VANAF Bij binnenkomst in de schouwburg van Hengelo is het meteen te horen: het uit duizenden herkenbare piano-intro van de Queen-hit Somebody to Love. Een aantal seconden duurt het slechts, als een uitgerekt verstild moment, dan komen drums en gitaar erbij en golft de muziek door de zaal, even luid als melodieus. Onmiddellijk is duidelijk: dit is geen gewone musical, dit is een rockmusical. We zijn te gast op de dag van de grote soundcheck, vijf dagen voor de eerste try-out van We Will Rock You. Het geluid is afkomstig van de zes man sterke band. Om de originele sound zo goed mogelijk te kunnen benaderen, hebben ze de beschikking over dezelfde instrumenten als de Leden van Queen. De gitarist speelt op de gitaar die ook Brian May altijd gebruikt, de drums zijn identiek aan die van Roger Taylor. De band zit op twee van de drie draaischijven die in de podiumvloer zijn aangebracht. Daarmee kan snel van decor worden gewisseld. Enkele dagen geleden is al het materiaal met vijf trucks vanuit Italië naar Nederland gereden, nu is een technische crew van veertig man bezig met opbouwen en afstemmen. In de coulissen staan tientallen uitgepakte transport boxen opgestapeld. Killer Queen De theatervloer ligt bezaaid met dikke kabels. Tia Architto stapt er behendig overheen. De Zuid- Afrikaanse musicalster leidt zo dadelijk, als assistent van regisseur Massimo Piparo, de soundcheck van de artiesten. Vanaf half januari neemt ze ook de hoofdrol van Killer Queen over van Anastacia. „Een slechterik is altijd schitterend om te spelen", zegt ze. „Het is wel even omschakelen; mijn laatste rol was die van Moeder Overste in The Sound of Music, haha." Anastacia is ingevlogen voor de rol van Killer Queen in Hengelo en Amsterdam (shows die inmiddels achter de rug zijn) en de komende vijf weken in Den Haag. Daarna vertrekt ze naar Nieuw-Zeeland voor een concertreeks die al gepland stond voordat de tour van We Will Rock You werd uitgebreid. Er bleek namelijk zoveel interesse te zijn van andere theaters dat ook Groningen, Apeldoorn, Heerlen en Breda aan het speelschema zijn toegevoegd. De Amerikaanse megaster is het boegbeeld van een internationale cast met ook lan Carlyle (Engeland), Lilly-Jane Young (Schotland), Tia Architto (Zuid- Afrika) en de Nederlanders Stanley Burleson en Jeroen Robben. De voorstelling verschilt op enkele vlakken van de basisversie van de musical, zoals die in 2002 werd gemaakt door auteur Ben Elton en de Queen-Leden Brian May en Roger Taylor, en ook van de deels Nederlandstalige versie die eerder in ons land te zien was. Deze uitvoering is volledig in het Engels en er zijn verschillen in decors, kostuums en interpretatie. „Dit is anders", beaamt lan Carlyle, die al in de Engelse editie speelde en nu de rol van Britt vertolkt. „Deze show is een musical en een concert in één." De Queen-musical We Will Rock You is terug in Nederland, deze keer in een speciale, volledig Engelstalige uitvoering die alleen in ons land is te zien en met een internationale cast. Wat komt er allemaal kijken bij de totstandkoming van zo'n megaproductie? Een exclusieve blik achter de schermen. We Will Rock You Bestel tickets op pzc.nl/queen 2 Commerciële bijlage THE MUSICAL by QUEEN AND Ben Elton Vanaf nu t/m 16 februari in diverse steden Tekst: Sven Remijnsen De megamusical We WiLl Rock You - met daarin de grootste Queen-hits - is in Nederland en is spectaculairder dan ooit! Bestel tickets op pzc.nl/queen Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incL servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50