Grote onbekende Scholts wil Afgelaste duels verspreid ingehaald Abali mag hopen op reisje naar Amerika De Booij pakt ticket voor ZK dressuur 14 ZEELAND DERBY BROEDERSTRIJD De derby tussen Tholense Boys en WHS is nu ook een familiestrijd. Lennard Marsman staat tegenover zijn broer Werner. Drie wedstrijden werden afgelopen week einde afgelast in het Zeeuwse zondagvoetbal. Die zijn op drie verschillende data opnieuw vastgesteld door de voetbalbond. In de derde klasse A ging Zundert-Steen zon dag niet door vanwege het decemberweer. Die wedstrijd wordt op zondag 22 december inge haald. In de vierde klasse A gingen Oostburg- Hontenisse en Groede-Clinge niet door. Eerstgenoemde wedstrijd wordt komende zondag ingehaald, Groede-Clinge wordt over de jaarwisseling getild, naar 26 januari. Clinge speelt komende zondag immers al een inhaal- duel, de topper tegen nummer twee Breskens staat dan op het programma voor de koploper. Voetbalster Ilham Abali uit Vlissingen is op genomen in de voorlopige selectie van Oranje onder 18, dat in januari deelneemt aan een sterk bezet vierlandentoernooi in de Ver enigde Staten. De definitieve selectie voor het USA Tournament wordt op 6 januari bekend gemaakt. Het Nederlandse meidenteam zal het in Amerika opnemen tegen het gastland, Noorwegen en China. De 17-jarige Abali, die voor ADO Den Haag speelt en normaliter deel uitmaakt van Oranje onder 19, is één van de 29 speelsters in de voorlopige selectie. Het toernooi in Amerika wordt tussen 25 en 31 januari gehouden. Eredivisie Elke zaterdagochtend zoeken ze elkaar op, om met een bak koffie samen vooruit te blikken op hun wedstrijd. ,,Maar misschien deze zaterdag maar niet.'' Hoe dat komt? De derby tussen Tholense Boys en WHS staat morgen op het programma. Met Werner Mars man (25) dit jaar in de kleuren van de ploeg uit Sint Annaland. Len- nard, acht minuten ouder, komt als vanouds uit voor Tholense Boys. Ze zijn een drieling. Ruben, de derde van het stel, staat in Tholen in de kantine achter de bar. Hun moeder is er op De Bent niet bij. Ze is op vakantie. ,,Dit is de wed strijd die ze per se niet wilde zien.'' Het baarde opzien op het ei land, de overstap van Werner Marsman en Roel de Nijs naar WHS. De Nijs, zoon van trainer Erwin de Nijs die zowel WHS als Tholense Boys onder zijn hoede had, woont ondertussen ook op Sint-Annaland. Marsman niet, hij woont in de binnenstad van Tho- len. Maar zijn vriendin komt wel Een nieuwe naam dus, maar Scholts is zeker geen onbekende in het trainersvak. Inmiddels is de in woner van Sommelsdijk twintig jaar trainer en in die periode be haalde hij successen. Zo loodste hij in 2015 Heinenoord naar de hoofd klasse. ,,Ik wil maximaal een uur hoeven rijden naar een club. Ik had gesolliciteerd in Rotterdam en uit eindelijk ben ik daar al die jaren blijven hangen'', legt hij uit over die periode. Veel Zeeuwse voetballiefhebbers zullen hem dus nog moeten leren kennen, maar dat geldt zeker niet voor Bruse Boys. Die club had hem al een aantal jaar op de radar. toch kwam het niet van een eerdere sa menwerking. Dat had vooral te ma- Tijdens mijn eerste wedstrijd zaten de spelers er al na een helft doorheen - René Scholts ken met zijn adviesbureau, waar mee hij bedrijven helpt op het ge bied van veiligheidssystemen. ,,Ze hadden mij al twee keer eerder be naderd, maar voor mijn werk zit ik rond augustus en september vaak een aantal dagen in het buitenland. Dan moet je geen trainer worden bij een club." Bruse Boys bleef het echter pro beren bij de 55-jarige trainer. Ster ker nog, een aantal seizoenen gele den was zijn