8 en regelingen voor Zeeuwse ondernemers O O 0 4. Milieu en Als je een beetje moeite doet, zul je ontdekken dat er veel financiële steun beschikbaar is voor Zeeuwse ondernemers. Vanuit Europa, de Rijksoverheid en de Provincie Zeeland. Er zijn zoveel steuntjes in de rug beschikbaar, dat het tamelijk lastig is je weg te vinden. Hieronder een routebeschrijving in het doolhof. Doe er je voordeel mee! Handige tools en tips Subsidiecalculator voor het berekenen van subsidies op werknemers: subsidiecalculator.nl Deze websites bieden een handig overzicht van landelijke subsidies voor mkb: - subsidiebureau-nederland.nl - rvo.nl Doe de Financieringscheck om te zien welke regionale regeling het beste bij jouw onderneming past: financieringscheck.impulszeeland.nl/ Er komen binnenkort nog financiële regelingen voort uit het Zeeuws Energieakkoord zeeuwsenergieakkoord.n Denk aan fondsen, leningen en subsidies voor energiebesparing. Informeer ook bij jouw gemeente voor gemeentelijke subsidieregelingen voor mkb'ers. 1. Innovatie MIT ZUID Crossroads2 Horizon 2020 Innovatiebox Belastingdienst Zeeland Financial Matching (Zeeland FM) InnoGo! 2. Samenwerking Interreg 3. Visserij en aquacultuur Europees Fonds voor Maritieme Zaken en Visserij (EFMZV) 4. Milieu en duurzaamheid Milieu-investeringsaftrek (MIA) en de Willekeurige afschrijving milieu-investeringen Regeling 'Duurzaamheidsscans bedrijven en bedrijventerreinen' VRIJDAG 13 DECEMBER 2019 Subsidies, fondsen Tekst Theo Loth Infographic Louman Friso De subsidieregeling MKB Innovatiestimulering Topsectoren Zuid-Nederland stimuleert innovatie bij het midden- en kleinbedrijf. De regeling kent twee instrumenten: haalbaarheidsprojecten en R&D samenwerkingsprojecten. Waarschijnlijk zal de regeling weinig afwijken van 2019. In 2019 was het subsidieplafond voor MIT Zuid ongeveer 10,5 miljoen euro. impulszeeland.nl Heeft als doel het stimuleren van duurzame samenwerking rond kansrijke innovatieprojecten tussen mkb'ers in Vlaanderen en Zuid-Nederland. impulszeeland.nl Programma van de Europese Commissie om R&D en innovatieprojecten te financieren. Voor bedrijven of kennisinstellingen die in internationaal verband bezig zijn met onderzoek en innovatie. rvo.nl De innovatiebox is ingevoerd om innovatief onderzoek door ondernemers fiscaal te stimuleren. Alle winsten die je behaalt met innovatieve activiteiten, vallen in deze box. Het tarief van de vennootschapsbelasting voor deze winsten is 7 procent. In 2021 wordt dit 9 procent. www.belastingdienst.nl Is bedoeld voor innovatieve (mkb-)ondernemers die hun product, dienst, technologie of bedrijfs- en productiepro cessen willen vernieuwen. Vijftig procent van de factuur voor financiële begeleiding kan worden vergoed met een maximum van 2.500 euro. impulszeeland.nl Programma voor innovatieve mkb-ondernemers die een vernieuwend product, dienst of proces op de markt willen brengen. Het biedt advies en begeleiding, netwerken en financiering (persoonlijke lening tot max. 100.000 euro). impulszeeland.nl Subsidie om samenwerking tussen Nederlandse en buitenlandse (bijv. Belgische) mkb'ers te stimuleren. Voor Interreg Vlaanderen-Nederland staat momenteel één openstelling open, te weten voor projecten met een focus op duurzame energie. De deadline voor indiening is 20 december 2019. - grensregio.eu - zeeland.nl Ondermeer voor ondernemers in de visserij- of aqua- cultuurketen. Ondersteuning bij projecten die bijdragen aan het nieuwe Gemeenschappelijke Visserijbeleid. zeeland.nl Met de MIA profiteer je van een investeringsaftrek die kan oplopen tot 36 procent van het investeringsbedrag. Die aftrek komt bovenop je gebruikelijke investeringsaftrek. Met de Vamil kun je 75 procent van de investeringskosten afschrijven. Op een tijdstip dat je zelf bepaalt voor liquiditeits- en rentevoordeel. rvo.nl Subsidie voor uitvoeren van onderzoek naar de mogelijkheden voor verduurzaming en energiebesparing op bedrijventer reinen en bij bedrijven. Loopt via gemeenten. solarmagazine.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 64