Vraag aan Rutte wint energieprijs WIJZIGING WT" REEPE Twee jaar cel geëist tegen stekende Zierikzeese m Met ingang van 1 januari 2020 beëindigen we de weekmarkten op dinsdag in Goes en zaterdag in Axel. U bent van harte welkom op de weekmarkt woensdag in Oostburg en donderdag in Middelburg Leverancier voor al uw: 5 ir KrMlm V- BEDRIJFSKLEDING Ook de das komt eraan Nest voor visarend staat al klaar -i:,- 1S®i Krammer- Volkerak is geweldig voor de otter Laatste markt Goes: 17 december Laatste markt Axel: 28 december Bedrijfskleding/ Veiligheidskleding Werkschoenen Bedrukken Borduren Voor bedrijf en particulier J^VN DE MIDDELBURG De jongste win naars van de Young Energy Society Challenge (YESC) zijn gisteren in Middelburg bekendgemaakt. Jente Boone (11), Okke Verschelling (11) en Sem Gellman (10) uit Middel burg wonnen de eerste prijs, een bedrag van 500 euro. De jongens hadden premier Rutte en direc teuren van grote ondernemingen gevraagd wat zij zelf doen voor het milieu. YESC is opgericht door en ter ere van het 250 jaar bestaan van het Koninklijke Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen (KZGW). Juryvoorzitter Marga Vermue-Vermue deelde de prijzen uit voor de ideeën om de energie transitie in Zeeland te vergroten. ,,Jullie zijn allemaal winnaars", al dus Vermue. Het Middelburgse trio won naast 500 euro van YESC, de Stedin-prijs van 500 euro. Hier naast ontvingen zij een penning van Hugo Schorer, voorzitter van het genootschap. De jongens wa ren trots: ,,Dit is echt gaaf! Wij Dit is echt gaaf! Wij gaan door met schrijven gaan door met schrijven." De groepen 3/4/5 van Omnis- school de Meidoorn uit Nisse wer- den tweede. Zij wonnen 250 euro. De jury vond het plan om mensen bewust te maken van waar fruit vandaan komt laagdrempelig. Het plan gaven zij vorm via een pren tenboek en een memoryspel. Het idee om op de zee wind-, water- en zonne-energie op te wekken van groep 8 van de Theo Thijssenschool uit Zierikzee haalde de derde plaats. De kinde ren wonnen een excursie naar het Watersnoodmuseum. De leerlingen van Q6 van de Tweemaster-Kameleonschool uit Oost-Souburg werden vierde. Zij zonden meerdere ideeën in en wonnen een terrarium. Ook kre gen zij - net als de rest - het YESC- boek mee: 'De kracht van Zeeuwse energie'. Poging doodslag oordeelde officier van justitie Linda van den Oever. Ze eiste twee jaar cel waarvan zes maanden voorwaardelijk tegen de vrouw. Het ging al mis toen de partner op een terras denigrerende opmer kingen tegen de Zierikzeese maakte. Eenmaal thuis werd de si tuatie er niet beter op. Er ontstond een fikse ruzie met het nodige ge schreeuw. De vriend van H. greep haar bij de keel. Toen H. daarna naar bed ging, verkoos haar partner de bank in de woonkamer. Dat zat haar niet lekker en ze wilde toch nog een en ander uitpraten. Ook dat ontaardde in het nodige geweld waarbij hij wederom haar keel dichtkneep, ditmaal met zijn arm. H. grabbelde een mes van het aanrecht en maakte daarmee een Haar partner kneep haar keel dicht met zijn arm, waarop zij een mes pakte zwiepende beweging. Het mes be landde in de arm en schouder van haar belager. Dat was haar verhaal. Volgens de partner had ze de hele avond al lopen 'zuigen', had ze te veel gedronken en ging zij - toen hij op de bank lag - een mes halen waarmee ze hem stak. Ook de das is aan een opmars bezig. Het zwart-witte roof- diertje is familie van de mar ters, maar eet geen eek hoorns. Een das eet wel wor men, kevers en vruchten. In West-Brabant is de das met enige regelmaat gespot in de buurt van het Krammer-Vol kerak, dat grenst aan de Slik ken van de Heen. ,,Enkele ja ren terug dook er al één op maar deze werd helaas aan gereden", aldus Pepijn Calle van Het Zeeuwse Landschap. Bij Het Zeeuwse Landschap hopen ze ook de visarend in Zeeland te mogen verwelkomen. Pepijn Calle: ,,We hebben in de Slikken van De Heen kunstnesten van takken gemaakt, om ze te ver leiden om zich hier kunnen vesti gen. In de Biesbosch is de visarend al terug en er broeden twee paren. Hopelijk binnenkort ook hier in de provincie." «Bi 1 Het is een kwestie van tijd en we zien ook de otter weer terug in de provincie, zegt Pepijn Calle van Het Zeeuwse Land schap. Door watervervuiling en toename van het verkeer, en vooral vervolging, stierf de vis eter eind jaren zestig langzaam uit. ,,Nu de waterkwaliteit op veel plekken is verbeterd, zien we ze langzaam terugkeren. De zoete meren Krammer-Volke rak en Markiezaat vormen in de basis een geweldig leefgebied voor de otter." Oude Rijksweg 19 M Krabbendijke www.vandevreede.nl 0113-502473 vrijdag 13 december 2019 - Winnaars Jente, Okke en Sem Het gezellige avondje dat de 38- jarige C. de H. uit Zierikzee en haar partner die 16e juni dit jaar voor ogen hadden, eindigde an ders dan gedacht. Hij belandde met meswonden in het zieken huis en zij verdween in een cel omdat ze hem met een mes had gestoken. Ad Roos Middelburg Uitspraak 24 december. GO De das is familie van de marter. Een visarend. - r T-- ~~-s~ A. 'VV - - Het is wachten op de terugkeer van de otter. FOTO HUGH JANSMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41