<0 Liefde maakt blind en doof 6 Top 5 in de bioscoop 1 (-) Jumanji: The Next Level €530.000 Nu in de bios Motherless Brooklyn Parasite The Good Liar v FILMNIEUWS Apocalypse Now keert even terug Harrison Ford in tv-serie Van huis uit is Jona than Pryce (72) naar eigen zeggen niet religieus. Toch be grijpt de Engelse ac teur wel waarom miljoenen mensen religie omarmen. ,,Voor mij komt een goede interpretatie van het geloof in de buurt van socialisme. En dat geldt zeker voor de huidige paus Francis- cus. Wat hij over milieubescherming en de economische verhoudingen in de wereld te melden heeft, is pure politiek. Als mensen ergens in willen geloven, en dat geldt al zolang wij be staan, dan heb ik er geen moeite mee als het paus Franciscus is." Na zijn rol als de huidige leider van de katholieke kerk in The Two Popes is de ongelovige Pryce op zijn zachtst gezegd behoorlijk gecharmeerd van de Argentijn Jorge Mario Bergoglio, zoals de paus bij de burgerlijke stand staat ingeschreven. De acteur kent door zijn onderzoek voor zijn vertolking ook de andere kant van de huidige paus. ,,Ik sprak in Argentinië met jezuïeten die hem in zijn jonge jaren hebben meegemaakt. Zij vonden hem niet bepaald aardig. Hij stond bekend als de man die nooit lacht. En dan was er nog de kwestie over zijn rol tijdens de junta in zijn land." Pryce bestudeerde de op video op- Huisvrouwen bestaan niet 2 genomen verhoren uit die tijd en zag een heel ander mens. ,,Hij was ner veus, ongeduldig en geïrriteerd. Hij vond dat tribunaal tijdverspilling, zo leek het. Het was moeilijk te bevatten dat deze man later paus zou worden. Mensen uit die tijd die hem later te rugzagen, herkenden hem niet meer. Hij was een vriendelijk, lachend mens geworden. Die benoeming heeft hem compleet veranderd." Duister verleden Het duistere verleden van Bergoglio zit ook in The Two Popes, maar de hoofdmoot van de film is toch de ver houding van Franciscus met de vo rige paus Benedictus XVI, zijn con servatieve tegenpool die door An- Dit vervolg op de ensemblekome die uit 2017 heeft wederom de naam niet mee. Juist omdat het he lemaal niet om puur moederende vrouwen gaat. Zussen Marjolein en Gijsje worstelen met de balans tussen werk en privé, hun liefdes levens en hun familierelaties. Marjolein verdenkt man Huib van een buitenechtelijke affaire en Gijsje strijdt met haar team op het werk voor een belangrijke prijs. Vrijgevochten moeder Loes is het daten met navelstaarderige mil- lennials zat en slaat prompt een charmante zelfhulpboekenschrij ver aan de haak. Haar dochters rui ken direct onraad als ze dit lopend vat vol platte wijsheden ontmoe ten. Liefde maakt blind en doof, zelfs als je oud en wijzer zou moeten zijn. Hoewel niet subtiel en soms wat kort door de bocht, is het sce nario sympathiek en komen er de nodige spitsvondigheden voorbij: over kamerplanten die je pas op merkt als ze plots verdwenen zijn, reaguurders die worden weggezet als 'gedeukte gebakkies' en ont dekken dat je geliefde opeens 'in z'n dode hoek' zit. 1.1 donderdag 12 december 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 2 (1) Penoza: The Final Chapter P) 00 O 00 O O 3 (2) Frozen 2 €225.000 4 (3) Last Christmas €119.000 5 (4) Knives Out €111.000 MISDAADFILM Edward Norton regisseerde zichzelf in dit misdaaddrama dat zich afspeelt in New York en de jaren 50. Hij speelt Lionel, een speurder met het syn droom van Gilles de la Tourette, wat zijn taak er niet eenvoudiger opmaakt. DRAMA In deze Zuid-Koreaanse film worden de sociale tegenstellingen tussen rijk en arm keihard tegen elkaar uitge speeld. Een student weet met valse papieren de baan als huisleraar van een zakengezin te veroveren. Binnen de kortste keren heeft zijn hele familie het huis in zijn greep. Winnaar van de Gouden Palm van Cannes. THRILLER Dame Helen Mirren en Sir Ian McKel- len schitteren in deze thriller over list en bedrog van mensen op gevorderde leeftijd. De vraag is echter wie van de twee de ander het meest bedriegt. De film moet het vooral hebben van de uitstekende wisselwerking tussen beide hoofdrolspelers. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week FILM Eye Filmmu seum brengt Apocalypse Now: Final Cut vanaf 19 de cember uit in de bioscoop. Final Cut is Francis Ford Coppola's licht ingekorte versie van Apo calypse Now: Redux, en zijn favoriete versie. Het epos over de waanzin van de Vietnamoor- log is dit jaar veertig jaar ge leden gemaakt. JYU L TELEVISIE Voor het eerst in 25 jaar is Har rison Ford (77) weer in een tv-serie te zien. Het betreft The Staircase, ge baseerd op de gelijknamige documentaire reeks van Net- flix. Het waarge beurde verhaal gaat over een schrijver die ervan wordt ver dacht zijn vrouw te hebben ver moord. De serie moet eind vol gend jaar klaar zijn. GO Ab Zagt ROMANTISCHE KOMEDIE Regie: Aniëlle Webster. Met: Jelka van Houten, Eva van de Wijdeven - Marieke Nieuwdorp Leo Alkemade in deel 2 van Huisvrouwen bestaan niet. FOTO WW ENTERTAINMENT E "S NETFLIX, ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50