Nï; Livebands, dj's en popkoren in de Jaarbeurs Livebands, popkoren, ex-Top 2000-dj's, Soul Sisters en een immense vinylstore. In de Jaarbeurs in Utrecht vindt van 26 tot en met 30 december de derde editie van het populaire Top 2000Live Café plaats. Een muzikaal evene ment dat een hommage is aan de grootste hits uit de illustere Top 2000, het jaarlijkse radio programma van de publieke omroep waarbij de meest populaire platen achter elkaar gedraaid worden. Het Top2000Live Café staat volledig los van het NPO Top 2000 Café in Hilversum en draait om iconische muziek. Die wordt ook nog eens live gespeeld. „We gaan knallen", zegt Toni Peroni van de The Glamrocks. Zijn band speelt dagelijks tijdens het evenement. „Het dak gaat eraf." Het Top 2000 Live Café beleeft nu de derde editie. Bij de Jaarbeurs in Utrecht (in Grand Café Speys, direct naast de hoofdingang van de Jaarbeurs) wordt een eerbetoon gebracht aan de populairste muziek van dit moment, die gedraaid wordt door dj's Fred Siebelink en Kasper Kooij (bekend van NPO Radio 2, ex-Top 2000). Er is echter een hoofdrol weggelegd voor livemuziek. De Top 2000 Live Café Band is gespecialiseerd in verzoeknummers en improvisatie. Ze spelen zowel rock, pop als Nederlandse klassiekers. Daarnaast treden onder anderen zangeres Astrid van Helden en drie Soul Sisters op tijdens het evenement. Popkoren uit de regio Utrecht maken het muzikale plaatje compleet. De Utrechtse Glamrocks vormen daarnaast één van de hoogtepunten. Deze kleurrijke band van Toni Peroni (voormalig Lid van Het Goede Doel) prijkt met grote letters op het affiche. „We spelen hits uit de vroege jaren zeventig", zegt Peroni. „Denk aan bijvoorbeeld David Bowie, Alice Cooper, Mud en T-Rex." De drummer is enthousiast over het Top 2000 Live Café. „Het is een superconcept", benadrukt hij. „De veelzijdigheid van de muziek maakt het interessant. Het gaat alleen maar om iconische muziek waar je met een biertje in je hand naar kunt luisteren." Hij maakt een weids gebaar om zijn woorden kracht bij te zetten. „Het Top 2000 Live Café is echt een must voor elke muziekliefhebber." Sfeer Niet alleen livemuziek zorgt voor beleving. Op grote videoschermen die in het café gepositioneerd zijn, worden clips en achtergrondinformatie getoond. De dj's begeleiden onder meer een quiz en draaien de grootste hits aller tijden. Ook aan passende decoratie is gedacht. In het café worden honderden originele covers van Lp's tentoongesteld, dus er is veel om te zien en te bekijken. Daarnaast wordt een speciale vinylstore ingericht waar bezoekers eindeloos door platen kunnen struinen. De collectie is immens en behoort tot de grootste van Nederland. "Wij spelen de hits uit de vroege jaren zeventig" Deze vinylstore is doorlopend geopend tijdens de volledige duur van het Top 2000 Live Café. Mensen die alleen de vinylstore willen bezoeken mogen gratis naar binnen. Tussen 26 en 30 december start het evenement om 12.00 uur en eindigt om 24.00 uur. Bestel tickets op pzc.nl/top2000 Bestel tickets op pzc.nl/avondje-uit Top 2000 Live Café 6 Commerciële bijlage Muzikaal vuurwerk bij Top 2000 Live Café Een hommage aan de muziek en bovenal een bruisend evenement met naast bekende dj's onder meer livebands, artiesten en de drie Soul Sisters. Van 26 t/m 30 december in Grand Café Speys, Jaarbeurs Utrecht Prfzen zl)i op basis van beschikbaarheid, IncL servicekosten en exd. transactiekosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54