Winterstad Zierikzee zorgt voor leven in december IN DE REGIO 6 Streep door vergunning MIJN DORP, MIJN STAD Initiatiefnemer Brenda Voet leurt al zeventien jaar met haar plan voor revalidatie in de polder bij Zonne maire. De chalets die zij bij haar mini-camping wil trekken, moeten onderdak gaan bieden aan mensen met een specifieke zorgvraag. Voet werkt samen met diverse organisa ties en ziekenhuizen in de regio. Tot dusver moet ze veel mensen teleur stellen, omdat nu slechts één va kantiewoning op het boerenerf voor dit doel is ingericht. Twee jaar verder De rechtbank heeft Voets buurman Ron van de Erve en de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland in het gelijk gesteld. Bij het ont werpbesluit van de gemeente ont brak volgens de rechter noodzake lijke informatie over de invloed van de activiteiten op de leefomgeving. Daardoor kan niet worden uitgeslo ten dat 'andere belanghebbenden' zijn benadeeld, omdat ze niet de kans hebben gekregen de gevolgen goed te beoordelen, aldus de rech ter. ,,De buurman is niet blij met ons plan en heeft gezocht naar procedu refouten. Dan vind je die altijd wel", reageert Voet op de uitspraak. ,,En de rechtbank vindt dat belang rijk genoeg om de vergunning te vernietigen. Ondertussen zijn we weer twee jaar verder. Ik loop nu ook echt vist. We moeten het voor lopig nog steeds doen met één zorgwoning." Van de Erve heeft niets op met het plan, omdat het volgens hem de rust in de polder verder aantast. ,,Ik maak elke ochtend een wandelin getje en heb sinds 1986 de omge ving geleidelijk zien veranderen", verklaarde hij eerder voor de ge meenteraad zijn bezwaar. ,,Bijna alle boerenbedrijven hebben er een minicamping bij gekregen. De eens zo stille polder wordt een recreatie omgeving, waarbij in het seizoen dagelijks gevaarlijke verkeerssitua ties ontstaan op de smalle dijk." Geen weg terug Voet geeft niet op en begint weer van voren af aan. Ze weet zich nog steeds verzekerd van de medewer king van de gemeente, zo is haar naar aanleiding van de uitspraak gezegd. Ze is niet ongerust over nieuwe bezwaren, waar de recht bank de ruimte toe biedt. ,,Inhou- delijk klopt ons plan gewoon héle maal." Maar honderd procent vertrou wen in een goede afloop durft Voet, met de ervaring tot nu toe, ook niet uit te spreken. ,,We zien het wel. Dit heeft ons al zoveel geld gekost. Er is geen weg terug. We gaan gewoon door!" Op schaatsen zwieren over het ijs. „Superleuk", roe pen de 8-jarige Evi Pol en Noor Vermunt van de Willibror- dusschool in koor. De ijsbaan in het hartje van Zierikzee is gister ochtend geopend. Het is het be gin van véél meer. Het Haven plein wordt omgetoverd in Win terstad Zierikzee. Niets zo erg als een dode stad in de winter, vindt Frank van der Vorst van oliebollenkraam Zalig Zeeuws. ,,Zeker voor onderne mers is zo'n winter bijna niet te overbruggen." Met Patrick Wes- dorp van eetcafé Marktzicht en Patrick Gabriëlse van de stich ting Zeeland houdt van Schaat sen zet hij alles op alles om van Zierikzee een winters paradijsje te maken. Met vanaf 21 december een groot met kerstbomen en lichtjes aangekleed winterterras mét caroussel naast de schaats baan. Ondernemersclub InZzee zorgt voor allerlei sfeervolle acti viteiten. Van Anton Pieckdagen (27 en 28 december) en een kerstmarkt (21 december) tot een Foute Truien Weihnachtsparty op kerstavond, met livemuziek. Lichterlaaie Het idee is de stad in de toe komst de hele maand december in lichterlaaie te zetten. Met een horecastraatje en een afdak bo ven de ijsbaan. ,,Maar alles stap- voor-stap." Het winterfestijn kost tegen de 70.000 euro. Zo'n beetje de helft is met behulp van sponsors bijeengebracht. ,,Maar we hopen dat meer onderne mers een tandje bij doen als dit aanslaat." Dat winterse sfeertje is zowel leuk voor Schouwen-Duivelan- ders als voor toeristen, denkt Van der Vorst. ,,En dat schaatsen zit toch wel diep in de mensen. De schaatsbaan is een kapstok waar je van alles aan op kunt hangen." Vanaf nu is het elke dag schoolschaatsen en vrij schaatsen. Zie ook op de website winterstadzierikzee.nl Wintereditie Anywave Kerstconcert in Oude Stadhuis donderdag 12 december 2019 Zorgchalets geven Voet kopzorg Brenda Voet van Résidence Oud-Bommenede moet er eens diep van zuchten. Alles moet op nieuw. Haar hele plan voor ze ventien zorgchalets is door een besluit van de bestuursrechter terug bij af. En dat allemaal omdat haar buurman een foutje ontdekte in een besluit van de gemeente, waardoor de vergun ning vernietigd werd. Marcel Modde Zonnemaire Esme Soesman Zieruikzee De 8-jarige meiden Evi Pol (staand) en Noor Vermunt (zittend) hebben de grootste lol op de schaatsbaan in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema ZIERIKZEE De wintereditie van Any wave is zaterdag in Zie rikzee. Er zijn optredens van uiteenlopende topacts. Zo is daar de Rotter damse formatie Toffe Haan. Deze band brengt Nederlandstalige power- pop. Zelf noemen ze het kleinkunst, maar dan groots gebracht. Verder zijn er optredens van PEER, Potential Wonder, De Verwarring, Equal Status, de Vlissingse rockband Nameless en de Schouwse Band Be Four You. Anywave be gint om 15.00 uur en is in Brogum in Zierikzee. De toegang is gratis. Meer informatie staat op Brogum.nl. THOLEN Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Kel dermans Concerten geeft Quink Vocaal En semble zaterdag een kerstconcert in Tholen. In het kerstprogramma 'O Magnum Mysterium' worden verschillende kanten van de muzikale kerstviering belicht. Enerzijds de vroege mu ziek: motetten uit de Re- De band Toffe Haan speelt zaterdag op Anywave in Zierikzee. naissance met vaste tekstonderdelen, door vele componisten ver klankt, anderzijds de 'carols': traditionele kerstliederen die net als de motetten in de zes- tiende en zeventiende eeuw de mensen in kerstsfeer moesten brengen. Het optreden begint om 20.15 uur. Meer informatie op kel- dermansconcerten.nl. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 09.30-12.30 uur: Bij eenkomst thuis in je Dorpshuis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga; Sportcentrum Wes- terschouwen, 13.00 14.00 uur: 50+ Gym; DREISCHOR Dorpshuis, 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare muziekver eniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljartclub, 19.30 uur: Klaverjasclub; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wie ken, 14.00 uur: Bingo; Havenplein, 09.00 16.00 uur: Week markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57