzakjes en ongebruikte cupjes koffiemelk. Die laat ste tovert hij achteloos weg. Met het water draait hij een rode pijl in het boek Mindf*ck Next Level in een andere richting. En in de reflectie van een iPhone toont hij de bizarre symmetrie van verschillende letters in het zinnetje Ik heb uw auto. Elk voorwerp kan spontaan worden gebruikt bij een illusie, zegt hij. Grote gebaren waarmee hij Mark Rutte en Matthijs van Nieuwkerk versteld deed staan zijn zeker niet altijd nodig. Ster ker: in Next Level staan ook kleine, prakti sche tips om het brein van anderen te bespelen tijdens dates, sollicitaties of onderhandelingen op welk gebied dan ook. Neuropsychologie die bij iedereen hetzelfde werkt. Want hoewel we allemaal denken dat we uniek zijn, is ons brein op dezelfde manier ge-hard wired en zijn we kuddedieren, zegt hij. ,,Weet je hoe je een irritant deuntje uit je hoofd krijgt? Door het einde van het liedje te zingen. Dan kan je brein het afronden. Bij een illusie moet ik strategisch te werk gaan. Bijna een militair plan bedenken en vooruit redeneren: hoe ontwikkelt ie mands gedachtegang zich? Wat is zijn of haar reactie? En wat is dan mijn tegenzet? Met welke woorden kan ik manipuleren? Met welk gebaar of welke oogopslag? Die kennis kun je ook in het dagelijks leven inzetten.'' ,,Op Marktplaats bijvoorbeeld, bij het kopen van een tweedehands keyboard. Je moet dan altijd een heel specifiek bedrag noemen. Dus niet 50 euro, maar zeggen: PASPOORT Victor Middelkoop Privé Vindt Oscar het niet vervelend dat jij altijd degene bent die voor dat soort dingen wordt gevraagd, dat alle aan dacht naar jou uitgaat? Hoe heb jij daarvan gebruikgemaakt in een 'gewone' onderhandeling? Geboren 1 april 1987 in Delft. Opleiding Geneeskunde. Loopbaan Na zijn studie genees kunde beseft hij dat hij geen arts wil worden. Hij besluit zijn kennis op het gebied van psychologie en gedragswetenschap te combineren met goo chelen, al sinds zijn vierde jaar zijn passie. Samen met een jeugdvriend ont wikkelt hij het tv-format Mindf*ck, dat in 2015 voor het eerst te zien is. In 2017 volgt een Duitse variant. Mede door deel name van BN'ers als Mark Rutte, Matthijs van Nieuw kerk en Ilse DeLange zijn de programma's kijkcijfer hits. Er verschijnt een boek en een kleding- en goochellijn. Zojuist ver scheen het boek Mindf*ck Next Level en op oude jaarsavond is hij te zien met een Best of-pro gramma. Hij bezint zich nog op de belangstelling voor zijn programma's in Amerika, Engeland en andere landen in Europa. Woont samen met Myrthe. ZATERDAG 14 DECEMBER 2019 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 101