NYNKEDEJONG Leeuwendeel van de verkeersdoden valt buiten snelweg T" 6 VERTREK VANUIT NEDERLAND Cruise Britse Eilanden Cruise Schotland Noorse fjorden m fi m Column niet zo rap gaan als jij. Maar vervelen, daar leer je ook van. Van vervelen word je creatief. Lummelend achterin de klas, den kend aan wat je allemaal gaat doen wanneer je groot bent en je niet meer hoeft te luisteren naar do centen en ouders en andere men sen die je willen kneden en sturen. Wanneer je helemaal vrij zult zijn. te leren hoe je moet leren. Maar krijgt hij ook de tijd om te leren hoe je moet leven? Dat gun ik hem zo. Laurent, je bent nog steeds briljant wanneer je je bachelor af rondt als je 10 jaar bent. Neem je tijd. Die briljante toekomst van je, die duurt als het goed is nog heel erg lang. Maar krijgt hij ook de tijd om te leren hoe je moet leven? Op wegen waar 30 of 60 kilome ter mag worden gereden, is een relatief grote toename van ver keersdoden te zien tussen 2009 en 2018. Dat blijkt uit een analyse van de Stichting Wetenschappe lijk Onderzoek Verkeersveilig heid. Deze wegen kennen vaak kruisingen, uitritten en hebben lang niet altijd een gescheiden fietspad. Verreweg de meeste doden val len onder automobilisten en fiet sers; beide vervoersmiddelen ne men 34 procent van de slachtof fers voor hun rekening. Gemeen ten en provincies zullen naar ver wachting vooral proberen om het verkeer voor deze groepen veili ger te maken. Overigens had een eerdere grote investering van de rijks overheid samen met andere over heden in meer verkeersveiligheid een goed resultaat. In de periode tussen 1998 en 2007 werden mas saal 30- en 60 kilometergebieden aangelegd, werd de voorrang op verkeersaders en op rotondes be ter geregeld en kwam de brom fiets op de rijbaan. Niet alleen daalde het aantal verkeersdoden in Nederland in die periode met gemiddeld 5 pro cent per jaar, ook bleken achteraf de baten (zo'n 2 miljard euro) bijna vier keer zo hoog als de kos ten van de aanpassingen (530 mil- 1 De meeste doden vallen onder fietsers en automobilisten joen euro). Op dit moment wor den de maatschappelijke kosten van verkeersongevallen geschat op circa 14 miljard euro, zo'n 2 procent van het bruto binnen lands product. De kosten per ver keersdode bedragen circa 2,9 mil joen euro en per ernstig gewonde zo'n 3 ton. Verkeersminister Van Nieuwenhuizen ziet ook dat een investering de maatschappij veel kan opleveren. ,,Als provincies of gemeenten met mooie en goed onderbouwde plannen komen, leggen wij geld bij.'' CRUISEN MARITIME 12 dagen 3*+ MS Magellan 9 dagen 3*+ MS Magellan oa«5 ook op [j |a) stipreizen.nl/cmv 088-70 70 600 Hij moest en zou voor zijn 10de verjaardag zijn bache lor halen. Althans, dat wil den zijn ouders. De TU Eindho ven, waar wonderkind Laurent Simons een studie Electrical Engi neering volgt, kwam met de me dedeling dat dit niet ging lukken. Wilde Laurent voldoen aan alle eisen die er voor zo'n bachelor papiertje gesteld worden, dan hadden hij en de TU Eindhoven meer tijd nodig dan tot zijn 10de verjaardag, eind decem ber. De ouders van Laurent zijn woest, en hebben hem meteen van de universiteit gehaald en brullen nu vanaf hun Instagram- account dat de univer siteit Laurent heeft beschuldigd van pla giaat, en dat ze ge dreigd hebben met de kinderbescher ming. Althans, dat er gezegd is dat ieder een zou verliezen wanneer er psychia ters bijgeroepen zouden worden. Ik weet niet wat Laurent hier al lemaal van vindt. En wat hij wil. Ik hoop vooral dat hij de tijd krijgt om een beetje te leven. Om een beetje te genieten. Zijn ouders jas sen zijn opleiding er in moordend tempo doorheen. Terwijl die jaren van onderwijs, waarin je alleen maar hoeft te leren en verder volop kind kunt zijn, zulke fijne, vormende jaren zijn. Je krijgt de tijd om te ont dekken wie je bent, wat je leuk en interes sant vindt, en wat je later met je leven wilt. En als je heel slim bent, verveel je je soms op school, omdat andere kinderen woensdag 11 december 2019 GO Laurent ^0 @Nynke Laurent hoeft klaarblijkelijk niet Regionale en lokale investerin gen in verkeersveiligheid zijn broodnodig. In het afgelopen jaar viel 60 procent van de ver keersdoden binnen de ge meentegrenzen en 15 procent op provinciale 'dodenwegen'. Edwin van der Aa Den Haag V O Y A G ES $te!F?) Newsflashtot 60% korting j Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. zie stipreizen.nl/crvukb Slechts beperkt plaats! Waanzinnig scherp ingekochte aanbieding! Brochureprijs: v.a. €1959, nu: v.a. €739 Cruise vanuit Nederland o.b.v. voipension O.a. Schotland, Ierland Engeland Alléén vertrek op 1 april 2020 zie stipreizen.nl/crvnfb Absoluut nergens voordeliger! Brochureprijs: v.a. €1299, nu: v.a. €799 Cruise vanuit Nederland o.b.v. voipension Vliegreis Newcastle-Amsterdam per KLM O.a. Dundee, Bergen, Geiranger en Flam Alléén vertrek op 24 april 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6