Miranda en Thijs zijn de jonge vrijwilligers van het jaar IN DE REGIO 6 'Product is verliesgevend' MIJN DORP, MIJN STAD Via woningcorporatie Zeeuwland en zogeheten local hero's zouden er bijvoorbeeld twee deelauto's in Brouwershaven gaan rijden. Dat gebeurt vooralsnog niet, omdat deelauto's moeilijk te verzekeren zijn. „Waarom kunnen gewone huurauto's wel worden verzekerd en deelauto's niet?", vraagt Tom Stuij zich af. Stuij trekt namens de Stadsraad Brouwershaven dit pro ject. ,,Dit is een maatschappelijk belang. Iedereen zou het principe van deelauto's toch moeten willen helpen?" Stuij pleit voor een 'soort staats verzekering' omdat op meer loca ties in Nederland soortgelijke pro jecten stilliggen vanwege verzeke raars. ,,Dit is een algemeen deel auto-probleem." Organisatie SD op Weg werkt samen met Stichting Duurzame Mobiliteit Zeeland en Fioole E-auto's volop aan de op start van deelautopilots op Schou- wen-Duiveland. ,,Het klopt dat vanwege het verzekeringsverhaal de opstart iets trager loopt dan ge hoopt. We hebben er alle vertrou wen in dat de deelauto's spoedig kunnen gaan rijden. Alles staat in gereedheid om te starten", meldt woordvoerder Nathalie Goedhart. Meerdere deelauto-initiatieven in het land lopen tegen dit verzeke- ringsverhaal aan. Centraal Beheer haakt vanaf komend jaar af. Jaren ervoor is het volgens gebruikers wel goed gegaan bij deze verzeke raar. ,,Merkwaardig dat ze nu ineens afhaken", twittert bedrijfs econoom Johan Luijendijk. ,,Centraal Beheer verzekert in derdaad het particuliere autodelen via Mywheels niet meer vanaf i ja nuari 2020. De reden hiervoor is dat ondanks alle inspanningen het product verliesgevend is gebleven. Voor deze vorm van verhuur, waarin particulieren aan andere (vaak) onbekende particulieren hun auto verhuren, kunnen wij door het hoge risico geen betaal bare verzekering bieden", ant woordt Centraal Beheer op vragen van Stuij en Luijendijk. Vertraging SD op Weg houdt de vaart en moed erin. ,,Ondanks de vertraging gaat de inwoner van Schouwen-Duive- land hier straks niets van merken. We gaan er gewoon van uit dat de deelautopilots in Bruinisse, Brou wershaven, Renesse en Zierikzee in 2020 zullen starten", aldus Goedhart. In Brouwershaven, Re- nesse en Zierikzee stelt Zeeuwland hun elektrische auto na kantoortij den beschikbaar voor inwoners als deelauto. In Bruinisse wordt eind januari met twee elektrische deel auto's begonnen. Daarvoor is een bijdrage gekregen van Windfonds Krammer. Wie denkt dat vrijwilligers vooral oudere mensen zijn, heeft het mis. Dat was gisteravond te merken in fiZi in Zierikzee. Daar werden Miranda Goedel (20) en Thijs Jonker (18) tijdens de Dag van de Vrijwilliger uitgeroepen tot winnaars bij de eerste verkiezing van jonge vrijwilligers op Schouwen-Duiveland. Zierikzee Twintig jongeren werden voor de verkiezing aangemeld. Afkomstig van sportclubs, een mantelzor- gertje, een technicus van Radio Schouwen-Duiveland: het aan bod was divers. Een vakjury en het publiek (er zijn meer dan 1500 stemmen uitgebracht) bogen zich over al die jonge kanjers. Dat leidde tot vijf genomineer den. Maud van Liere (23) van Delta Sport werd door zowel vak jury als publiek uitverkoren. Ook Siem Lindhout (19, Radio Schou- wen-Duiveland) en Daan van der Cingel (18, SKNWK) beklommen als genomineerden het podium. Miranda en Thijs kwamen uit eindelijk als winnaar uit de bus. Miranda begeleidt mensen met een