i i# 10 ZEELAND 0 BRU17 in Bruinisse heeft heel wat in petto. Zeeverse vis uit de Noordzee, juweeltjes van kruiden uit Zonnemaire, krakend brood van de bakker uit het dorp. ETEN BRU17 BRU17 in Bruinisse staat in ons no titieboekje genoteerd als 'een res taurant met zeeverse scharrelvis'. Dus toeren we dwars over Schou- wen-Duiveland naar Bru. We pas seren het beeldmerk van het dorp, een bo venmaatse 'knuffelmossel'. In de zomer dé plek voor selfies. Nu niet. Op een gure, vroeg donkere avond wil je niet te lang in de kou lanterfanten. Ook voor de dobberende vis- kotters - de Bruse vloot, de trots van elke Bruenaar - hebben we weinig oog. Nog een paar stappen en we staan in een warm BRU17. Daar kookt meervoudig Nederlands kampioen oestersteken en chef-kok Joost Deurloo. Benieuwd of we hem voor zijn ge bakken vis ook de hoogste plek op het erepo dium kunnen verlenen. Hoe is het binnen? Achter het tochtgordijn is het knus. Het res taurant heeft wel wat weg van een huiskamer. HET MENU Een lange tafel voor grotere gezelschappen, rode pers op de vloer. Rondom de houtkachel zitten wat gasten gezellig te keuvelen. Wij krijgen een tafeltje verderop, waar ook de bar is. Hier lichtblauw geschilderde keukenstoe len, stoere tafels, een fuik aan het plafond. Aan de wanden foto's van de visserij van wel eer. Een half open wand en een stapel ge kleurde viskratten scheiden het restaurant van de naastgelegen viswinkel. Eigenaar Niels Habraken opende het etablissement in 2012. ,,Het verbaasde ons dat er in het dorp zo wei nig restaurants waren waar je mossels, oesters en vis kon eten, terwijl Bruinisse bekend staat om zijn visserij. Toevallig kwam dit pand te koop. In korte tijd besloten mijn vader en ik een viswinkel met visrestaurant te begin nen.'' Wat staat er op het menu? BRU17 serveert uitsluitend vis, schaal- en schelpdieren. Dikke pech dus voor vleeseters en vegetariërs, tenzij die genoegen nemen met een mandje brood van bakker Spelt uit WAAR ^el% Bruinisse. Knettervers overigens. Wekelijks krijgt BRU17 verse seizoensvis aangevoerd. ,,De lijnen zijn kort'', zegt Niels. ,,Veel vissers uit Bruinisse en Stellendam kennen we per soonlijk. De Noordzeevis komt van de vis mijn in Stellendam, uit Scheveningen ofYer- seke. We bewaren de vis op ijs. Scheermessen, oesters, kokkels komen van vissers hier uit het dorp. Net als de mossels. Bru is immers een mosseldorp met een eigen Mosselgilde.'' Wat eet je? Onze smaakpapillen krijgen alvast een zetje bij een amuse, een soepje van gerookte paling. Daarna smul ik van kokkels in venkelbouillon met Pernod, knoflook, citroen, venkel, sjalot, tijm, laurier, dragon. Een onstuimige combi natie waarbij de delicate smaak van de schelp diertjes goed overeind blijft. Klasse. Daar komt nog eens bij dat ik geen enkel zandkor reltje tegenkom, terwijl de tweekleppige kok kels vlak onder het zand leven. Ze zijn uitste kend verwaterd. Mijn tafelgenoot is minder lyrisch over het voorgerecht. Bij het gekozen REKENING 12,50 21,50 29,50 4,00 11,25 vrijdag 13 december 2019 GO Gebakken paling. foto's dirk jan gjeltema Kok Tim Gelsomino bereidt kokkels. Amber de Bruine serveert mosselen en kokkels. Een hoeraat je voor de vis bij Elian van 't Westeinde Zeeverse schar relvis, maar ook schaal- en schelp dieren staan op de kaart. Vooraf eet je drie Zeeuwse platte oesters (6,75), een garnalencocktail (13,75) of vissoep (9,50). Daarna kan je je te- goed doen aan een hele tarbot of griet (23,50) of pasta met vongole (18,50). Je sluit af met een dame blanche (6,95) of het dessert van de chef (7,95). Wil je niet kiezen, neem dan het maand- menu voor 29,50. Bru17 Havenkade 18 Bruini 1 kokkels 1 deltamenu 1 maandmenu 1 glas Canapi Grillo 5 thee Totaal: 78,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46