aanstelling eigenlijk al rond. Tot Marco Groeneveld, die zou vertrekken, alsnog besloot te blijven. Scholts nam later plaats in de technische commissie van de club. Die functie vervulde hij nog maar sinds oktober van dit jaar, toen hij vanwege het opstappen van De Jonge werd gevraagd het voorlopig over te nemen. Dat beviel van beide kanten zo goed, dat hij het seizoen afmaakt. Scholts heeft nu een heel nieuw werkgebied ,,Regio zuid heeft in principe minder kwaliteit dan west, maar de bereidheid om arbeid te verrichten ligt hier hoger." Voor dat hij in Bruinisse aan de slag ging, zat hij een jaar zonder club. Stiekem begon het toch al snel weer te krie- Ilham Abali. foto bsr agency PAARDENSPORT Anneke de Booij uit Kloosterzande heeft met de ruin Falash haar startbewijs voor het Zeeuws dressuurkampioenschap te pakken. De amazone stuurde in de in de klasse Z1 in de selectie proef, op de wedstrijd van de RSV Axel, de Zanbuka zoon naar de overwinning (67,794 procent). Ruim voldoende voor de be nodigde score van 66,00 procent om zich te plaatsen voor de finale van de provinciale ti telstrijd. ,,Hier ben ik erg blij mee. Flash liep een fijne proef, maar deze score had ik niet verwacht'', vertelde De Booij. Het ZK wordt op 24 januari verreden bij Hippisch Sportcen trum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Quote van de dag 'Niets heeft me klein gekregen, ik ben best wel trots op mezelf.' uit het WHS-dorp, net als de part ner van Youri Boudou overigens. Wat de Marsmannetjes maar willen zeggen: de grimmige rivali teit tussen beide teams behoort al lang tot het verleden. Erwin de Nijs wordt algemeen gezien als de verbinder tussen geel-zwart en groen-wit. Na de derby is er zelfs een gezamenlijke mosselmaal tijd voor beide teams, aan de zelfde tafel. „Maar voor die tijd gaat iedereen volle bak voor de winst." Werner Marsman kwam in Tholen op een zijspoor terecht vanwege een opleiding bij Defen sie. Coach De Nijs had op dat mo ment betere opties voor het hart van de verdediging. In het tweede elftal ging Marsman in de spits spelen, voor de lol. „En het lukte me toen nog om goals te maken." Vorig seizoen was hij weer be schikbaar voor de hoofdmacht. Zelf zag hij zich als spits, De Nijs niet. „Voor hem ben ik altijd een centrale verdediger geweest, vanuit de jeugd al. Ook toen was hij onze trainer." Marsman ging vrijdag 13 december 2019 GO VOETBAL VOETBAL Voor de zaal voetballers van Groene Ster Vlissingen (foto) staat vanavond een belangrijk duel op het pro gramma in de eredivisie. De nummer tien (tien punten) neemt het in eigen huis op tegen nummer zeven Futsal Apeldoorn (twaalf punten). Om 20.30 uur is de aftrap. Broers slaan de koffie even over Ben van den Aarssen Tholen Tot twee maanden geleden zul len weinig mensen in Zeeland van hem gehoord hebben. Toch is René Scholts sinds het ver trek van trainer Carlos de Jonge eindverantwoordelijke bij Bruse Boys, waarmee hij morgen de derby tegen MZC'11 speelt. Voorheen was hij vooral actief in Zuid-Holland, nu is het Zeeuwse voetbal aan de beurt. Daniel Wissel Bruinisse In de Keuken Kampioen Divi sie staat van avond een duel op het pro gramma tussen twee Zeeuwse verdedigers. Het Helmond Sport van Daan Klomp uit Wis- senkerke, dat negentiende staat, speelt om 20.00 uur thuis tegen nummer zeven Go Ahead Ea gles, de club waar Julius Bliek uit Burgh- Haamstede ac tief is. - FC Twente-speler Godfried Roemeratoe in gesprek met Voetbal International. De Oost- Souburger kende best wat tegenslagen, maar heeft het profvoetbal gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50