Debutanten spelen voor volle zaal tijdens Kerst Muziekavond IN DE REGIO 1 6 Voorrang vloer dorpshuis i^d MIJN DORP, MIJN STAD De gemeenteraad was gevraagd om 150.000 euro beschikbaar te stellen omdat de bestrating in slechte staat is. De wortels van de bomen druk ken de bestrating omhoog. Als de straat dan toch open moet, kan de straat ook opnieuw worden inge richt, was het idee. Wat het uitstel uiteindelijk betekent voor de straat, waar onder meer partycentrum De Geveltjes aan ligt, is onduidelijk. Raad wil niet investeren zonder duidelijkheid over wegwerken tekorten Waar wel geld voor uitgetrokken is, is de vloer van dorpshuis de Zandlóóper in Lewedorp. Deze vloer is zó slecht dat het gewoon ge vaarlijk is voor de gebruikers. Daarom is de zaal al sinds de zomer gesloten. De afgelopen maanden is onderzocht hoe erg het is en wat er aan te doen valt. De uitkomst van dit onderzoek is dat de gemeente nu 100.000 euro moet investeren zodat de zaal weer kan worden ge bruikt. De wapening in de bakste nen vloer is gaan roesten en daar door wordt de vloer instabiel. Ondanks dat alle fracties het roe rend met elkaar eens zijn dat deze investering door moet gaan, is er ook kritiek. ,,We snappen de nood zaak", zegt Berry Kooiker van de Lokale PartijBorsele. ,,Maar de noodzakelijke investering steekt schril af tegen het onderhoudsre- serve dat beschikbaar is." Zijn frac tie is geschrokken dat er onvol doende geld zit in het onderhouds- potje. De Lokale Partij is niet de enige fractie die zich zorgen maakt. Dat doen ook de VVD, OPA en D66. ,,Hoe zit het met andere gebou wen?", wil Levien de Putter (D66) weten. Volgens wethouder Marga van der Plasse hebben nog één of twee gebouwen dezelfde vloer en die gebouwen worden extra in de gaten gehouden. De vier fracties willen weten hoe het zit met het onderhoud, met het gebruik en of de gebouwen nog goed genoeg zijn. De vier fracties zijn het ook niet eens met de manier waarop de re paratie van de vloer wordt betaald. Hiervoor wordt voor een deel een beroep gedaan op een speciaal potje voor de dorpen die langs het Sloe- gebied liggen. Daaruit kunnen za ken betaald worden die de dorpen ten goede komen. ,,Dit potje is niet bedoeld voor onderhoud", zegt Jack Burgers (VVD). Maar de fracties krijgen onvoldoende steun in hun kritiek. Het collegevoorstel om een ton uit te trekken voor de vloer van de Zandlóóper wordt daarom onge wijzigd aangenomen. ,,Ernst, wat zie je er mooi uit", zegt Steenbakker tegen de jongen die zo voor het eerst gaat optreden. Hij doet dat op de Kerst Muziekavond in partycentrum Klein Stelle. Sa men met zijn vader Ron speelt hij voor een volle zaal Merry Christ mas, My Darling op het keyboard. ,,Ernst zat vorig jaar bij de AMV'ers (Algemene Muzikale Vorming). Dan heb je het over leerlingen uit groep 3 en 4. Vorig jaar had hij al een andere vader- zooncombinatie zien spelen en dat vond hij leuk. Nu heeft hij een in strument gekozen. En dus wilde hij ook met papa op het podium." Dirigent Met zijn Muziekavond brengt Steenbakker een aantal, heel ver schillende, muziekgroepen bij el kaar. De eerder genoemde AMV'ers, die hij les geeft. Maar ook de muzikanten die hij buiten school om muziekles geeft, zoals Het begon vier jaar geleden heel kleinschalig bij mij thuis. Maar het werd steeds groter Ernst. Daarnaast verzorgen ook het jeugdorkest EMM-Advendo, de Vocal Group Keychange en Bar- bershopkoor The Gaggling Gan ders Gang een optreden. Bij de laatste drie groepen is Steenbakker betrokken als dirigent. Zo spelen jong en oud samen. Splitsen ,,Het is het vierde jaar dat ik dit doe", aldus Steenbakker. ,,Het be gon vier jaar geleden heel klein schalig bij mij thuis. Maar het werd steeds groter en ik wilde verder. Toch wilde ik dat huiselijke bewa ren. Vandaar dat we in deze prach tige locatie terecht zijn gekomen." Maar het volgende probleem dient zich alweer aan. Ook hier in Klein Stelle dreigt de jaarlijkse muziekavond uit zijn jasje te groeien. ,,Misschien dat we het volgend jaar moeten splitsen in een middag- en avondgedeelte." Demonstratie draadwerken Kerstconcert in Oude Stadhuis Kerstconcert Cantare ,(.awas! vrijdag 13 december 2019 Geen geld voor aanpak Marktstraat Het is onzeker of de Marktstraat in 's-Heerenhoek wordt heringe richt. De gemeenteraad heeft gisteravond besloten er géén geld voor uit te trekken. Eerst moet er duidelijkheid komen over de bezuinigingen die de ge meente moet doorvoeren, vindt de raad. Melita Lanting Heinkenszand Een aantal jonge muzikanten beleefde gisteravond de aller eerste podiumervaring. Tijdens de Kerst Muziekavond van Wim Steenbakker in Wemeldinge mochten zij optreden voor 180 man. Willem Adriaansens Wemeldinge - Wim Steenbakker, muziekleraar en dirigent GOES Cor Kuijf geeft morgen een demonstratie draad werken in het Historisch Museum De Bevelan- den. Kuijf werkt al meer dan zestig jaar als goud en zilversmid. De de monstratie is van 11.00 uur tot 16.00 uur. Het toegangstarief deze dag bedraagt 7,50 euro. THOLEN Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Kel dermans Concerten geeft Quink Vocaal En semble morgen een kerstconcert in het Oude Stadhuis. In het Kerstprogramma 'O Magnum Mysterium' worden verschillende kanten van het traditio nele karakter van de muzikale kerstviering belicht. Het optreden begint om 20.15 uur. WOLPHAARTSDIJK Vocaal Ensemble Can- tare geeft morgen een kerstconcert in de Nico- lauskerk. Het ensemble brengt verschillende werken ten gehore: po- Historisch Museum De Bevelanden. lyfone muziek uit het Spanje van de zestiende eeuw, maar ook eigen tijdse kerstmuziek. Daarnaast kan het pu bliek meezingen met een aantal bekende kerstliederen. Na afloop is er chocolademelk, koffie en een versnape ring. Aanvang om 19.30 uur. Kaarten kosten 15,00 euro, verkrijgbaar via cantaregoes.nl. COLIJNSPLAAT Gal lery Maritime, 12.00 17.00 uur: Expositie Ronny Moortgat 'De Wind is Waaauw!' GOES Centrum 't Westlicht, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen en luiste rend oor; Inloophuis Oase, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; Grote Kerk, 19.30 uur: Ad vent zangavond; De Mythe, 20.00 uur: Cabaretvoorstelling Maikel Harte HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00 20.30 uur: Expositie Rem van den Bosch 'Zeeuws meisje 2019' KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Dijkwelse- weg 38A, 09.00 21.00 uur: KPS Zee- landia met Kleindie- renshow; Kerkplein, 14.00-21.00 uur: Kerstmarkt OOSTDIJK Centrum, 15.30-21.00 uur: Winterfair SCHERPENISSE Brasserie De Zee- ster, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium ge meentehuis, 13.00 15.00 uur: Taalcafé; Grote Kerk, 19.30 uur: Kerstconcert Jong Mannenkoor Salomo en Jongeren koor Lois WEMELDINGE Gym zaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Wis selende sportactivi teiten voor de jeugd YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00 16.00 uur: Spelmid- dag met koersbal en sjoelen. Wim Steenbakker (staand) tussen 'zijn' muzikanten en publiek op de Kerst Muziekavond in Wemel dinge. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75