II Wintercircus X Utrecht ^1 30 ZEELAND Na een wat flets eerste half jaar liet Michael van Gerwen in de tweede helft van 2019 zien dat hij nog altijd beschikt over zijn befaamde gaspedaal. Het WK ziet hij dan ook met vertrouwen tegemoet. Wintercircus Utrecht DARTS WK IN LONDEN I van PZC zonden toernooien, red.). Ik sta nu op vijftig, maar die honderd ga ik zeker halen.'' Dat hij de zestien wereldtitels van Phil Taylor gaat halen, is een uto pie volgens drievoudig wereldkampi oen Eerst maar eens deze editie. ,,Ik voel me goed, ik ben er klaar voor. Natuurlijk is Price een concurrent. Maar die kan ik pas in de finale tegen komen, als hij die al haalt.'' Ziet hij good old Gary Anderson, wereldkam pioen in 2015 en 2016, nog als serieuze kanshebber? ,,Veel mensen denken dat hij daar niet meer toe in staat is, maar ik beschouw hem nog wel als een outsider.'' Op de achtergrond kan de meeluisterende Vincent van der Voort, die maandag zijn eerste WK- partij gooit, zich niet meer inhouden: ,,Iedereen behalve Michael is een out sider, toch?'' PROGRAMMA WK Ontvang nu 35% korting op tickets! Bestel tickets op pzc.nl/wintercircus landen waar hij wil, sinds Daphne en hij de komst van een tweede kind aankondigden. „Wat betreft het krij gen van kinderen hebben we niet al tijd evenveel geluk gehad. Ik wilde niet te oud vader worden. Maar het was ziekenhuis in, ziekenhuis uit, een miskraam... Dat doet wat met je. Als het dan goed gaat, zorgt dat voor opluchting en blijdschap. Het zou goed kunnen dat dat invloed heeft op mijn dartsprestaties. Een groot deel zit toch tussen de oren. Het is heel belangrijk randzaken buiten te kun nen sluiten tijdens een wedstrijd. Op zich kan ik dat altijd wel goed." Mentaal aspect Hij is dan ook niet zo bang voor de aanstormende subtop. De moyennes van de echte toppers als Van Gerwen, Peter Wright en Gerwyn Price stij gen nauwelijks meer, terwijl er bij de achtervolgers nog wel groei in zit. „Klopt", zegt Van Gerwen. „Maar dan kom je weer bij dat mentale as pect uit. Er zijn veel jongens die 100 gemiddeld kunnen gooien, maar dan... Ik heb altijd nog het gevoel dat ik het gaspedaal wat dieper kan in drukken als het nodig is." Onlangs won Van Gerwen zijn honderdste toernooi van de bond PDC (Professional Darts Corpo ration). Zijn volgende doel? „Honderd tv-titels (op tv uitge- Ik moet het wel bijhouden, maar ik win er niks mee door heel veel te gaan trainen - Michael van Gerwen Een dag nadat Michael van Gerwen in een demonstatiewedstrijd gehakt heeft gemaakt van de 59-jarige dart- spensionado Phil Taylor (9-3, met een indrukwekkend moyenne van ruim 110), is hij in opperbeste stem ming. „Ik vind dat mooi, dit soort potjes. Goede training voor het WK." Dat begint vandaag in Londen voor hem met een wedstrijd tegen Jelle Klaasen of Kevin Burness, die eerder op de avond hun partij uit de eerste ronde afwerken. Trainen kan de regerend wereldkampioen in de darts kamer in zijn nieuwe huis in Vlijmen. „Daar gooi ik we ieens. Maar als ik echt een goede sessie wil, ga ik toch de deur uit." Dat het tweede deel van 2019 sportief zo suc cesvol was voor Mighty Mike, kwam niet door extra trainingsarbeid. „Ik moet het wel bij houden, maar ik win er niks mee door heel veel te gaan trainen." Belangrijker voor hem is dat hij rust heeft in zijn hoofd. Het is dan ook geen toeval dat de pijlen weer bijna altijd daar Het voordeel vrijdag 13 december 2019 PC 'Ik kan altijd het gaspedaal wat dieper indrukken' Vandaag, vanaf 20.00 uur Eerste ronde (best of 5 sets): Klaasen (Ned) - Burness (NIe) Huybrechts (Bel) - Nentjes (Ned) Humphries (Eng) - Petersen (ZA) Tweede ronde (best of 5 sets): Van Gerwen (Ned/1- Klaasen/ Burness Morgen (Nederlandse deelnemers) Tweede ronde (best of 5 sets), 4de partij vanaf 13.30 uur: Wattimena (Ned/18) - Humphries/ Petersen Eerste ronde (best of 5 sets), 3de partij vanaf 20.00 uur): Van Barneveld (Ned) - Young (VS) SpectacuLair. Zo laat de nieuwe show van Wintercircus Utrecht zich het beste omschrijven. Van 21 december tot en met 5 januari beleeft deze familieshow zijn comeback bij de Jaarbeurs. Wintercircus Utrecht is terug met een voorstelLing die alle voorgaande edities overtreft. Onder meer luchtacrobaten, stunts op een 'Rad des Doods' en natuurlijk clowns zorgen voor ruim twee uur spektakel. Een luxueuze en volledig in kerstsfeer gedecoreerde theatertent maakt de beleving compleet. Mis het niet en reserveer snel tickets voor de ultieme familieshow tijdens de kerstvakantie! 21 december 2019 t/m 5 januari 2020 Jaarbeurs, Utrecht *De ticketprijzen zijn afhankelijk van de datum, tijd en rang en de vanaf prijs geldt zolang de voorraad strekt. De prijzen zijn incl. servicekosten en excl. transactiekosten. M Michael van Gerwen komt vandaag meteen al in actie op het WK in Londen. FOTO GETTY IMAGES Max van der Put Vlijmen Omdat je het verdient!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30