AZ in de tweede helft onder 26 EUROPA LEAGUE FC PORTO - FEYENOORD Er kleefde toch een flink sprankje hoop aan de uitschakeling van Feyenoord gisteren tegen Porto. De Rotterdammers lieten zich in aanvallend opzicht veelvuldig zien, maar faalden in het defensieve deel. Kort Dimitrov komt naar Ahoy Grigor Dimitrov (foto) maakt over twee maanden voor de achtste keer zijn opwach ting op het ABN AMRO World Tennis Tour nament in Rotterdam. De Bulgaar, 28 jaar oud, debuteerde al op 17-jarige leeftijd in Ahoy. Hij is momenteel de nummer 20 van de wereld. Eerder werd al de komst van Da- niil Medvedev, Stefanos Tsitsipas en Stan Wawrinka bekend. De 47ste editie van het indoorevenement heeft van 10 tot en met 16 februari plaats. Grote landen domineren CL Voor het eerst in de geschiedenis van de Champions League komen de teams die de achtste finales hebben bereikt uit de vijf grootste competities, die van Spanje, Enge land, Duitsland, Italië en Frankrijk. Spanje en Engeland leveren samen de helft van de overgebleven teams. Ajax wist vorig seizoen met FC Porto de groepsfase te overleven. De andere veertien teams kwamen toen ook uit de vijf grootste competities. Hassan atlete van het jaar Sifan Hassan (foto) is door de Atletiekunie gekozen tot beste Nederlandse atleet van het afgelopen jaar. Dat gebeurde op het Atletiek- gala in Ede. Vorig jaar viel de eer haar ook al ten deel. De vakjury kon dit jaar niet om de 26-jarige Hassan heen. Zo leverde ze op de WK in Doha een unieke prestatie. Ze won de titels op de 1500 en de 10.000 meter. Flitsen Formule 1 Blessure NBA Dat Feyenoord er na de jaarwisse ling weer niet meer bij is in Europa, kan in Rotterdam onmogelijk een schok veroorzaken. Na de winst van de UEFA Cup in 2002 speelde Fey- enoord immers alleen nog begin 2005 en begin 2015 een dubbele confrontatie in de Europa League. Tweemaal in een kleine achttien jaar, het zegt natuurlijk wel iets. Maar toch, als Feyenoord gisteren in Portugal defensief beter voor de dag was gekomen, had een rentree in de knock-outfase er misschien wel ingezeten. Het veldspel was ze ker in deel één alleszins aardig. En ook in deel twee waren er kansen. Maar defensief geknoei heeft Feyenoord de poulefase in Europa uiteindelijk de das omgedaan. In elk geval in de uitwedstrijden in Eu ropa, waar in Glasgow tegen Ran gers er een helft een defensieve bende van werd gemaakt, in Bern GROEP G^ tegen Young Boys waar strafschop pen werden weggegeven onder meer door een regelrechte smash van Edgar Ié. En gisteravond deed Feyenoord dat verdedigende ge klungel nog eens dunnetjes over in een kletsnat Estadio do Dragao. Het zorgde voor drie nederlagen, die met de vijf punten in de drie thuis wedstrijden niet meer konden worden weggepoetst. Bij de eerste Portugese treffer lag gisteren de volledige rechterkant compleet open na één simpel hak- balletje en zag vervolgens keeper Nick Marsman er allesbehalve sterk uit bij een houdbare poging van Luis Diaz. Doelpunt twee was bij kans nog erger. Leroy Fer liet zich makkelijk uitspelen door Tiquinho Soares en vervolgens tikte Tyrell Malacia de bal in zijn eigen doel. Op de bank moet John de Wolf, ooit rasverdediger en mannetjes putter in Rotterdamse dienst, zijn handen voor zijn ogen hebben ge slagen bij al het gepruts. Maar Fey- enoord rechtte toch knap de rug en in recordtempo stond het weer 2-2 in Portugal. Eric Botteghin kopte een zoals gewoonlijk zeer scherp aangesneden corner van Orkun Kökcü achter keeper