Te weinig animo om vroeg op te staan en dus verdwijnt kerstgroet 3SXGE Jongeren van Kapelle kunnen op talentenjacht 7 va rlthy SERIOUS REQUEST INZAMELING -CHRISTMAS' De 3FM-dj's beginnen volgende week in Goes aan hun Serious Request-wandeltocht door Nederland. Met die tocht van Goes naar Groningen hopen zij veel geld op te halen voor de strijd tegen mensenhandel. Ook op de Bevelanden worden tal van inzamelacties gehouden. In de slipstream van het grote Serious Request (SR) doen allerlei instanties mee. Dat varieert van de ambtenaren in Ka- W pelle tot een particuliere boekenverkoop in Kruiningen en van een Wemeldingse die de Kustmara- thon liep voor SR tot aan oliebollen verkopende Goese collegeleden. Ook woningstich ting RWS draagt haar steentje bij: die betaalt een euro per retweet van een actiebericht. In Hans- weert is zelfs een Face- bookpagina aangemaakt om alle acties te bunde len. Behalve ambtenaren, ondernemers, vereni gingen en particu- Jm lieren zijn ook veel scholen in de actiemodus geschoten. Zo hield de Prinses Ire- neschool uit Goes afgelopen dins dag al een sponsorloop. „Dat was een groot suc ces", laat leer- tJ kracht Luuk van Gilst weten. ,,Ik heb het voor mijn klas eens uitgerekend en toen kwam ik al boven de 700 euro uit. Als je nagaat dat we acht grote klassen hebben dan moet dat heel veel geld opleveren." Bingo Ook op het Goese Lyceum wordt actie ondernomen. Zeven leerlin gen uit het tweede leerjaar hopen daar dinsdag met een bingo veel geld bij elkaar te sprokkelen. De activiteit is niet alleen bedoeld voor mensen van de school. „Ie dereen mag komen!", benadrukt leerlinge Lejla Okanovic. „We ho pen dat veel buurtbewoners gezel lig komen meedoen. Maar andere mensen zijn natuurlijk ook wel kom!" De leerlingen, die door hun lera res Frans op het idee zen te ritselen. Veel ondernemers droegen hun steentje bij. ,,We hebben onder meer twee goed ge vulde boodschappentassen van de Dirk gekregen'', zegt Lejla. ,,Maar ook een Douglas-pakket en waar debonnen van Kippie en Ici Paris. Maar er is nog veel meer.'' De leerlingen hadden het liefst ook nog een soort 'nightrun' wil len houden, maar het bleek lastig om de school daar de hele avond voor open te houden. De bingo, aan de locatie Oranjeweg, begint dinsdag om 16.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. Meedoen kost 5 euro. De leerlingen gaan het opgehaalde geld woensdag over handigen als het Serious Request- circus op de Grote Markt in Goes is. Want woensdag gaat het alle maal los. Dan staat het 3FM chequepoint van 12.00 tot 14.00 uur op de ,Vi Grote Markt en lopen de dj's San der Hoogendoorn en Herman Hofman van Goes (via Kloetinge, Waanskinderen, Kapelle, Bieze- linge, Schore en Hansweert) naar Kruiningen. In Kruiningen staat het cheque point van 18.30 tot 20.30 uur op de Markt. Om 20.00 uur nemen de dj's Mark en Jorien daar het stokje over. Zij wandelen dan via Oost- dijk, Krabbendijke, Stationsbuurt en Rilland naar het derde en laat ste chequepoint in Zeeland: Völc- kerdorp. Bij de chequepoints zijn de 3FM-dj's Rob Janssen en Sophie Hijlkema aanwezig om de wan delteams te onthalen én weer op pad te sturen. Iedereen kan daar naartoe komen om ingezameld geld, in de vorm van een cheque, in te leveren. Bo vendien staat in een van de wagens een camera waar deelnemers een gifje (kort filmpje) kun nen laten maken van hun cheque. voor de bingo zijn gebracht, zijn zelf de hort opgegaan om prij- TUV/V* We hopen dat veel buurtbe woners meedoen. Maar andere mensen zijn natuurlijk ook welkom Bijna vijftig jaar lang was het vaste prik voor de leden van Mozart: op kerstochtend vroeg uit de veren om de inwoners van Yerseke vanaf ver schillende straathoeken te trakte ren op een muzikale kerstgroet. De plaatselijke muziekvereniging nam de traditie in 1970 over van het Leger des Heils. „In de beginjaren deden er zo veel mensen mee dat we de groep in tweeën splitsten", zegt Mozart-lid Coby Elzinga. „Dit jaar zijn we nog maar met acht man. De club wordt steeds kleiner; het merendeel van de twintig leden ziet het niet zitten om op kerstoch tend zo vroeg op te staan. Daarom hebben we besloten te stoppen." Elzinga begrijpt haar fanfarege noten, maar vindt het jammer dat hierdoor een einde komt aan de Yersekse traditie. „Ik doe zelf al ja ren mee en vind het ieder jaar weer bijzonder. Veel inwoners rekenen op onze komst. Als we op een straathoek arriveren, is het bij de meeste huizen nog donker. Dat ver andert zodra we beginnen te spe len. Er zijn zelfs mensen die in py jama naar buiten komen om te luis teren." De fanfare speelt tussen zes en acht uur op diverse plekken in het dorp. Vorig jaar konden Yersekena- ren aangeven welke dorpsgenoot ze een muzikale kerstgroet van Mo zart gunden. Dat leverde volgens Elzinga veel positieve reacties op. „We hebben toen in de Doctor van Rooijenstraat gespeeld om diverse mensen uit die straat een licht puntje te bezorgen." Ook deze al lerlaatste keer wil de muziekver eniging dat weer doen. KAPELLE Kapelle's got ta lent, moeten ze bij Jongkapelle en de Stichting Kapelle Cultu reel hebben gedacht. Daardoor mogen jonge Kapelse talenten volgend jaar hun kunsten ver tonen op het podium. Daar voor wordt een nieuw evene ment voor jongeren georgani seerd: Talent Starz. Op zaterdagavond 28 maart wordt de talentenshow Talent Starz voor het eerst gehou den in De Vroone. Talent Starz moet hét evenement worden in de gemeente Ka- pelle waar jong talent voor een groot publiek kan optreden. Iedereen tussen de 12 en 18 jaar die daar wil laten zien wat hij of zij kan, is welkom. Of dat nou gaat om muziek, een dansact, zingen of een andere vorm van entertainment, alles is mogelijk. Ook mag het indi vidueel of met een groep. En die groep kan dan weer groot of klein zijn. Een jury beoordeelt vervol gens de acts en ook zijn er bij Talent Starz diverse prijzen te verdienen. In januari wordt meer bekendgemaakt over het volledige programma van de avond. Aanmelden kan via ka- pellecultureel.nl. vrijdag 13 december 2019 BE Zuid-Beveland barst van de acties Willem Adriaansens en Rob Paardekam Goes De leerlin gen van het Goese Lyceum organise ren een bingo voor Seri ous Request. Van links naar rechts op de voor grond: Roza, Emily en Zoë. Op de achterste rij: Larissa, Lejla, Mitchell en de docenten Rens en Elaine., fotomarcelledavidse Lejla Okanovic Nog één keer trakteert muziek vereniging Mozart om zes uur 's ochtends de inwoners van Yer- seke op een muzikale kerst groet. Daarna stopt de fanfare met deze jarenlange traditie. De reden? Te weinig animo om op kerstochtend zo vroeg op te staan. Ellen Smaardijk-Jobse Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 76