€499* €599* €599* €749* vroegboek voordelen 23 Handbalsters dankzij resultaten van andere ploegen in halve finale WK eg» (S\ Profiteer nu van de Er waren rekentools nodig voordat er duidelijkheid was, maar de Nederlandse handbalsters staan toch in het finaleweekeinde van het WK in Japan. Morgen (9.30 uur) spelen de vrouwen tegen Rusland in de halve finale. Geluk dwing je af, zo luidt het ci taat. Maar van afdwingen was am per sprake in een voor het Neder lands handbalteam nieuw, enerve rend hoofdstuk, gisteren op het WK in Japan. Na een aantal zenuw slopende uren in de wachtkamer sprongen de handbalsters gisteren pas na de laatste wedstrijd in de hoofdronde opgetogen in de lucht: met dank aan de concurrentie en het bizarre toernooiverloop haalt Nederland het finaleweekeinde. Er waren ingewikkelde reken- tools op losgelaten. Er waren docu menten met een overvloed aan het woord 'als' en er was vooral veel spanning. Bij winst op Zuid-Korea zou Nederland zicht op de medail les houden, maar dan moest óf Ser vië van Denemarken winnen, óf de strijd tussen Noorwegen en Duits- land niet in gelijkspel eindigen. Het is het gevolg van een toer nooi waarin bijna niets gaat zoals verwacht, waar de verliezer van het ene duel vervolgens weer wint van de winnaar van een eerdere wed strijd. En waar punten uit de pou lefase ook tellen in de hoofdronde. Zo kon Nederland overleven na een intensieve rit in de 'achtbaan', zoals Estavana Polman het toernooi een dag eerder al bestempelde. Van te leurstelling naar euforie en weer te rug, met kansen die even nihil lij ken en vervolgens toch opleven. De eerste opdracht voor Neder land lukte gisteren, ruimschoots. Met 40-33 was Nederland te sterk voor Zuid-Korea in een wedstrijd waarop veel druk stond, maar waarin uiteindelijk weinig span ning zat. Nederland domineerde vanaf het begin. Lois Abbingh speelde haar 150ste interland en gaf dit gegeven nog wat extra kleur door verkozen te worden als beste speelster van de wedstrijd en in de beginfase het overgrote deel van de doelpunten te scoren. Onder de grootste druk presteert het team dit toernooi steevast het beste. Zo werd al van Servië gewon nen en rekende N ederland voor het eerst in twintig jaar af met angstge- gner Noorwegen. Maar er waren ook harde teleurstellingen. Met twee nederlagen in de hoofdronde in de wedstrijden voor het treffen met Zuid-Korea, waardoor Neder land van team met de beste papie ren plots afhankelijk werd van an dere resultaten. Stress De échte stress kwam gisteren lang nadat Nederland gespeeld had. Met het afwachten in de daaropvol gende vijfenhalf uur, waarin het team niets meer kon afdwingen, maar het aankwam op geluk. De handbalsters verbleven inmiddels al op hun hotelkamer, in groepjes bij een massagetafel en in de gang, starend op hun telefoon in afwach ting van informatie. Een enkeling met een zwarte capuchon over de blonde haren. Eerst was er het treffen tussen de Denen en de Serven, een wedstrijd die spannend bleef tot het einde, maar uiteindelijk niet voor bevrij ding aan Nederlandse zijde zorgde. Daarna kwam de strijd tussen de Duitsers en de Noren. ,,Ja, en hoe groot is nou de kans dat het gelijk eindigt", zei Polman een dag eerder nog. Maar ook zij wist: kansbereke ningen doen er uiteindelijk niet toe als een wedstrijd wordt gespeeld. Uiteindelijk kwam de verwach ting van Polman uit. Noorwegen won en Nederland sprong, schreeuwde en hupte over de hotel gang. Weer is het team kanshebber voor een medaille, of zelfs voor de titel. Sinds 2015 eindigt Nederland steevast in de top vier bij de belang rijkste toernooien. Maar het team weet ook: morgen in de halve finale tegen Rusland is er geen andere uit slag die als reddingsboei kan funge ren. Dit keer komt het volledig aan op de eigen kwaliteit. Selections Hotel Fuerteventura Princess Hotel Gran Canaria Princess Hotel Guayarmina Princess Alléén te boeken op Sunweb.nl Hotel Maspalomas Princess donderdag 12 december 2019 GO Geluk lacht Oranje nu toe Lisette van der Geest Rotterdam/Kumamoto De eerste opdracht is volbracht: winst op Zuid-Korea. Dat wordt gevierd, maar dan is het uren wachten op de echte vreugde. foto epa HALFPENSION Spanje - Fuerteventura - Esquinzo Ruim opgezet vakantiepark Geweldig voor jong en oud Direct aan het mooie Esquinzo strand Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! HALFPENSION Spanje - Gran Canaria - Playa del Inglés In het hart van Playa del Inglés Zeer geliefd adults only hotel Moderne en luxe faciliteiten Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen LOGIES Spanje - Tenerife - Costa Adeje Ideale ligging aan de boulevard Compleet gerenoveerd Koninklijk verblijf voor adults only Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Sunweb ALL INCLUSIVE Spanje - Gran Canaria - Maspalomas Schitterend vakantieadres Animatie voor jong en oud Ontspannen op het wellness- eiland Sunweb is aangesloten bij: \J2J0T 1 JJ a thuiswinkel •^puo SGR waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23