"I love Queen! Commerciële bijlage 3 stel tickets op pzc.nl/queen Ze zegt 'very lucky' te zijn met Stanley aan haar zijde. Omdat hij van beroep ook regisseur en choreograaf is, en zij debuteert als musicalactrice, is hij haar steun en toeverlaat. Anderzijds is ook Stanley onder de indruk. „Ze begrijpt haar type en speelt heel naturel. Voor zover mogelijk natuurlijk, want er is weinig naturel aan de Killer Queen." Eenmaal terug in de grote zaal is de soundcheck nog in volle gang. lan en Lilly-Jane zingen samen I Want It All. De band rockt door en zal dat ook de komende uren nog doen - en de komende maanden zeker ook. Italianen Terwijl de band verder repeteert, stroomt de eetruimte vol Italianen die deel uitmaken van de crew en cast. Het is Lunchtijd. De Italiaanse connectie stamt uit de tijd dat TEC Entertainment, de Nederlandse producent, met de Italiaanse collega's van PeepArrow Entertainment door ons land toerde voor de musical Jesus Christ Superstar. Ook We Will Rock You is weer een coproductie met de grootste musicalproducent van Italië. Iedere medewerker zet een blauwe bidon met zijn naam erop voor zich op tafel. Rudy Hellewegen heeft ze zojuist uitgedeeld. De tourmanager ver baasde zich erover dat iedereen steeds nieuwe flesjes water bij zich droeg, terwijl je die gewoon kunt bijvullen. „Ze zijn in Italië niet gewend datje overal uit de kraan kunt drinken. Nu zijn we eindelijk af van die tientallen Losse flesjes die altijd overal rondslingerden." Stanley Burleson loopt binnen en schept een bord vol bij de saladebar. Enthousiast begint hij te ver tellen over de afgelopen repetitieperiode in Italië: drie weken in Rome en één week in Assisi. „We hebben heel veel script gelezen rond de tafel, om de show en elkaar te Leren kennen. Het is een zeer leuke groep enthousiaste jonge mensen." In Assisi voegde Anastacia zich bij de cast en ook met haar klikte het meteen. Belangrijk, want in zijn rol als Khashoggi, de rechterhand van de slechte Killer Queen, staat hij vaak samen met haar op het podium. Ze zullen zich straks terugtrekken in een aparte ruimte om hun gezamenlijke scènes te repeteren. Stanley moet zich eerst nog melden bij de soundcheck, die op het punt van beginnen staat. De eetzaal Loopt leeg. Of het moeilijk is om te koken voor een kritisch Italiaans publiek? Hubert Martis, de kok tijdens deze tour, lacht. „Integendeel, ze staan overal voor open. Het enige wat ze juist niet willen, is elke dag pasta. Eén keer per week is genoeg." Op de tafels is één blauwe bidon van een mede werker blijven staan. Rudy pakt 'm op, leest de naam en gaat op zoek naar Michele. Kostuums In de catacomben draaien de wasmachines en hangen de rekken vol kleding. Het is bijna een klein dorp. Chiara, Milena en Maria Teresa zijn in een kamertje kostuums aan het verstellen. Milena werkt met naald en draad aan de outfit van Anastacia, een zwartleren jasje met puntige spijkers op de schouders. Tijdens de voorstellingen zijn zij en haar collega's de eerste hulp bij noodgevallen, zoals een afgebroken knoop. „Altijd op het Laatste moment, altijd stressen", zegt ze, nu nog met een Lach. „Maar daar zijn we voor." Ze wordt onderbroken door een stem die door de luidsprekers klinkt: „Everybody on stage!" De cast, 36 acteurs in totaal, betreedt het podium en neemt plaats rond de piano van Emanuele Friello, de muzikaal leider. Het gezamenlijk inzingen klinkt als engelengezang, totdat de band over neemt en Stanley het eerste nummer inzet. Hij Loopt heen en weer, om overal het geluid te kunnen testen, en communiceert tussen door met geluidsman Romeo: „Less voice, more music." Zelf wil hij de band iets beter kunnen horen; het publiek in de zaal moet juist meer van zijn stem meekrijgen. Dan kijkt hij op zijn horloge en verlaat de zaal, op weg naar zijn repetitie met Anastacia. Jeroen Robben is aan de beurt, hij zingt These Are the Days of Our Lives en laat het geluid afstemmen naar zijn wensen. „E avantii", roept Emanuele. Tia zet als Killer Queen Another One Bites the Dust in. Haar mede acteurs kijken toe, lan en Lilly-Jane bewegen en klappen mee vanaf de eerste rij. De Lange uithaal aan het slot oogst een spontaan applaus. Anastacia De andere Killer Queen bereidt zich intussen in haar kleedkamer voor op haar scènes met Khashoggi (Stanley). We zijn benieuwd hoe zo'n internationale ster zich beweegt in de cast, maar van sterallures blijkt geen sprake te zijn. We mogen onmiddellijk binnenkomen, anders moeten we wachten tot na de repetities. Ze verwelkomt het bezoek met drie zoenen en biedt haar stoel aan. ANASTACIA love Queen!", verklaart Anastacia. „Het is iconische muziek die de tand des tijds zal door staan. Ik heb met Queen op het podium gestaan en sta nu in hun musical, dat is een eer." *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incL servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51