Commerciële bijlage vóór The Rolling Stones (26). Dat is inclusief 9 noteringen in de top 100 en uiteraard ook de nummer 1-positie van Bohemian Rhapsody, dat van de 20 edities 16 keer bovenaan stond, en nooit lager dan nummer 2. Voor de Nederlandse Queen-liefhebbers is We Will Rock You een must-see. Natuurlijk omdat er zoveel muziek van Queen in zit; als fan kun je daar geen genoeg van krijgen. Omdat Brian May en Roger Taylor eraan hebben meegewerkt, waardoor de musical een 'Queen-stempel' heeft. Omdat er een boeiend verhaat omheen is gebouwd waarin alle hits op een organische manier zijn opgenomen. En bovenal omdat de muziek afkomstig is van een Liveband, die er een echte rockmusical van maakt. Bijzonder aan Queen is dat ieder bandlid ook nummers schreef: zanger Freddie Mercury, gitarist Brian May, bassist John Deacon en drummer Roger Taylor. Ondanks alle hoogte- en dieptepunten bleven de vier originele bandleden altijd bij elkaar, van 1971, kort na de oprichting, tot de dood van Freddie Mercury in 1991. Queen beleefde zijn artistieke hoogtepunt in de jaren 70 en 80. De Engelse rockgroep onderscheidde zich door de originele en innovatieve arrangementen, rijk aan gitaarlagen en meerstemmige zang; zelfs nu nog ontdek je er steeds iets nieuws in. Daar kwamen de unieke persoonlijkheid van Freddie Mercury en de onderscheidende teksten bij. „Fabelachtig", in de woorden van Stanley Burleson, die in de musical de rol van Khashoggi speelt. „De nummers zijn vaak bijna sprookjes, of nachtmerries of fantasieën, in plaats van het geijkte boy meets girt" En Jeroen Robben, Buddy in We Will Rock You\ „Hun muziek past zo goed bij een musical. Zoveel Lyrische liedjes, en ook zo duidelijk vertellend." In Nederland heeft Queen altijd bovenmatig goed gescoord, zelfs nog beter dan in hun thuisland, met in totaal zes nummer 1-hits: Bohemian Rhapsody, Somebody to Love, Crazy Little Thing Called Love, UnderPressure (met David Bowie), Radio Gaga en I Want to Break Free. Onze voorliefde voor Queen is jaarlijks terug te zien in de Top 2000. In de afgelopen editie was Queen met 33 nummers de op één na best vertegenwoordigde act, na The Beatles (38) maar Tekst: Sven Remijnsen I Foto's: Margot de Heide Wim Lanser Bestel tickets op pzc.nl/queen Lidt van Queen •Prijzen zijn op basis van beschkbaarheki, hel servicekosten en excL transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53