OZCAN AKYOL Straf voor doden studente uit VS is klap voor moeder stipreizen.nl VOORDELIG OP STAP MET STIP 6 Noord-Holland Texel Hoogtepunten van de Rijn ©088-7070600 Column Je zou toch denken dat Menno Snel, onze staatsse cretaris van Financiën, zelf ook behoorlijk was geschrokken van de puinhopen en de wantoe standen bij de Belastingdienst. De toeslagenaffaire dwong hem herhaaldelijk excuses te maken. We weten inmiddels allemaal dat ijverige ambtenaren kwetsbare burgers niet serieus namen, of an ders wel moedwillig een hetze waren begonnen tegen ver meende fraudeurs, die daardoor in grote problemen raakten, soms met ziektes, echtscheidingen en schulden tot gevolg. Het was tijd om open kaart te spelen, dat vond iedereen, ook de mensen van de overheid, en daarom kregen de eerste bena deelden hun dossiers opgestuurd, zodat ze konden lezen hoe de Be lastingdienst te werk ging. aantal mensen kreeg inderdaad dossiers opgestuurd, maar de do cumenten waren bijna allemaal zwartgelakt. Dat werd duidelijk dankzij een tweet van Renske Leijten van de SP. Een storm van kritiek volgde, vir tueel maar ook in de echte wereld, waardoor Snel zich genoodzaakt voelde om te reageren. Hij begreep de ophef, maar soms moest hij mensen beschermen. 'De eigen informatie is wel leesbaar.' Dat klopt niet. Verschillende slachtoffers van de Belastingdienst weten nog steeds niet waarom ze werden aangemerkt als oplichters. Ze krijgen geen inzage in de werk wijze van de overheid en zitten nog steeds met vraagtekens. Wat dacht Snel toen hij de zwartgelakte dossiers liet op sturen? Leefde hij echt in de veronderstelling dat de mensen genoe gen zouden nemen met nietszeggende documenten? Als dat het geval is, moet hij behoorlijk los gezongen zijn van de realiteit - wat al enigszins werd bevestigd toen hij tijdens het de bat vorige week verdrietige men sen adviseerde om met de Belas tingTelefoon te bellen. Hij beloofde die bewuste bij eenkomst dat hij er alles aan zou doen om iedereen tegemoet te ko men. Ik zou beginnen met het se rieus nemen van deze mensen. hij begrijpt niet precies wat de medewerkers van de Belasting dienst bezielde om hun jacht te openen, óf hij weet het juist heel goed, maar kan dat niet openlijk communiceren, omdat hij daar mee zijn eigen positie volstrekt onhoudbaar maakt. In beide gevallen maken de ge volgen voor de fiscus niet meer uit. Het wordt tijd om de slachtof fers niet langer te minachten. Zij hebben genoeg geleden. Nu mag de Belastingdienst door het stof. We weten dat ijverige ambtenaren burgers niet serieus namen S. doodde Sarah Papenheim van daag precies een jaar geleden op gruwelijke wijze. In haar flat in Kralingen stak S. met een mes 27 keer in op de jonge Amerikaanse studente. De uitspraak van de rechter staat in de ogen van Donee Odegard haaks op wat ze wil: gerechtigheid voor haar dochter. ,,Toen ik de straf hoorde, wilde ik bijna opspringen en roepen you're nuts", zegt Ode gard. Dat uit onderzoek is gebleken dat de dader geestelijk niet in orde is - hij had in de periode voor de moord hallucinaties - en dat hij behandeling nodig heeft, laat Ode gard koud. Het had volgens haar niet mogen meewegen in de straf. ,,In Amerika had hij, ongeacht of hij geestelijk ziek is, de doodstraf of levenslang gekregen, zodat hij dit nooit meer kan doen'', zegt ze. ,,Ik ben bang dat hij over een paar jaar weer vrij is. Dan heeft hij nog een leven, maar mijn dochter niet. Zij komt niet over vier jaar uit haar kist. Ik accepteer dit niet en ik zal hier elke keer zijn als de kans be staat dat hij wordt vrijgelaten. Desnoods verhuis ik naar Neder land.'' De eis van de officier van justitie was tien jaar met tbs en dwang verpleging. Dat vond Odegard al Moord kon volgens het OM niet worden aangetoond minimaal. Moord kon volgens het Openbaar Ministerie niet worden aangetoond. Verdachte Joël S. had tijdens eerdere zittingen verklaard dat hij zich van het steken met het mes niets kan herinneren. Ode gard, die eerder haar zoon verloor die zelfmoord pleegde, gelooft daar niets van. ,,Mijn leven is voor goed voorbij.'' 6 dagen 3*+ MS Allegro 8 dagen 3*+ MS Allegro Vo(L) OV*J$ ook op donderdag 12 december 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Zwartaelak De medewerking van de fiscus viel echter behoorlijk tegen: een De staatssecretaris heeft duide lijk een of meer probleempjes: De Rotterdamse rechtbank heeft gisteren zes jaar gevan genisstraf en tbs met dwang verpleging opgelegd aan Joël S. Voor Donee Odegard, moeder van de doodgestoken studente Sarah Papenheim, voelt dat als een klap in het gezicht, vertelde zij na de uit spraak. Folkert van der Krol Rotterdam Kijk op de site bij /video Reacties op het vonnis van de rechtbank. stip) Riviercruises nu boekbaar! Allegro zie stipreizen.nl/crrhrb zie stipreizen.nl/crrteb Riviercruise o.b.v. volpension, inclusief ontbijt, lunch diner Stip-begeleiding en vrijwel dagelijks entertainment aan boord O.a. Zaandam, Hoorn, Texel Enkhuizen Alléén vertrek 4 mei 2020 Busreis Nederland - Duitsland of v.v. Riviercruise o.b.v. volpension Stip-begeleiding en vrijwel dagelijks entertainment aan boord O.a. Düsseldorf Bonn of Königswinter Vertrek juni, september en oktober Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. "ED

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6