Agustin Mar- chesin. En drie minuten later ver lengde Sam Larsson, die een fractie eerder een grote kans had laten lig gen, een voorzet van Malacia keurig achter dezelfde Argentijnse doel man: 2-2. Inmiddels had ook Rangers FC een voorsprong genomen tegen Young Boys en dus had Feyenoord met een derde treffer kwalificatie binnen handbereik. Maar wederom ging het defensief helemaal mis. Quote van de dag 'Ik zou er direct voor tekenen om Real Madrid in de finale te ontmoeten' AZ had moeten winnen om groepswinnaar te worden. Die gaat nu naar Manchester United. AZ was dit seizoen nog ongeslagen in Euro pees verband. GROEP L Adembenemend waren de eerste minuten van AZ op Old Trafford, waar bijna vierduizend AZ-fans niet wisten wat ze zagen toen de bal vlot van AZ-voet naar AZ-voet ging. Oussama Idrissi probeerde een hoogstandje bij het strafschop gebied als een eerste positief voor teken dat de nummer twee van de eredivisie niet onder de indruk was van de hele entourage. De gevallen Engelse topclub United kon daar aanvankelijk maar bijzonder weinig tegenover kon stellen. En dat terwijl de Alkmaar- ders het zonder topscorer Myron Boadu moesten doen. De spits was geschorst door zijn rode kaart tegen Partizan Belgrado. In plaats daarvan formeerde trainer Arne Slot een ba sisformatie waarbij Calvin Stengs de spits was terwijl Jordy Clasie weer centraal achterin stond. Man chester United-trainer Solskjaer had niet al zijn sterren opgesteld, vrijdag 13 december 2019 TENNIS VOETBAL ATLETIEK H Ferrari presen teert op 11 fe bruari als eer ste renstal de bolide voor ko mend seizoen. Normaliter showen ren stallen hun nieuwe auto later. Ferrari eindigde afge lopen seizoen als tweede van de construc teurs. 2 Anderlecht moet het twee maanden stel len zonder ver dediger Phi lippe Sandler. De 22-jarige Amsterdamse huurling van Manchester City is geope reerd aan zijn linkerknie. Houston Roc kets boekte bij Cleveland Ca valiers de zes- GO Uit Europa na FC Porto J Feyenoord Mikos Gouka Rotterdam Gisteren FC Porto - Feyenoord 3-2 Rangers - Young Boys 1-1 gespeeld w g v pt (v-t) 1 FC Porto 6 3 1 2 10 8-9 2 Rangers 6 2 3 1 9 8-6 3 Young Boys 6 2 2 2 8 8-7 4 Feyenoord 1 2 3 5 7-9 naar tweede ronde Doelman Nick Marsman, hier het middelpunt vooraf aan de 2-0 voor FC Porto, eiste met twee fouten een negatieve hoofdrol op bij Feyenoord. foto ep Ajax en ABN AMRO hebben hun sponsor contract verlengd tot 2023. ABN AMRO gaat zich vanaf 2020 focussen op het versterken van de vrouwentak van de Amsterdamse club. Red Bull Salzburg dreigt de Japanse spits Takumi Minamino tijdens de winterstop kwijt te raken aan Liverpool. Volgens Britse media is de Engelse koploper bereid om ruim 8 mil joen euro voor de 24-jarige international uit te trekken. - Ronaldo hoopt met Juventus zijn oude club ni de CL-finale te treffen. tiende zege van dit seizoen. Opvallend was de bijdrage van James Harden, hij scoorde liefst 55 pun ten. Manchester United AZ AZ is tegen een forse nederlaag aangelopen op Old Trafford tegen Manchester United (4-0). Na een fraai begin keerde de En gelse grootmacht de wedstrijd in de tweede helft in amper elf minuten volledig om. Nik Kok Rotterdam/Manchester Gisteren Manchester United - AZ 4-0 Partizan Belgrado - FC Astana 4-1 gespeeld w g v pt (v-t) 1 Manchester U. 6 4 1 1 13 10-2 2 AZ 6 2 3 1 9 15-8 3 Partizan Belgrado 6 2 2 2 8 10-10 4 FC Astana 6 1 0 5 3 4-19 naar tweede ronde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26