Vooral de 'bubbels' van Vermeirssen O O) CD O 12 ZEELAND Ploeteren over de historische Liniedijk Joey Crochal treft Mark Zootjes in Axel Van Wanrooij is deze Zeeuwse Clubheld Vijfenveertig jaar lang stak Eddy Bosschaert zijn ziel en zaligheid in shotokan karateclub Hulst. Nu stopt hij er mee. KARATE AFSCHEID Op de historische Liniedijk in Hulst klinkt za terdag het startschot van de 34ste Kopwerk ATB-wedstrijd. De veldrit telt mee voor het Zeeuwse ATB-klassement. Het parkoers in Hulst voert de deelnemers over de Liniedijk, ooit een belangrijk onderdeel van de Staats- Spaanse Linies. De renners begeven zich dus op historische grond en trotseren dit jaar ook een brug op het parkoers. De renners begeven zich dus op historische grond en trotseren dit jaar ook een brug op het parkoers. Inschrijven kan zaterdag vanaf 11.30 uur in het gebouw van Scouting 't Jagertje. Deelnemers van 15 jaar en ouder betalen 4 euro. Wie jonger is dan 15, betaalt een euro om mee te doen. In de tweede ronde van het Zeeuws Kampi oenschap schaken neemt Joey Crochal het morgen in Axel op tegen Mark Zootjes. An dere wedstrijden die in de Prinses Marijke- school op het programma staan zijn Niels de Feijter-Jeroen Hekhuis, Alex Jonkheer-Rinus Burgerhoff, Manuel Colsen-Arjan van Tuijl, Nick Dubbeldam-David de Feijter, Martin de Bock-Albert Vermue en Carl Schoorl-Ranco Boogaard. Gerard van Wanrooij is de Zeeuwse Clubheld van het Jaar 2019. 'Hij draait zijn hand voor niets om en zoekt continu allerlei mogelijkhe den om de leefbaarheid van de vereniging en het kleine dorp Kerkwerve hoog te houden', zo wordt de 'Man van Alles' bij WIK'57 om schreven. Van Wanrooij is naast voorzitter van de vereniging ook coach van het jeugd- team JO-13, hij coacht ook regelmatig het tweede team van WIK 2 en is regelmatig vlag- ger bij WIK 1. Bovendien heeft hij heeft elk jaar de belangrijkste rol bij het Sinterklaas feest en daar houdt het zeker niet bij op, zo is te lezen in zijn nominatie. ,,Gerard steekt veel van zijn vrije tijd in de club en doet dat altijd met een glimlach.'' Quote van de dag Rattenloop OZAK De in het Belgische Stekene woonachtige karateleraar Eddy Bosschaert was bij de oprichting van de shotokan karateclub Hulst betrok ken, was een liefhebber van vooral een goede techniek en promo veerde tot de zesde dan. Bos- schaert deed in de beste jaren van de club met zijn team mee op het één-na-hoogste niveau. De tand des tijds heeft het op 73-jarige leef tijd van hem gewonnen. Het li chaam wil niet meer, een afscheid als erelid is het gevolg. Op de tafel in de woonkamer van zijn zelfgebouwde bungalow vormen krantenknipsels stille ge tuigen van een prachtige loopbaan in een sport, waarin het volgens hem vooral op techniek en zelfbe heersing aan komt. ,,Een koffietje, of een pintje'', oppert hij rond de klok van tien uur. Niet veel later steekt hij met een 'tas' koffie bin nen bereik zijn verhaal af. Het is het relaas van een liefhebber, die met spijt in het hart heeft moeten aanvaarden dat het lichaam niet meer kan wat het hoofd wil. ,,Als je jaren en jaren traint, wordt het lichaam steeds soepe ler'', spreekt hij uit ervaring. ,,Maar met het ouder worden word je ge- waar dat het lichaam tegensput tert. Karate is voor mij vooral tech niek en lenigheid. Je merkt het aan je leerlingen. Die zijn soepeler. Ze kunnen je niet raken, maar je kunt ze zelf ook niet meer treffen. Er is een tijd geweest dat ik met een cir- kelschop makkelijk bij je hoofd kon komen'', zegt hij. ,,Nu kom ik misschien niet hoger dan je heup. Er zijn nu jongens die het beter voor kunnen doen dan ik. Ik ben dit jaar thuis van een ladder geval len. Na drie maanden met pijn te hebben gelopen, ben ik toch maar eens naar een dokter gegaan. Die zag dat het allemaal weer aan el kaar was gegroeid. Toen heb ik ge zegd: nu stop ik ermee.'' Bosschaert verhuisde in 1968 naar Stekene en raakte in België verslingerd aan vechtsporten. ,,Ik was een grensgeval", vertelt hij. ,,Geboren in Kapellebrug, op een stukje niemandsland tussen twee grenzen in. Na de verhuizing naar Stekene, ben ik in België blijven plakken.'' Hij volgde judo (,,Ik was Kracht hadden we genoeg, wij trainden vooral op techniek. En zelfbeheersing hè op de grond goed'') en jiujitsu bij Staf de Moor en nam boksles. La chend: „Boksen was met mijn lengte (1.70 meter) niks voor mij, maar ik vond het fysiek de beste training. Zó beweeglijk, zó snel met die vuisten. Toen ik 23 jaar was, ben ik met karate