Knakwors O 'Op moetje altijd een beetje kunnen mopperen' 32 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV SOAPNIEUWE STIJL Met de introductie van de familie Verduyn met Johnny Kraaijkamp jr. als opa Henk, hondje Dolly en meer buitenopnames moet Goede Tijden, Slechte Tijden de verloren kijker terugwinnen. RTL- baas Peter van der Vorst is ervan overtuigd dat de oersoap een renaissance wacht. Het duurt nog vijf maanden voor het zover is, maar het Eurovisie Songfestival is nu al niet van de tv af te slaan. Was vorige week in DWDD de bekendmaking van het presentatietrio, afgelopen dinsdag dook Opgelicht?! in de wereld van woekerhandel met finalekaartjes en hotelkamers. Ik voelde me meteen aangesproken. Ik heb name lijk ook al menigmaal met eurotekens in de ogen be rekend hoeveel gezellige Moldaviërs en Wit-Russen wij a 1000 euro per nacht zouden kunnen stapelen in ons Rotterdamse souterrain. Het gebrek aan een privédouche compenseren we met een homemade ontbijtje, gratis stalling voor de XL regenboogvlag- gen en als het regent, taxiën we tegen een geringe vergoeding naar de dichtstbijzijnde metro richting Ahoy. Moet je kijken wat dat oplevert. Dan kunnen we best 700 euro betalen voor een finalekaartje op de zwarte markt. Woensdag hield de Eurovisiekaravaan wederom halt in De Wereld Draait Door. Geen bekendmaking dit keer, maar een oproep. En wel aan verenigingen om zich aan te melden voor een glansrol in de postcards. Er was een tijd dat ik me geroepen had gevoeld om uit te leggen wat dat zijn, maar sinds de glorieuze overwinning van Duncan valt de term op tv even vaak als de woorden stikstof en PFAS en hoort het bij de algemene ontwikkeling. DWDD zou DWDD niet zijn als ze het onderwerp niet meeslepend oppakten. Aan tafel korfballers, klokkenluiders, Caribische drummers en knak worstrenners die zich al hebben aangemeld voor een momentje van faam voor 180 miljoen kijkers. Ik vind het briljant bedacht van het organiserende comité om deze typisch Hollandse clubjes centraal te stellen in de filmpjes en niet de geijkte tulpen velden, molens van Kinderdijk en klomp van de Zaanse Schans. Het songfestival draait om verbroe dering en het verenigingsleven is daar het school voorbeeld van. Langs het voetbalveld, puffend in de tuba of bloemenwagens versierend vallen poli tieke en sociale verschillen weg en zijn we allemaal gelijk. nog wat van op. Ik bedoel, knakworstrenners? Ik dacht dat het tonknuppelen van Martien Meiland het toppunt van lokale folklore was, maar in Bra bant gaan ze altijd voor de overtreffende trap. Als ik Eurovisie-opperbaas Sietse Bakker was, promo veerde ik hen meteen tot pauzenummer. Het is een stuk goedkoper dan het invliegen van Ma donna. Je hebt enkel een paar gekke maskers nodig en een 11 meter lange knakworst, lekkere beat van Armin eronder en zie de inzending van Malta eens rennen. Ik hoor Cornald Maas vanuit zijn com mentatorhokje al iets vileins roepen. Nog maar vijf maanden. Ik vind het nu al jammer. Quote van de dag Sting weer op Bospop Verfilming Beatle-boek In het fictieve Meerdijk was de tijd van onbezorgdheid al even voorbij. Ja, een deel van de fans ziet GTST tegenwoor dig via het platform Video land, maar dan nog: het aan tal kijkers (bij het traditio neel tv-kijken ooit steevast meer dan een miljoen, tegenwoordig zo'n 700.000 a 800.000) slonk, aldus tele visiedirecteur Peter van der Vorst van RTL. Hij beloofde eerder al 'min der wijntjes en meer broodjes kaas'. Gisteren kreeg de pers in en rond de studio's van Endemol Shine eindelijk een beter beeld van dat GTST 2.0. ,,Je zou kunnen zeggen dat we te ruggaan naar de kern'', stelt produ cent Rohan Gottschalk, jarenlang een van de hoofdschrijvers van de bijna dertig jaar oude serie. ,,Het werd een beetje een glamoursoap en dat past niet meer bij deze tijd. De kijker, die meer behoefte heeft aan herkenbaarheid, heeft zich een beetje van ons vervreemd.'' En dus volgen we vanaf 30 decem ber (op Videoland al een week eer der) de familie Verduyn. Met (de te rugkeer van) acteur Cas Jansen als Ju lian, zijn vrouw Saskia (Tamara Brinkman), drie pubers, opa Henk in de gedaante van Johnny Kraaijkamp jr. én het hondje Dolly. Die laatste is - vertelt hij trots - een vondst van Af en toe is groot onderhoud nodig en dat punt hadden we een beetje bereikt Van der Vorst zelf, sinds kort eige naar van een viervoeter met de naam Molly. Kijkersonderzoeken wijzen vol gens Rohan Gottschalk uit dat GTST zich meer moet richten op veertigers met jonge kinderen. ,,De Verduyns wonen bewust niet in een keurig Ikea-huis. We zien echte rommel, spullen van verschillende generaties en in de hoek een kastje van de over leden oma. Het is bovendien een ge zin dat, ook heel herkenbaar, de broek moet ophouden en daarvoor hard moet werken. Gaat dat tientje naar een kledingstuk van dochter Merel of gaat het toch in de geldpot voor een gezamenlijke vakantie?'' Er werd meer aan de formule ge sleuteld. Zo is het aantal buitenopna mes flink opgeschroefd om volgens ceo Boudewijn Beusmans van Ende- mol Shine Nederland, Meerdijk 'tast baarder en realistischer' te maken. Ook werden nieuwe schrijvers aan getrokken, die met elkaar in een wri ter's room de meer voor deze tijdgeest typerende verhaallijnen bedenken en bewaken. Zelfs de slogan werd aan gepast: 'Voor je het weet, zit je er he lemaal in', luidt deze nu. ,,Alles om de kwaliteit te verbeteren.'' En dat was nodig, meent Peter van der Vorst. ,,Af en toe is groot onder houd nodig en dat punt hadden we een beetje bereikt. Succes leek te lang vanzelfsprekend. ,,En hang er geen Ik krijg er nog een brok m van in mijn keel Bovendien steken wij Nederlanders er zelf ook vrijdag 13 december 2019 PC MUZIEK Sting maakt zijn afgeblazen op treden op Bos pop afgelopen zomer goed. De zanger treedt op tijdens de komende editie van het festival in Weert (10 tot en met 12 juli). Vorig jaar zegde de Brit af we gens een keel ontsteking. ANIMATIE Paul McCart neys kinder boek High in the Clouds wordt verfilmd. Netflix maakt een ani matiefilm van het boek uit 2005. McCart ney is erg en thousiast. ,,Ik kan niet wach ten tot de we reld het kan zien." 3 ■u Gudo Tienhooven 44 —Peter van der Vorst Marco Borsato vertelt in het blad Zin dat hij zijn gouden platen opborg toen zijn oudste zoon zei er 'waarschijnlijk nooit zo veel te krijgen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32