Kroongetuige kort te zien door blunder rechtbank EUWS 11 Dankzij hulp Esther en vriend overleefde meisje de aanval 1 Kind op achterbank bij liquidatie Supers naar rechter om acties Esther Tuls en haar vriend redden in 2014 een tienermeisje dat werd aangevallen door dertien agressieve honden. Deze week werden ze gehuldigd voor hun heldendaad. Het moest een gezellige en romanti sche dag worden voor Esther Tuls (33) uit Schoonhoven en haar Vlaamse vriend Jurgen Mariën. Op zondag 2 februari 2014 reden ze na een dagje winkelen in Maastricht langs een akker in Riemst, net over de Limburgse grens. Ineens zagen ze een grote groep honden wild over het veld stuiteren. Vreemd, vond Esther. ,,We dachten eerst dat er een dood beest op de grond lag. Maar toen we verder re den, zagen we ineens een kinderfiets langs de weg liggen. En toen hoorden we het. Gegil, vreselijk veel gegil. Het ging door merg en been." Van een afstandje zag Esther hoe een meisje als een lappenpop heen en weer werd geslingerd door de bende dolle honden. De 11-jarige Yuki werd tientallen keren gebeten en verloor het vel van haar arm. Wild stampte ze om zich heen, waar de honden alleen maar feller op reageer den. Ze beten haar in bijna alle lede maten. Een chocoladereep die ze nog vast had, had ze ver weggesmeten in een poging de honden af te leiden. De dertien bouviers en labradors hadden echter enkel oog voor het blonde meisje en lieten niet los. ,,Het was echt verschrikkelijk om te zien", zegt Esther. ,,Die honden waren zó vals, zó agressief. Ze waren Natuurlijk waren we bang dat de honden Cns CCk zouden grijpen er echt op uit haar levend te ver scheuren. Haar op te eten. Ze zat he lemaal onder het bloed en had bijna niets meer aan. Al haar kleren waren eraf gescheurd. Mijn vriend pakte snel een grote stok en rende brullend op de honden af. Natuurlijk waren we bang dat de honden ons ook zou den grijpen, maar we moesten en zouden dat meisje helpen.'' Redding Het stel kwam net op tijd. ,,We leg den het meisje snel in de auto en re den samen met een buurtbewoner naar het ziekenhuis. Daar is ze met spoed geopereerd. Ik durf wel te stel len dat als wij er niet waren geweest, Yuki het niet meer had kunnen na vertellen.'' Het tienermeisje beaamt dat. ,,Zij waren mijn redding. Als ze daar niet toevallig waren langsgeko men, zat ik hier niet meer.'' De honden die Yuki aanvielen, ble ken te zijn ontsnapt bij een honden fokker uit de buurt. Ze werden ge- vangen en afgemaakt. Het conflict tussen de hondenfokker en de ouders van Yuki leidde tot een slepende rechtszaak die tot op de dag van van daag doorettert. Dat is ook de reden waarom Esther en Jurgen nu pas ge huldigd zijn voor hun heldendaad. ,,Ik hoop dat Yuki en haar familie krijgen waar ze recht op hebben'', zegt Esther. ,,Die honden waren zwaar verwaarloosd en helemaal op gefokt. Daar moet verantwoording voor worden afgelegd.'' Het weerzien met Yuki in het ge meentehuis van Antwerpen voor de huldiging afgelopen dinsdag was zo als altijd bijzonder en emotioneel. ,,Wij hebben door de gebeurtenissen een heel speciale band gekregen'', zegt Esther. ,,Er is eigenlijk altijd wel contact geweest. Yuki en haar ouders zijn ons erg dankbaar voor wat we hebben gedaan, maar voor ons is het inmiddels heel normaal geworden. Ik denk dat iedereen zo zou hebben ge reageerd in een noodsituatie.'' Het is volgens ingewijden vrijwel zeker een liquidatie. Kotar werd doodgeschoten, terwijl een 4-jarig kindje op de achterbank van de auto zat. Of het een kind is van het slachtoffer, kon een woord voerster van de politie niet zeggen. Het kind bleef onge deerd en is door familie op gevangen. Het slachtoffer reed vol gens een bron in een gepant serde BMW. De politie was kort na de schietpartij op zoek naar een Volkswagen Transporter van een oud mo del, met geblindeerde achter ruiten. Niet veel later vond de poli tie in Duivendrecht een uit gebrande auto. Het gebied werd afgezet. Of de uitge brande auto verband houdt met de schietpartij is nog niet duidelijk. LELYSTAD De supermarkt branche stapt naar de rechter om een verbod te eisen op eventuele blokkades van