beperking die paardrijden op Manege Balans. Thijs zet zich op duizenden fronten in voor Hockeyclub Schouwen-Duive- land. ,,Superleuk. Dit had ik niet verwacht", reageert Miranda na afloop. Thijs, die onder meer twee teams traint en als coach mee naar wedstrijden gaat: ,,Dat doe ik niet om vrijwilliger te zijn, maar omdat ik het leuk vind. Maar het is natuurlijk wel fijn dat er iets moois uit voortkomt." Aandacht Het is goed dat er aandacht wordt geschonken aan jonge vrijwilli gers, verwees hij ook naar de rest van de genomineerden. ,,Doordat wij dit doen, trek je misschien ook wel weer andere jongeren aan. Dat is goed voor de club." Rotaryclub Zierikzee en SMWO namen het initiatief, die vermoe delijk een vervolg krijgt. Adventsconcert door vier koren Kaashoek heeft de lei ding. De toegang is gra tis maar er wordt wel gecollecteerd voor Thu- redriht; de organisatie die vakantiehuisjes aan biedt aan gezinnen met ernstig zieke kinderen. Aanvang om 19.30 uur. Adventsactie Caritas op kerstmarkt vrijdag 13 december 2019 SD Project deelauto's staat stil Nog voordat het deelautopro ject op Schouwen-Duiveland goed en wel is opgestart, ligt het alweer stil. Verzekeraars zien niets in verzekeren van deelau to's. Zo stopt Centraal Beheer vanaf 1 januari met het verzeke ren van particulier autodelen via Mywheels. Gerrit van Loon Brouwershaven Miranda Goedel en Thijs Jonker zijn superblij met hun prijs. Ze kregen een prijs voor zichzelf én een cheque van 300 euro voor hun club. foto dirkjan gjeltema Esme Soesman HAAMSTEDE Vier koren geven van avond samen een Ad ventsconcert in de Her vormde dorpskerk in Haamstede. Er wordt opgetreden door het In terkerkelijk Kerkkoor Haamstede, vocaal en semble De Westhoek zangers, de christelijk gemengde zangvereni ging Sursum Corda, leerlingenorkest De Witte Toekomst en man nenkoor Sjaloom. Eric Wolfert is als organist van de partij. Daarnaast treedt panfluitiste Gre- tha Meijer op. Wim ZIERIKZEE De katholieke Caritasin- stelling staat zaterdag op de kerstmarkt in de Willibrorduskerk met een informatiestand over de huidige advents- actiet. Er wordt aan dacht gevraagd voor De Hervormde Kerk van Haamstede toegankelijke en betaal bare gezondheidszorg in Niger. Op de kerstmarkt kan men een kaarsje aansteken voor 1,00 euro, dit geld gaat naar ontwikkelingsorganisa- tie CAFOD die op haar beurt weer de bereik baarheid van de medi sche zorg verbetert. De kerstmarkt is tussen 10.00 uur en 16.00 uur te bezoeken. BROUWERSHAVEN GOES 4SD, 19.00 uur: Jon- Tonnenmagazijn, Grote Kerk, gerencentrum ge- 09.00-12.00 uur: 19.30 uur: opend; Yoga Jacqueline Advent zangavond; Eilandzorg de Wie- Binnendijk; De Mythe, 20.00 uur: ken, 09.30-10.30 uur: BURGH-HAAMSTEDE Cabaretvoorstelling Langer fit voor Dorpshuis de Maikel Harte omwonenden; Schutse, NIEUWERKERK FiZi, 10.30 uur: An 16.00 uur: Johanneskerk, Unexpected Love, Herensociëteit; 13.00-19.00 uur: 20.00 uur: Mi Vida; 19.30 uur: Klaverjas- kerstmarkt; Gebouw de Driehoek, vereniging; TERNEUZEN 08.45 en Hervormde Kerk Scheldetheater, 10.00 uur: Fytaal Pila- Haamstede, 20.00 uur: tes; 19.30 uur: Advents- Show Belle Perez; concert; VLISSINGEN ZONNEMAIRE ELLEMEET De Piek, Dorpshuis, Dorpshuis, 20.30-22.00 uur: 19.30-21.45 uur: 19.00-20.00 uur: Openingsconcert Repetitie Harmonie- Biljartvereniging Blues Route vereniging Nut Uit- Onder Vrienden; ZIERIKZEE spanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 73