12 EXPERTS GEVEN FINANCIËLE TIPS Ik maak me niet druk met 100% Zeeuwse stroom Zeeuws Vacaturebank.nl Als ondernemer kijk je voortdurend vooruit. Je maakt beleid en plannen voor de toekomst van je bedrijf en anticipeert op maatschappelijke trends, veranderende regelgeving en ont wikkelingen op de (arbeids)markt. Welke onderwerpen gaan impact maken op jouw bedrijf en hoe ga je ermee om? Nu het nieuwe jaar voor de deur staat, vragen we twee financiële experts om tips voor een succesvol 2020. e gaan te rade bij Jan Rutjes en Peter Donze, alle twee werkzaam op Zeeuwse vestigingen van Schipper Accoun tants. Rutjes begeleidt ondernemers met het verzilveren van kansen die de belastingwetgeving met zich mee brengt. „Belasting betalen moeten we allemaal, maar er zijn voor iedere ondernemer kansen en voordelen waardoor je meer liquiditeit over houdt om te investeren in het bedrijf." Donze is accountant en staat ondernemers bij als vertrouwensper- soon. Samen geven ze vanuit hun ervaring zes financiële tips. 1 Arbeidsrecht Veel maatregelen vanuit Den Haag om vast werk te stimuleren, treden op 1 januari 2020 in werking. Maak je gebruik van flexibele krachten, dan is er mogelijk werk aan de winkel. Vanaf volgend jaar betaal je hogere premies als je medewerkers geen vast contract hebben. Rutjes: ,,Om de premielasten in de hand te houden, kan het gunstig zijn een oproepkracht in vaste dienst te nemen. Daarmee bespaar je dan vijf procent premie." Donze vult aan: ,,De termijn van oproeping wordt vier dagen. In de praktijk beslist een m&m ondernemer aan de hand van ver wachte drukte hoeveel personeel hij laat opdraven. Nu moet hij wettelijk gezien de oproepkracht vier dagen van tevoren opbellen of hij wel of niet hoeft te komen. Wordt het dan bijvoorbeeld slecht weer, dan ontslaat afbellen de opdrachtgever niet van betalen." De maatregel zal vooral impact hebben op horeca-onderne- mers, voor wie de termijn vermoede lijk in plaats van vier dagen 24 uur Jouw kopieerapparaat krijgt 100% energie van DELTA deltaenergie.nl VRIJDAG 13 DECEMBER 2019 Tekst en fotografie Vincent Krijtenburg Met een gerust hart 2020 in W Jan Rutjes (links) en Peter Donze (rechts) over de kansen achter de maatregelen waar mee 2020 begint. L V- bVv v- f 1/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 68