distributiecentra of winkels door actievoerende boeren woensdag. ,,We hebben geen an dere keuze dan het aanspannen van een kort geding", zegt een woord voerster van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel. De advocaat van de brancheorga nisatie had actiegroep Farmers De fence Force een ultimatum gesteld: gisteren moesten de boeren voor 10.00 uur garanderen dat ze afzien van blokkades die de supermarkten duperen. Het CBL heeft niks van ze vernomen. Het kort geding dient maandagochtend voor de recht bank in Lelystad. Yelle Tieleman Schiphol De kroongetuige (32) had via een videoverbinding contact met de voorzitter van de rechtbank. Via een van de camerstandpunten in de zaal was de kroongetuige te zien op het beeldscherm in de zittingszaal, dat werd uitgezonden in de perska- mers. Het duurde nog geen mi nuut, toen ging de verbinding op zwart. Daarna verscheen hij niet meer in beeld. De kroongetuige volgt de zitting normaal in een af gezonderde cabine en is dan ge schminkt en vermomd. Ook is hij alleen zichtbaar voor de drie rech ters en officieren van justitie. Gisteren begon onder zeer strenge beveiligingsmaatregelen de eerste openbare zitting sinds de moord op advocaat Derk Wiersum, die kroongetuige Nabil B. bijstond. Onlangs werd duidelijk dat de enig overgebleven advocaat van de kroongetuige is gestopt. De rech ters en officieren in deze zaak wor den sinds de moord op Wiersum stevig beveiligd. Ook mochten ca mera's en rechtbanktekenaars de officieren van justitie en de rech ters niet in beeld brengen - een uit zonderlijke maatregel. Het Marengo-proces draait om zeventien verdachten die worden verdacht van het plegen van vijf moorden en een lange reeks pogin- W Gisteren was de eerste openbare zitting sinds de moord op Wiersum gen tot moord. Daarbij gaat het on der meer om een vergismoord en de moord op een onschuldige man. Hiertoe behoort ook het beramen van een aanslag met een bazooka op een spyshop in Nieuwegein. De groepering zou volgens het OM on- der leiding staan van Ridouan Taghi en Saïd Razzouki, beide voortvluchtig. Het OM heeft 100.000 euro op hun hoofd gezet. Door de moord op Wiersum heeft het proces flinke vertraging opgelopen. Oorspronkelijk zou kroongetuige Nabil B. dit najaar bij een onderzoeksrechter worden ver hoord over de ruim 41 verklaringen die hij heeft afgelegd. Het is de be doeling dat dit alsnog gaat gebeu ren, begin januari. Volgens het OM kan dat doorgaan, ook als de kroon getuige nog geen advocaat heeft. Het OM heeft drie maanden uit getrokken voor de verhoren, die voor de advocaten van de verdach ten belangrijk zijn. Zij stellen dat de kroongetuige onbetrouwbaar is en willen hem hiermee confronteren. Een van de advocaten die hier veel belang bij heeft, is Nico Meijering. Hij verdedigt Mo R., een van de hoofdverdachten en een jeugd vriend van de kroongetuige. R. gaf onlangs een opvallende verklaring bij de recherche, waarin hij stelt dat het de kroongetuige was die vanuit zijn cel een moordaanslag op hem heeft laten uitvoeren. Dat was in december 2017, toen R. naar eigen zeggen door de kroongetuige naar een plek werd gelokt waar hij werd beschoten. De aanslag overleefde hij ternauwernood. Volgens R. had hij contact met zijn voormalige vriend via een versleutelde Black berry. Het OM denkt dat het proces in het najaar van 2020 inhoudelijk kan worden behandeld. vrijdag 13 december 2019 GO 'Honden wilden haar levend verscheuren' Sebastiaan Quekel Schoonhoven Yuki (links) was 11 toen ze werd aan gevallen. Deze week werden redders Es ther Tuls en Jurgen Mariën gehuldigd. -Esther Tuls AMSTELVEEN De 39-jarige crimineel Rachid Kotar uit Amstelveen is gisteren rond 17.15 uur doodgeschoten bij zijn auto voor de luxe sport school Health City aan de Escapade in Amstelveen. Door een blunder van de recht bank is kroongetuige Nabil B. gisteren korte tijd te zien ge weest in de perskamer waar tientallen journalisten het pro ces rondom de liquidatiezaak van Ridouan Taghi volgden. Dat is opvallend, omdat de kroonge tuige uit veiligheidsoverwegin gen zwaar wordt beveiligd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11