ZEELAND 31 vrijdag 13 december 2019 Mollema rijdt Tour en Vuelta WIELRENNEN Bauke Mol lema richt zich komend jaar op de Tour de France en de Vuelta, de Spaanse ronde die begint met drie etappes in Nederland. De 33-jarige Groninger deelt in de Tour het kopman schap bij Trek-Segafredo met de Australiër Richie Porte, in de Ronde van Spanje heeft hij gezelschap van onder anderen de Itali aan Vincenzo Nibali. De Nederlander begint het nieuwe seizoen eind fe bruari in de Ronde van de Algarve. Mollema rijdt ook de Ardennen-klassiekers. Haase niet naar Australië TENNIS Robin Haase (32, foto) doet volgende maand niet mee aan de Australian Open. De beste tennisser van Nederland, de huidige nummer 163 van de wereld, moet zich via de kwalificaties plaatsen voor het hoofdtoernooi. Haase verkiest begin 2020 twee challengertoernooien in Bangkok boven het kwalifi catietoernooi van het eer ste grand slam dit seizoen. In de eerste week van het seizoen hoopt Haase op basis van een wildcard deel te nemen aan de kwa lificaties van het ATP-toer- nooi van Doha. Verhagen na 1 minuut al klaar JUDO Voor Sanne Verha gen heeft de World Mas ters in China maar een mi nuut geduurd. De Neder landse moest het in de eer ste ronde van de klasse tot 57 kilogram afleggen tegen Momo Tamaoki uit Japan, onlangs nog winnares van de Grand Slam in Osaka. Aan de World Masters in Qingdao mogen per ge wichtsklasse de beste 36 judoka's van de wereld ranglijst meedoen. Verha gen is de nummer 27 van de wereld. Met Tamaoki trof ze de mondiale num mer 8 in de eerste ronde. Aan de World Masters doen vijftien Nederlandse judoka's mee, ze komen vandaag en morgen pas in actie. Lois Abbingh, speelster van Rostov-Don, treft vanmorgen (09.30 uur) menig teamgenoot als de Nederlandse vrouwen op het WK in Japan tegen Rusland spelen om een finaleplaats. Je kunt er heel veel tactiek op loslaten, maar dit wordt gewoon een vechtpot.'' Arjan Schouten Kumamoto e is de Rusland-des kundige van de Neder landse handbalsters. Voor de Groningse Lois Abbingh (27), sinds vorig jaar succesvol bij de Russische kampioen Rostov-Don, kent de tegenstander in de halve finale van het WK nauwelijks ge heimen. Ze speelt doorgaans sa men met acht van de achttien in ternationals bij haar club. Weet op welke automatismen het Russi sche team drijft. En ook met Am- bros Martin, de Spaanse bonds coach van de Russen, werkt ze normaal intensief samen. ,,Ik ken hun bedoelingen. Hun speelstijl. Weet dat ze gaan starten vanuit een héél harde verdediging. Maar het Russische handbal is de laatste jaren ook wel veel moder ner en sneller geworden'', zo waarschuwt Abbingh, naar wie ie dereen bij Oranje kijkt, nu Rus land wacht in Japan. „Vroeger leunden de Russen nog wel heel veel op het fysiek en wat individu- ele kwaliteiten. Hun spel is de laatste jaren véél dynamischer ge worden.'' Zo haalden de Russinnen drieënhalf jaar terug olympisch goud in Rio de Janeiro. En ook in Japan is de nummer twee van het EK van vorig jaar in topvorm en nog zonder verlies. ,,Ze worden door iedereen hier als grote kans hebber voor de wereldtitel gezien. En dat is ook wel terecht'', vertelt Abbingh telefonisch vanuit haar Japanse hotelkamer. Nederland verloor al drie keer op het WK, van Slovenië, Duits land en Denemarken. Maar Oranje kende in vergelijking met Rusland ook een lastigere aanloop naar de laatste vier. Rusland won ruim van China, Argenti nië, Congo, Japan en Zweden in de groepsfase, om daarna in de hoofd ronde de eigen favorieten- rol nog eens te onderstrepen met overtuigende zeges op Roemenië, Montenegro en Spanje. „Iedereen ziet Rusland ook als favoriet tegen ons. Maar dit is al eerder een gek toernooi gebleken'', zo houdt Ab- bingh hoop. ,,Het niveau ligt heel dicht bij elkaar. En Rusland is nog niet één keer écht heel serieus ge test. Dus wie het hardst vecht, kan die wedstrijd gaan bepalen.'' Pijntjes Daarbij gaat de fysieke staat van de speelsters een enorme rol spelen, met acht WK-wedstrijden in de benen. ,,Je kan er vooraf nog zoveel tactiek op loslaten, maar dit gaat gewoon een vechtpot worden'', verwacht Abbingh. ,,De druk staat er nu vol op, omdat we niet meer Natuurlijk, iedereen is moe. Er zijn pijntjes. Maar we zijn 60 minuten verwijderd van de WK-finale - Lois Abbingh (27) afhankelijk zijn van andere resul taten. Het is een lang en zwaar toernooi geweest voor iedereen. Natuurlijk, iedereen is moe, ieder een heeft pijntjes. Maar het enige wat je nog over die vermoeidheid heen helpt, is het besef dat we alle maal weten dat we nog 60 minu ten vechten van een WK-finale staan. We zijn zo dichtbij en nu wil iedereen dat goud ook.'' Saillant detail is dat Abbingh en co. spelen tegen een Russische ploeg die volgend jaar zomer in Ja pan niet onder de Russische vlag uit mag komen tijdens de Zomer spelen in Tokyo. Wereldantido- pingbureau WADA heeft Rusland voor vier jaar verbannen van het mondiale sporttoneel. ,,Die straf is hier deze week wel even ter sprake gekomen, ja'', zo bekent Abbingh. ,,Het is alleen heel moeilijk voor ons om daar nu iets zinnigs over te zeggen, want je weet niet hoe alles zit. Je kent niet alle details, dus is een oor deel vellen wat lastig. Maar ze zullen zo'n sanctie ook niet zomaar opleggen, neem ik toch aan..." Deelname aan eindtoer- nooien onder de neutrale vlag biedt de komende jaren uit komst voor de Russinnen, ver wacht Abbingh. „Stel je voor: ze worden hier wereldkampioen. Dan kwalificeren ze zich als Rus land dus voor de Spelen, waar ze als land dus niet naartoe mogen. Nou, ik verwacht ze daar gewoon weer te zien, hoor." Programma Lois Abbingh bij het WK in Japan in actie voor Oranje. Onder onderneemt de nummer 8 een schot tegen Zuid-Korea. fotos epa, bsr agency. GO 'We staan 60 minuten vechten van WK-finale' Vandaag, halve finales 09.30 uur Nederland - Rusland 12.30 uur Noorwegen - Spanje Zondag 09.30 uur Wedstrijd om brons 12.30 uur Finale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31