O O Q, V7 9. Economie 3. Visserij Loonkosten 5. Duurzame energie Energie-investeringsaftrek (EIA) Stimulering Duurzame Energieproductie (SDE+) OPZuid 2014-2020 6. Start-ups Zeeuws InvesteringsFonds Start-ups Loonkostensubsidie Loonkostenvoordeel (LKV) Proefplaatsing 8. Plattelandsontwikkeling PlattelandsOntwikkelingsProgramma (POP3) 9. Economie Zeeland in Stroomversnelling Zeeuws Participatiefonds (ZPF) Financieringstafel Zeeland 10. Toerisme Fonds verblijfsrecreatie Zeeland VRIJDAG 13 DECEMBER 2019 EIA geldt voor investeringen (generiek) die een forse energiebesparing opleveren. Je kunt 45 procent van de investeringskosten aftrekken van de fiscale winst. Dat kan bovenop de gebruikelijke afschrijving. rvo.nl Deze regeling richt zich op bedrijven en instellingen die hernieuwbare energie gaan produceren. De categorie windenergie op zee heeft een eigen budget en een aparte aanvraagprocedure. rvo.nl Gericht op het versterken en verbreden van het Zuid Nederlandse open innovatiesysteem. Op dit moment is er één actuele regeling. Deze is gericht op innovatieve koolstofarme technologieën en instrumenten ten gunste van de gebouwde omgeving. Aan Europese middelen is er voor Zeeland 1,3 miljoen euro beschikbaar. Dat geld wordt aangevuld vanuit de provincie, met waarschijnlijk 485.000 euro aan cofinanciering. - impulszeeland.nl - zeeland.nl Investeert in jonge Nederlandse ondernemingen die een nieuw product, proces of dienst op de markt hebben gebracht of dit binnen een jaar gaan doen. zeeuwsinvesteringsfonds.nl WBSO Fiscale regeling voor research en development. Vergoedt een deel van de (loon)kosten en uitgaven van jouw R&D-project. Je bedrijf draagt dan minder loonheffingen af. rvo.nl Bedoeld voor werkgevers die iemand met een ziekte of handicap in dienst nemen. uwv.nl Jaarlijkse tegemoetkoming voor werkgevers die een of meer werknemers in dienst nemen uit doelgroepen die vaak lastig aan het werk komen. uwv.nl In dienst nemen van werknemers die moeilijk werk vinden en bij wie de werkgever twijfelt aan de geschiktheid voor de functie. Na toestemming van UWV werkt de werknemer twee maanden met behoud van zijn uitkering. De werkge ver hoeft dan geen loon te betalen. uwv.nl Subsidieprogramma voor voor het stimuleren van milieu vriendelijke manieren van produceren waarbij de landbouw concurrerend blijft. Twee regelingen zijn actueel: Jonge Landbouwersregeling (JOLA) en LEADER (subsidie voor plattelandsontwikkeling). www.zeeland.nl Het investeringsprogramma heeft de duurzame economi sche structuurversterking van Zeeland tot doel. Eén van de pijlers voor een sterk en bestendig vestigingsklimaat is kennis en innovatie. zeeland.nl Verstrekt risicodragend kapitaal voor groeiende ondernemingen met een substantiële impact op de Zeeuwse economie en werkgelegenheid. Sterke voorkeur voor innovatieve bedrijven. Investeringen tot max. 1 miljoen euro. impulszeeland.nl Platform van (alternatieve) financiers. Het initiatief wil een bijdrage leveren aan het oplossen van financieringsbehoef ten bij het mkb. Daarnaast worden ook de netwerken van de deelnemers ingezet, subsidie-instrumenten gekoppeld en ondersteuning geboden bij het investeringsklaar maken van ondernemingen. Yvonne Braamse impulszeeland.nl Stimuleert kwaliteitsverbetering door familiebedrijven in de verblijfsrecreatie in Zeeland. www.impulszeeland.nl Dit overzicht is met de grootst mogelijke zorgvuldigheid samengesteld. De makers kunnen niet instaan noch verantwoordelijk worden gehouden voor de volledigheid, de geldigheid en juistheid van de gepresenteerde informatie. Met dank aan Impuls Zeeland en de Provincie Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65