14 GEEN RENTE, WEL RENDEMENT Ik werk het liefst op 100% Zeeuwse stroom /fl&TA PROCENT 'Op zoek naar rendement zul je risico's moeten nemen.' 'De OESO en het IMF voor zien dat de korte rente de komende drie tot vier jaar negatief blijft.' 'Beleggen is steeds lastiger om het zelf te doen. Het lijkt gemakkelijk vanwege alle informatie die je op internet kunt vinden, maar het is door de grote keuzemogelijk heden juist moeilijker geworden zelf je weg te vinden.' De rentes op spaargeld en staatsobligaties duiken in het rood. Waar moet je je broodnodige rendement behalen? Vermogensbeheerder Amfora heeft meerdere oplossingen. Met risico en rendement goed uitgebalanceerd en op maat van de cliënt. De rentes dalen al een tijd en dat komt volgens Johan Mesu vooral door het monetaire be leid van de ECB en andere centrale banken dat be doeld is om de economie te stimule ren. Momenteel worden 30 procent van de Europese staatsleningen met een negatief rendement verhandeld, waarna we volgens de partner en vermogensbeheerder bij Amfora 'een nieuwe fase ingaan'. „Rentes op tegoeden bij banken worden nega tief. Je betaalt in plaats van dat je een vergoeding krijgt." De eerste banken die negatieve rentes op tegoeden in rekening brengen, zijn al gesignaleerd. Als banken hun reser ves willen, of zelfs wettelijk bij de ECB moeten stallen, wordt 0,5 pro- cent rente in rekening gebracht. Dat geven ze door aan de markt. ,,Naar verwachting zal de rente voor lan gere tijd laag blijven. De OESO en IMF voorzien dat de korte rente de Jouw laptop krijgt 100% energie van DELTA deltaenergie.nl komende 3 tot 4 jaar negatief blijft. Dat is de realiteit waar beleggers rekening mee hebben te houden. Het nieuwe normaal is rood gekleurd." Rendement versus risico Op zoek naar rendement schui ven spaarders en obligatiebe leggers op in risico. Vermogens beheerder Marco de Smidt legt uit: ,,Het is heel simpel: op zoek naar rendement zul je risico moeten nemen. Dat maakt het gelijk een stuk ingewikkelder voor de belegger, want hoeveel risico wil je lopen en is dit ook verantwoord? Waar moet je in beleggen? Dat soort vraagstuk ken lossen wij samen met de cliënt op. Samen vinden we de balans tussen risico en rende ment. Die is voor elke belegger anders." Amfora biedt maatwerkoplos singen als alternatief voor obli gaties en sparen en dat licht Mesu graag toe: ,,Onze stijl is om via wereldwijd dividendbe- leggen te streven naar een zo hoog mogelijk direct rendement binnen de risico-afspraken met de cliënt. Dit rendement kan al snel 4,5 a 5 procent belopen. We kiezen voor minder conjunc tuurgevoelige kwaliteitsaande len met een stabiel dividendbe- leid. Neem Nestlé als voorbeeld. Een 10-jarige obligatie uitgege ven door deze onderneming geeft momenteel 0,07 procent rendement. Het aandeel daar entegen geeft een dividendren dement van 2,2 procent." Steeds meer zelfbeleggers kie zen ervoor het beheer van het vermogen uit handen te geven aan een professionele partij. Daarnaast willen nieuwe, min der ervaren beleggers graag ontzorgd worden en maken zij de keuze voor vermogensbe heer. Wij volgen de ontwikke lingen nauwlettend en beheren het vermogen actief op basis van onze beleggingsindicato ren. We bieden met ons vermo gensbeheer persoonlijke oplos singen voor de cliënt, gericht op de lange termijn." o Rendement VRIJDAG 13 DECEMBER 2019 I Het team van Amfora Vermo gensbeheer. Van links naar rechts: Marco Borghart, Morea Franse, Joop de Jonge, Natasha Risseeuw, Johan Mesu en Marco de Smidt. 'Het nieuwe normaal is rood gekleurd' Tekst Theo Loth Fotografie Mieke Wijnen Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Amfora. Meer info: amforavermogensbeheer.nl Amfora Vermogensbeheer is in 2007 opgericht door twee ervaren ver mogensbeheerders. Inmiddels bestaat het team uit zes professionals. Het in Goes gevestigde kantoor onderscheidt zich door de belangen van de cliënt voorop te stellen. Amfora is volstrekt autonoom en onaf hankelijk in de advisering en persoonlijke dienstverlening aan haar relaties. Dat zijn veelal ondernemers, en vermogende families in de regio Zuid-West Nederland die in Amfora dichtbij huis een betrouwbare en discrete vermogensbeheerder vinden. Johan Mesu Met een goed gemixte portefeuille mix zijn rendementen van 4,5 a 5 procent haalbaar. Marco de Smidt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 70