begonnen. Eerst in Sint-Niklaas en Dender- monde. Toen Wim van de Leur in Terneuzen les kwam geven, heb ik vijfjaar onder hem getraind. Daarna ben ik hier in Hulst begon nen.'' Drie Eddy's Met Eddy Broeckaert en Eddy Mangnus richtte hij de shotokan karateclub Hulst op. ,,Drie, vier keer per week trainen, anderhalf uur. Voor mij is het altijd ontspan ning geweest. Ik werkte in de bouw. Kracht hadden we genoeg, wij trainden vooral op techniek. En zelfbeheersing hè. Je moet kalm blijven. Een vermeden ge vecht (op straat) is een gewonnen gevecht, heb ik altijd meegegeven. Ik ben de rust zelve'', verzekert hij. ,,Je kunt met mij moeilijk ruzie krijgen. Wij hadden een goed team en zaten op nationaal niveau net onder de top. Je kunt het zo hard maken als je zelf wilt. Ze mochten van mij niet in het ge zicht raken. Ik heb nooit een agres sieveling, maar al die jaren spor tieve mannen gehad.'' 'Goh, kun je dat niet iedere week doen', riep een speler na dat eerst rondje cava. Vermeirssen: ,,Ik was zo blij na die overwinning dat ik zei: 'Tuurlijk, bij winst iedere week!' Na een zege verkies ik twee spelers tot Man of the Match. Dan zitten ze met smart te wachten hoor als ik binnenkom, allemaal netjes op het bankje." De twee flessen voor aanstaande zondag moet Vermeirssen nog koud zet- ten, al hoopt hij natuurlijk vurig op een overwinning tegen naaste achtervolger Breskens. Breskens, waar de Oost-Zeeuws-Vlaming al dertig jaar een huisje heeft en waar hij met Clinge traditiege trouw de Visserijfeesten bezoekt." Na de degradatie van vorig jaar is Clinge in de vierde klasse nu koploper, met één punt voor sprong op de Bressiaanders. Hoe wel het elftal een klasse hoger 29 punten behaalde restte er toch nog de nacompetitie, waarin Groede te sterk was. ,,Het geloof was toen weg, na een heel seizoen te heb ben geknokt. Die dag hadden we van iedere tegenstander verloren." Maar het geloof is nu weer hele maal terug in Clinge, dat is door gestoten tot de derde bekerronde (het treft het zaterdagteam van Halsteren) en net als in het sei zoen 2017/2018 kampioen wil wor den. ,,Want daar hebben we echt de selectie voor. We hebben wer- kers, tactische spelers, technische spelers, een ook wat lastige", lacht Vermeirssen, die werkzaam is bij Rijkerswaterstaat als teamleider van de verkeerscentrale op de Westerschelde. ,,Maar het is juist leuk als iemand soms een prikje uitdeelt. Op de TC III-cursus kreeg ik les van Dolf Roks. Die zei ook altijd dat je van elk type spelers er een paar moest hebben. Ik pak nog regelmatig de TC III-aantekenin- gen erbij; veel van hem geleerd." Met wat voor type speler Ver- meirssen ook te maken krijgt, hij probeert ze allemaal aandacht te geven. ,,En natuurlijk zijn er in die vijf seizoenen Clinge ook spelers afgevallen. Soms moet je hard zijn; zalvende woorden werken niet al tijd. Maar in 2015 begon ik met achttien spelers, waar er nu nog steeds negen van over zijn." Nog zo'n vijf maanden, en dan zit het Clingse avontuur van Ver- meirssen erop. Hij had naar eigen Voetbal is simpel: na negentig minuten moet er één meer in het mandje liggen bij de tegenstander dan bij jou." donderdag 12 december 2019 ATB SCHAKEN Gerard van Wanrooij (links) van WIK'57 is de Clubheld van 2019. foto marieke mandemaker CLUBHELD - Dick Sintenie haalt in zijn column in het parool een quote van Adrie Koster aan, die hij beschrijft als één van de leukste trainers in het profvoetbal. GO 13 Zaterdag wordt de 22ste editie van de Steense Rattenloop ge organiseerd. Deelnemers kunnen 6,4 of 8,4 kilometer lopen, of voor de maximale afstand van 13 kilometer gaan. Voor de jeugd is er een wed strijd over 500 meter. De loop start om 14.30 (jeugd) en 15.00 vanaf VV Steen. 173 De vierde Open Zeeuwse Acro Kampioen schappen (OZAK), die op 4 en 5 januari in Zierikzee worden geor ganiseerd, ken nen een record aantal inschrij vingen. Er zul len 173 teams en 400 gym nasten mee doen. Vorig jaar kende het eve nement al een record aantal van 94 teams. 'Een vermeden gevecht is een gewonnen gevecht' Peter van Kouteren Stekene -Eddy Bosschaert (73) Het zullen volgens Mario Ver meirssen zeker 250 flessen cava moeten zijn. Euforisch als hij was trakteerde de 49-jarige man uit Nieuw-Namen zijn spe lersgroep na zijn eerste over winning als Clinge-trainer op de bubbeltjeswijn. Na dit seizoen zullen de spelers af moeten kic ken van het Spaanse goedje. Juriën Dam Nieuw-Namen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40