I Lichtjestour in Goes gaat dit jaar langs de Veste OPHEFF NGS U TVERKOOP 7 KAPELLE LEERLING (11) VAN DE MOOLHOEK Steyn Almekinders is de nieuwe kinderburgemeester van Kapelle. In een spannende verkiezingsstrijd won de 11-jarige leerling van De Moolhoek het van de vier andere kandidaten. Steyn mag nu een jaar de kinder ambtsketen dragen. f ^van tevoren had ik m er wel hoop op dat ik zou winnen", vertelt een dolen thousiaste Steyn als hij de levensgrote mascotte van zijn school in handen krijgt ge duwd. ,,Maar na de quizronde had ik het eerlijk gezegd niet meer ver wacht. Daarin haalde ik maar drie punten. Dus ik ben wel verrast." De vijf kandidaten voor het kin derburgemeesterschap moesten zich gistermiddag door drie ron des heen werken voordat een des kundige jury een keuze maakte. Eerst een presentatieronde, dan een quiz en tenslotte mochten ze het publiek en de jury duidelijk maken waarom juist zij de nieuwe burgemeester zouden moeten worden. En wat ze zouden doen om Kapelle toeristisch op de kaart te zetten. Beste Dat laatste deed Steyn in de ogen van de jury het beste. ,,Als we kij ken hoe hij de presentatie deed en hoe daarbij het contact was met het publiek, dan is het een close fi nish met een andere kandidaat", aldus jury-voorzitter (en loco-bur gemeester) Jon Herselman. ,,Toch kwam Steyn er als beste uit." Steyns plannen voor Kapelle zijn volgens de jury realistisch. ,,Je hoeft niet naar de andere kant van de wereld om nieuwe en leuke Je hoeft niet naar de andere kant van de wereld om nieuwe en leuke dingen te zien dingen te zien", aldus de kersverse burgemeester. ,,Die hebben we in Kapelle ook. Alleen weet nog niet iedereen ze te vinden." Sterke punten Alsof hij al jaren aan het hoofd van de gemeente staat somt Steyn ver volgens enkele sterke en leuke punten op binnen de gemeente grenzen. ,,Op het strand kun je lekker zwemmen, in de Ooster- schelde heerlijk duiken en in de Kapelse Moer kun je prachtige vo gels spotten. We hebben prachtige GOES De populaire Lichtjestour in Goes-Oost heeft dit jaar een heel andere route. Deelnemers lopen op kerstavond niet meer door allerlei straten in de wijk, maar maken een wandeling langs de Oostvest. Volgens de vier organiserende kerken heeft dat meerdere redenen. Om te beginnen de veiligheid. De vorige keer deden bijna tweedui zend mensen mee, die allemaal door de straten van Goes-Oost lie pen en soms ook relatief drukke straten moesten oversteken. De helft van de nieuwe route (boven- langs de Veste) is straks sowieso au tovrij en het stuk waar nog wel auto's kunnen rijden - de Oostsin gel - is doorgaans erg rustig. campings en vakantiehuisjes. En straks ook nog eens een nieuwe sporthal. Maar lang niet iedereen weet dat allemaal." Om dat probleem op te lossen heeft Steyn bedacht dat er een app moet komen. ,,Met een digitale kaart waarop je kunt zien wat er allemaal is te doen." En in die app moet ook een spel komen, vindt hij. ,,Een soort Pokémon GO." In dat spel wordt een techniek gebruikt om animaties te projecte ren op beelden van de camera van een smartphone. Spelers kunnen dan virtuele Pokémon zoeken en vangen. En daar heeft Steyn een gepaste Kapelse variant voor ver zonnen: ,,Voor de app van Kapelle moeten dat dan appeltjes zijn." Steyn won het met zijn ideeën van Anna van Koeveringe van de Juliana van Stolbergschool ('Ik ben echt niet bang voor een groot pu bliek'), Gian Frangiamore de Sola van De Hoeksteen ('Mijn opa was burgemeester van Marbella'), Ro wan Meerman van CBS De Linge ('Er moet een kinderboerderij ko men op de plek van Maelstede') en Ruben Oele van 't Honk ('Er is ruimte voor een eco-camping bij Schore en een interactief MG Schmidt-museum'). Mascotte Overigens is het al voor het tweede jaar op rij dat De Mool- hoek de kinderburgemeester le vert in Kapelle. Steyns voorganger Hessel Kole, die hem na de verkie zing de ambtsketen overhandigde, kwam ook al van die school. Zou het dan toch aan die levensgrote mascotte liggen? ,,De route van de vorige jaren was ook aan de lange kant'', zegt Rinus van der Voorden van de organisatie. ,,Mensen moesten steeds net iets te lang lopen om bij het volgende punt te komen waar wat te zien was. Nu is het allemaal compacter." De opzet van de Lichtjestour blijft hetzelfde. Mensen lopen langs zo'n 1500 bran dende kaarsjes en komen onderweg pakweg 18 verschillende taferelen tegen die samen het verhaal rond de geboorde van Jezus uitbeelden. Om ervoor te zorgen dat de deel nemers verspreid over het parcours lopen, kan op 24 december tussen 18.00 en 20.00 uur op drie plekken worden begonnen aan de wande ling. Op 31 december sluit Woontrend Zeeland. Tot die tijd ontvangt u 60% korting op alle producten in de showroom. Interior donderdag 12 december 2019 BE Steyn kersverse kinderburgemeester Willem Adriaansens Kapelle -Steyn Almekinders Steyn Almekinders na zijn ver kiezing als kinderburgemeester van Kapelle. foto marcelle davidse Woontrend Zeeland Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61