c* Zeeuwse werkgevers geven geen harde garanties Restaurant BRU17 heeft heel wat in petto Frank Balkenende Goes Dat is het voorlopige resultaat van een enquête die de vacaturesite ZeeuwseVacaturebank.nl houdt onder Zeeuwse werkgevers. Een team bevroeg werkgevers tijdens het netwerkevent Contacta in no vember. Online is de enquête nog steeds in te vullen. ZeeuwseVaca- turebank.nl wil weten waarom be- drijven aan de ene kant schreeuwen om personeel en anderzijds toch zo veel oudere werkzoekenden in de kaartenbakken van het UWV laten zitten. Bagage Bijhet UWV staan ruim 13.000 werkzoekenden met een dienstver band en bijna 6000 werkzoeken den zonder een dienstverband (WW) geregistreerd. Met name ou dere werknemers hebben nauwe lijks geprofiteerd van de economi sche groei. Deels ligt dat aan hun bagage. Het probleem is dat 45 pro cent van de oudere werkzoekenden geen startkwalificatie (mbo-2, havo of vwo) bezit. Uit de enquête blijkt dat 57,7 pro cent van de werkgevers dit jaar vijf tigplussers heeeft aangenomen. Op de vraag of ze van plan zijn meer ouderen op de werkvloer te halen, zegt ruim 46 procent ja. Werkge vers zien ook de voordelen van ou dere werknemers. Ze hebben erva ring, vaak de nodige vakkennis, werken hard en zijn trouw aan het bedrijf. Werkgevers noemen ook negatieve kanten van oudere werk nemers: niet flexibel genoeg om met nieuwe ontwikkelingen mee te gaan, vaker ziek, fysieke klachten en vaak te duur. Daarom is maar ruim 15 procent van de bevraagde werkgevers bereid te beloven om bij sollicitatieronden ook vijftig plussers standaard uit te nodigen. Koudwatervrees Jim Goedhart verdenkt een aantal werkgevers van koudwatervrees. „Slechts een klein deel van de werkgevers wil zo'n glasharde be lofte doen. Zeeuwse bedrijven heb ben echter weinig keus. De ar beidsmarkt is enorm krap, waar- Wees flexibel als werkgever, want wat heb je te verliezen? door er gewoon erg weinig ge schikt personeel beschikbaar is. Ze klagen er steen en been over. Ik zeg: doe dan geen huilie huilie, maar werk eraan. Je kunt als werkgever blijven wachten op het schaap met de vijf poten, maar je kunt het ook eens proberen met drie poten. Wees flexibel als werkgever, want wat heb je te verliezen?" Dat zaadje probeert ZeeuwseVa- caturebank.nl in het hoofd van werkgevers te planten. Uit onder zoek blijkt immers dat oudere werknemers zeker niet vaker ziek zijn of sneller uitvallen dan jongere collega's. ,,Het gaat vooral om beeldvor ming. Laatst is een zestigplusser aangenomen bij een grote over heidsorganisatie. Weliswaar voor een tijdelijk project, maar ze waren superblij met die kandidaat. Als je dan toch niet aan mensen kunt ko men, adviseer ik personeelsmana- gers om het gewoon eens te probe ren met een oudere werkzoekende. Al is het maar voor een half jaar lang." 1% I vrijdag 13 december 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 10 FOTO CAMILE SCHELSTRAHTE SAS VAN GENT In een museum is het vaak stil, zo niet gistermorgen in het Industrieel Museum Zeeland aan de Westkade in Sas van Gent. 24 leerlingen van groep 7/8 van de Antoniusschool uit Axel juichen luidkeels. Eén van hen is de 50.000ste bezoeker van het in juni 2015 geopende museum. En dat wordt gevierd met een gebakje en fris. Op achtduizend bezoekers per jaar was gerekend, inmiddels zijn het er al ruim 12.000. Vrijwilligerscoördinator Bennie Vermandel is niet verrast door het succes. ,,Het was geen sprong in het diepe." Het Industrieel Museum wil spannend zijn, waar bezoekers van alles kunnen beleven en zelf doen. Dat maakt het zo leuk, vinden de Axelse scholieren Dylan (10), Jaimey (11) en Nilan (11). ,,Je mag aan allerlei knoppen zitten." Huiver om senior aan te nemen Bijna 60 procent van de Zeeuwse werkgevers heeft dit jaar ook personeel van 50 jaar en ouder aangenomen. Maar be loven om bij sollicitaties altijd 20 procent vijftigplussers uit te no digen, gaat de meeste werkge vers te ver. Ruim een kwart is ertoe bereid. - Jim Goedhart, ZeeuwseVacaturebank.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37